Podróżując po Europie, rośnie zainteresowanie turystów peryferiami, a nie jasnymi markowymi stolicami. Co ciekawe, w wielu prowincjonalnych małych miastach europejskich, w tym w Belgii Liege Oprócz ciekawych zabytków architektonicznych można znaleźć muzea, a ponadto nie ma nawet jednego lub dwóch, ale kilka i bardzo ciekawe. Opowiedz o najlepszych muzeach Liège więcej.

Najciekawsze muzea
  1. Muzeum Curtiusa (Muzeum Archeologii, Sztuki Dekoracyjnej i Religijnej) warto zwrócić uwagę na niezwykle cenny zbiór znalezisk archeologicznych z regionu Liege. Również tutaj są przechowywane obiekty i dziedzictwo kulturowe.
  2. Muzeum Transportu Publicznego pozwoli ci przejść się historycznym zakresem rozwoju transportu publicznego w Liege. Piękno i oszczędność, z jaką twórcy i posiadacze muzeum mogli zbierać i konserwować stare tramwaje i autobusy, są po prostu niesamowite.
  3. Muzeum Sztuki Walońskiej spodoba się miłośnikom sztuki. Zawiera ciekawe eksponaty i kolekcję starych obrazów z XVI-XX wieku.
  4. Muzeum broni przemówi do każdego turysty, ponieważ w jego murach zebrano ponad 11 tysięcy próbek prawdziwej broni. Tutaj dowiesz się o rusznikarzach Liege i ich słynnych dziełach.
  5. Muzeum Sztuki Religijnej dokładnie zachowuje zachowane dziedzictwo religijne i kosztowności po silnym pożarze, który zniszczył katedrę św. Lamberta. Tutaj przenieśliśmy wszystko, co udało nam się znaleźć i przywrócić po tragedii.
  6. Muzeum lalek Chanches to szykowna kolekcja ulubionych miejscowego folkloru, które zabawiały więcej niż jedno pokolenie mieszkańców Liege i okolic. Muzeum bardzo lubi dzieci, dla których cyklicznie prowadzi pokazy lalkowe.

Jak widać, jest coś do zobaczenia, ale to oczywiście nie jest pełna lista muzeów w Liege. W mieście jest wiele ciekawych miejsc, w których wspaniałe rzeczy, artefakty i przedmioty sztuki są starannie przechowywane. Ciekawe widoki dla ciebie!

Музей КурциусаМузей общественного транспортаМузей Валлонского искусства
Музей оружияМузей религиозного искусстваМузей марионетки Чанчес