Mons to małe miasteczko w Belgia , znajduje się na kanale Sambre-Scheldt. Jest również nazywany miastem uniwersyteckim, które jest powiązane z dużą liczbą instytucji edukacyjnych. Ale nadal główną cechą miasta Mons jest bogactwo atrakcji architektonicznych, zabytków i pomników. Wszystkie te budynki są harmonijnie połączone ze sobą, co tworzy przytulną atmosferę w mieście.

Zabytki Mons

Terytorium Belgia , który znajduje się teraz w Mons, był zamieszkany w epoce neolitu, ale samo miasto pojawiło się około 7 wieku. Miasto Mons znane jest przede wszystkim z tego, że kiedyś mieszkał tu frankijski Dame Woodru (Valdetrude). Poświęcił swoje życie kultowi, więc Kościół rzymskokatolicki umieścił swoich świętych.

Sercem Mons w Belgii jest Wielki Plac, na którym znajduje się jego główna siedziba ciekawe miejsce - Gotycki ratusz z XV wieku. Przed nią brązowa statua małpy. Zgodnie ze znakiem, ten, kto potrząśnie ręką małpy, będzie miał szczęście. Inne ciekawe miejsca w Mons w Belgii to:

 • katedra św. Valdetrudy, wykonana w stylu gotyckim;
 • 81-metrowa dzwonnica w stylu barokowym Belfroix i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO;
 • Wieża Valenciennes, która została zbudowana w XIV wieku jako fortyfikacja wojskowa;
 • Galeria BAM, która zawiera ponad 15 tysięcy eksponatów sztuki;
 • Muzeum PASS, które prezentuje arcydzieła sztuki nowoczesnej, robotyki i nauki.
Беффруа МонсаВалансьенская башняГотическая ратуша XV века
Музей BAM (Beaux Arts de Mons) в МонсеМузей PASSСобор Святой Вальдетруды

Hotele Mons

Belgia co roku przyjmuje tysiące turystów, z których niektórzy podróżują do Mons na pielgrzymkę. Ale oprócz pielgrzymów ludzie przyjeżdżają do Mons, którzy chcą poznać starożytne klasztory, katedry i opactwa. Specjalnie dla nich w mieście otworzyło się wiele hoteli i hoteli na różnych poziomach.

Jeśli chcesz zanurzyć się w atmosferze Bliskiego Wschodu w europejskim mieście Mons, zatrzymaj się w hotelu Dream. Ponadto znajduje się w bliskim sąsiedztwie Wielkiego Rynku, Dzwonnicy oraz innych zabytków architektury. Możesz także pozostać w następującym miejscu hotele belgijskie :

 • Congres Mons Van Der Val;
 • Casteau Resort Mons;
 • Ibis Mons Centre Gare;
 • Lido Center.
Отель Casteau ResortОтель Congres Van Der Valk
Отель Ibis Centre GareОтель Lido Centre

Mons Restauracje

Pomimo tego, że Mons znajduje się w sercu Belgii, możesz spróbować potraw z kuchni różnych narodów świata. Planując lunch lub kolację, możesz udać się do jednej z następujących restauracji:

 • L'Envers, gdzie można skosztować kuchni francuskiej, belgijskiej i europejskiej;
 • Il Becco Sur la Cornice, który serwuje głównie dania kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej;
 • Rancho Grill, gdzie można skosztować pysznych dań przygotowanych na grillu i grillu;
 • L'art des Mets, gdzie można skosztować potraw narodowych kuchnia belgijska jak również naczynia do fuzji;
 • Vilaine Fille Mauvais Garcon, która specjalizuje się w kuchni francuskiej.

Bez względu na cel, do którego jedziecie do miasta Mons - aby zwiedzić święte miejsca, pocierać łapę brązowej małpy lub przechadzać się po galeriach sztuki, znajdziecie wiele przyjemnych wrażeń.

Ресторан L'art des MetsРесторан Il Becco Sur la Cornice
Ресторан L'EnversРесторан Vilaine Fille Mauvais Garcon
Jak się tam dostać?

Mons znajduje się zaledwie 50 km od stolicy Belgii - Bruksela . 20 km od miasta znajduje się granica między Belgią i Francją. Aby szybko do niego dotrzeć, najlepiej wybrać samochód. Dobre drogi łączą Mons z Charleroi i Turnieje w Belgii, a także w Valenciennes we Francji. Do Mons można również dojechać pociągami, które je łączą Namur i Liege .