Knokke-Heist - miasto Belgia położony w prowincji Flandria Zachodnia na granicy z Holandią. Miasto jest uważane za jedno z najbardziej prestiżowych i bogatych. kurorty kraje, choć nie różnią się zbytnio pod względem wielkości: Knokke-Heist składa się z 6 dzielnic, których łączna powierzchnia wynosi 56 metrów kwadratowych. km i zamieszkuje nieco mniej niż 16 tysięcy osób.

Informacje ogólne

Miasto Knokke-Heist zaczęło swoją historię w X wieku - wtedy to bagniste miejsce było zamieszkane przez rybaków i pasterzy. W XII wieku wybudowano tutaj kilka tam, które służyły jako potężny impet w rozwoju rolnictwa. W XIII wieku rozpoczęła się budowa kościołów, a w połowie tego samego stulecia miasto Westcapelle otrzymało status miasta i nową nazwę - Knokke-Heist.

Rozwój Knokke-Heist w Belgii rozpoczął się w XIX wieku, kiedy król Leopold wybrał to miejsce jako miejsce letniej rezydencji. Pod koniec XX wieku liczba mieszkańców miasta podwoiła się, a turystyka stała się jednym z wiodących źródeł dochodów.

Pogoda w Knokke-Heist

Klimat w tym mieście jest umiarkowanie ciepły, z wystarczającą ilością opadów przez cały rok. Najcieplejsza pogoda w Knokke-Heist jest w sierpniu (średnia temperatura + 17 stopni), a najzimniejszym miesiącem jest styczeń (średnia temperatura -3 stopnie).

Набережная

Atrakcje w Knokke-Heist

Do głównych atrakcji Knokke-Heist w Belgia Możesz bezpiecznie zabrać plażę, której długość wynosi 12 km, piaszczyste wydmy nad brzegiem morza, rezerwat przyrody Zwin, historyczne obszary miasta i rozwinięta infrastruktura.

  1. Plaża składa się z kilku plaż z białym piaskiem, które stały się ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko wśród rdzennej ludności, ale także wśród mieszkańców całej Belgii i pobliskich krajów, a nawet pomimo tego, że morze pozostaje chłodne w ciepłym sezonie, ludzie chcą w nim pływać. wciąż są.
  2. Z zabytków architektury Knokke-Heist warto zobaczyć niektóre ze starych dzielnic miasta, w których znajdują się muzea takie jak Heist i Sinkfal. Można zapoznać się z historią miasta, badać życie rdzennej ludności, podziwiać eksponaty, składające się z ubrań i innych przyborów, charakteryzujących działalność pasterzy, rybaków i innych mieszkańców miasta.
  3. Zwin Zapovednik położony na granicy Belgii i Holandii, zamieszkuje go ogromna liczba ptaków i innych zwierząt. Również w rezerwacie znajduje się zoo, które jest zaludnione głównie przez zwierzęta domowe, oraz ogromna rezerwa dla motyli, która zawiera ponad 400 gatunków motyli.
ПляжСкульптура на пляжеЗаповедник Звин
ПоместьеВоенный музейSincfala Museum
Hotele i restauracje

W miejscowości wypoczynkowej Knokke-Heist znajduje się wiele wspaniałych hoteli dla każdego gustu i budżetu, wśród najlepszych turystów są Hotel Prins Boudewijn, Hotel Pavillon Du Zoute i Resort La Reserve. Spróbuj potraw kuchnia narodowa Jest to możliwe zarówno w lokalach w hotelach, jak iw licznych kawiarniach w mieście. Z pozytywnymi recenzjami podróżujący zauważyli restauracje Bartholomeus, Sel Gris i Alexandra.

Hotel Prins BoudewijnHotel Pavillon Du ZouteResort La Reserve
Ресторан AlexandraРесторан BartholomeusРесторан Sel Gris
Jak się tam dostać?

W Knokke-Heist znajduje się terminal nadmorskiej linii tramwajowej biegnącej wzdłuż całego wybrzeża Belgii. Tj, jeśli jesteś w środku Ostenda , aby dostać się do Knokke-Heist, wystarczy wsiąść do tramwaju, który przy okazji jeździ co 20 minut, a podczas zwiększonego przepływu pasażerów - co 10 minut.