Bruksela - bardzo kolorowe miasto, które jest uważane za centrum polityczne i kulturalne nie tylko Belgia ale także centrum administracyjne Europy jako całości. Nazwa belgijskiej stolicy dosłownie tłumaczy się jako "osada na bagnach", jednak nie przeszkodziło to miastu w gromadzeniu ogromnej liczby atrakcji. Jeśli masz zamiar Belgia nasz artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na aktualne pytania: co zobaczyć w Brukseli, jakie atrakcje warto zwrócić na miasto i gdzie się zrelaksować.

Budynki religijne miasta
 1. Rozpocznij swoją podróż od głównych atrakcji Brukseli, z których jedna jest słynna Grand Place Square . Zespół architektoniczny zawsze wywołuje u turystów prawdziwy podziw. Tutaj możesz poznać Dom malarza, przewoźnika, rzeźnika i krawca.
 2. Stolica Belgii słynie z atrakcji, takich jak parki. W Brukseli jest bardzo sławny Park Fiftieth Anniversary . Powstał z okazji 50. rocznicy niepodległości kraju. Jego główną bramą jest Łuk Triumfalny który jest ozdobiony posągiem w formie antycznej kwadrygi. Pozostałe rzeźby są zainstalowane u podstawy łuku. Na terenie parku pięćdziesiątej rocznicy jest ich kilka muzea .
 3. Poświęć czas na religijne miejsca Brukseli. Spójrz na główne kościoły i katedry w stolicy. Tak więc jednym z zabytków historycznych i architektonicznych tego obszaru był Kościół Najświętszej Maryi Panny . Mimo że kościół ten znajduje się daleko od centrum miasta, wciąż przyciąga ogromną liczbę turystów i lokalnych parafian.
 4. Jak w każdym mieście, w Brukseli jest wiele niezwykłych miejsc. Jeśli nadarzy się okazja, odwiedź Królewskie Szklarnie . Ich sale zaprojektowano w formie szklanego pałacu, ale pomysł nie został w pełni zrealizowany. Teraz całkowita powierzchnia szklarni wynosi 25 metrów kwadratowych. Egzotyczne rośliny i najrzadsza kolekcja kamelii z pewnością przypadną do gustu każdemu odwiedzającemu.
 5. W Brukseli zabytki architektury i zabytki są uważane za równie interesujące miejsca. Szczególnie popularni wśród turystów są tak zwani "siusi" pomniki. Najsłynniejszy z nich - "Manneken Pis" , który zaskakuje podróżnych swoją miniaturą.
 6. Za główną gastronomiczną atrakcję Brukseli uważa się dzielnicę Ilo-Sacre lub, jak się ją nazywa, "łono Brukseli". Jest to długa ulica z licznymi restauracjami i kawiarniami. Tutaj można skosztować różnych potraw narodowych, a także specjałów z owoców morza. Stoły znajdują się bezpośrednio pod otwartym niebem. Ceny w "łonie Brukseli" są przeznaczone dla przeciętnego turysty, miejscowi rzadko tu przyjeżdżają.
Площадь Гранд-ПласПарк ПятидесятилетияЦерковь Святой Марии
Королевские оранжереиПисающий мальчикКвартал Чрево Брюсселя
Słynne muzea w Brukseli
 1. Głównymi atrakcjami Brukseli są oczywiście muzea . Najważniejszym z nich wśród wielkiej rzeszy jest Muzeum Sztuk Pięknych . Obejmuje muzea znajdujące się w pobliżu Pałac Królewski (Muzeum Sztuki Starożytnej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Odwiedzający mogą zapoznać się z imponującymi kolekcjami obrazów i rzeźb.
 2. Nie można ignorować najbardziej "pysznego" widoku Brukseli - dwupiętrowego Muzeum kakao i czekolady . Tutaj można zobaczyć na własnej skórze, jak przygotowywane są praliny, trufle i wiele innych rodzajów czekolady. Jeśli uczestniczysz w lekcji mistrzowskiej, poznasz ciekawe historie i niezwykłe "słodkie" fakty. Również w muzeum możesz spróbować swoich sił w roli prawdziwego cukiernika, a nawet skosztować swojego kulinarnego arcydzieła.
 3. Idąc do zwiedzanie Brukseli , koniecznie sprawdź ekskluzywną kolekcję zabytkowych samochodów, rzadkich okazów motocykli, które są w Muzeum "Autoworld" . Eksponaty zainteresują nawet najbardziej obojętnego turystę.
 4. Co robić w Brukseli, jeśli zabrał ze sobą dzieci ? Potem musisz iść Muzeum Przyrodnicze . Dzieci będą zachwycone kolekcjami dinozaurów, szkieletami manekinów oraz ogromną liczbą owadów i minerałów. Razem z dziećmi możesz wziąć udział w ekscytujących zadaniach.
 5. Fascynująca wycieczka do Muzeum Dziecięcego da kilka godzin radości Twojemu dziecku, ponieważ to miejsce jest pełne interaktywnych eksponatów. Tutaj możesz poczuć się jak dorosły, gotując, uprawiając ziemię lub robiąc zdjęcia.
Один из залов Королевского музея изящных искусствМузей какао и шоколадаПроцесс приготовления шоколада
Ретро-автомобили в музее АвтомирМузей естественных наукКомната в Детском музее, Брюссель