Bruksela zdobył chwałę światowej stolicy czekolady i stał się ulubionym miastem dla wszystkich słodyczy. Jest w tym pięknym mieście Belgia Rozpoczęło się pierwsze pojawienie czekolady, produkcja słodyczy i różnych słodkich figurek. Nic dziwnego, że w tak interesującym mieście znajduje się Muzeum Czekolady i Kakao. W tym zwiedzanie Brukseli starają się dorośli i dzieci, ponieważ wycieczka jest bardzo interesująca.

Wycieczka do muzeum

Będąc w muzeum, zafascynuje Cię zachwycający zapach czekolady, który jest przenoszony przez setki metrów wzdłuż ulic. Nic dziwnego, że wielu turystów znajduje niepozorny budynek muzeum z zapachem. O zwiedzaniu Muzeum Kakao i czekolady nie trzeba negocjować z wyprzedzeniem. Możesz spędzić go codziennie i cieszyć się każdą chwilą.

Wycieczka po Muzeum Kakao i Czekolady rozpoczyna się opowieścią o tym, jak ten produkt po raz pierwszy pojawił się w Belgii i jak został wykorzystany. Aby to zrobić, budynek ma oddzielne małe pomieszczenie z narzędziami, narzędziami i zdjęciami pierwszego cukierni. Następnym etapem wycieczki będzie wizyta w warsztatach, w których wykonywane są czekoladowe arcydzieła i różne słodycze. Możesz oglądać nie tylko proces gotowania, ale nawet uczestniczyć w nim i tworzyć swoje ulubione słodycze za niewielką opłatą.

W budynku muzeum znajduje się sklep, na którego ławkach spadają produkty właśnie przygotowane w warsztacie. Jak zwykle, czekoladowe cukierki mają wysoki poziom jakości i doskonały smak.

Do notatki

Koszt zwiedzania Muzeum Kakao i czekolady wynosi 5,5 euro dla dorosłych, dzieci poniżej 12 lat - bezpłatnie. Budynek znajduje się prawie w centrum Brukseli, można do niego dojechać transport publiczny . Najbliższy przystanek autobusowy nazywa się Plattesteen, a tramwaj nazywa się Bourse (tramwaj nr 34,32). Wychodząc na którekolwiek z nich, będziesz musiał przejść kilka przecznic na Pierre Street. W pobliżu muzeum znajduje się cukiernia i kawiarnia, która stanie się Twoim przewodnikiem.

Комната историиМагазин в музее
Мастер класс по приготовлениюПриготовление шоколада