Maleńkie miasteczko Bouillon jest dziś jednym z głównych ośrodków turystycznych Belgia . Znajdują się w nim tylko trzy ulice, przez które przepływa rzeka Semois, co czyni ją tak malowniczą. Bouillon to spokojne i spokojne miasto, dzięki czemu z całą rodziną będzie ci wygodnie. Dotyczy to tych, którzy chcą się ukryć przed zgiełkiem miasta i szukać inspiracji. Porozmawiajmy o tym niesamowitym mieście w Belgii.

Informacje ogólne

Miasto Bouillon znajduje się na granicy belgijsko-francuskiej w prowincji Luksemburg. Jego powierzchnia wynosi 149 metrów kwadratowych. km, a populacja wynosi 5,5 tys. osób. Czy możesz sobie wyobrazić, jak małe jest to miasto? Pomocny w tym będzie autobus lub samochód (autostrada N89). Niedaleko Bouillon znajduje się miasto Libramo, gdzie znajduje się najbliższa stacja kolejowa. Na nim znajdziesz autobus nr 8, który zaprowadzi Cię we właściwe miejsce.

Miasto ma słabo rozwiniętą infrastrukturę transportową. Turyści przyjeżdżają do niego samochodem, a mieszkańcy są przyzwyczajeni do poruszania się rowerem lub motocyklem. Mimo to są dwie firmy, w których możesz wynająć samochód .

Вид на город с вершины замка
Co robić?

Wielka chwała miasta Bouillon w Belgii przyniosła jego główne i jedyne ciekawe miejsce - średniowieczny zamek Bouillon. To dzięki niemu miasto jest czasami nazywane Bouillon. Ta struktura nie wygląda romantycznie, ale dla niej podróżnicy przyjeżdżają z całego świata do miasta.

Ulubioną rozrywką dla turystów w mieście Bouillon są spacery wzdłuż spokojnych ulic i promenady. Średniowieczna architektura domów, piękne panoramy i spokój czynią to miasto atrakcyjnym dla turystów. Wieczorem można odwiedzić lokalne restauracje i delektować się pysznym domowym piwem, a po południu wędkować w okolicy miasta.

Бульонская крепостьГородская набережная
Gdzie się zatrzymać?

Miasto Bouillon nie ma wielu opcji do życia. Oczywiście, jak w każdym centrum turystycznym, znajdują się hotele różnych klas, a gościnni mieszkańcy są gotowi zapewnić ci pokój, a nawet mieszkanie za niewielką opłatą. W Bouillon są tylko trzy hotele: Hotel de la Poste 4 *, Panorama Hotel 4 * i Hotel Cozy 3 *. Wszystkie znajdują się w pobliżu Twierdzy Bouillon. Ich główną wadą jest zatłoczona populacja, więc każdy, kto chce zostać, musi zarezerwować z wyprzedzeniem.

Hotel de la PostePanorama Hotel
Gdzie zjeść?

Prawie wszyscy goście miasta wolą jeść w hotelach, w których mieszkają. Ale jeśli chcesz odpocząć i zjeść gdzieś poza hotelem, możesz łatwo znaleźć przyzwoite miejsca. W Bouillon nie ma luksusowych restauracji, ale są też przytulne kawiarnie i puby. W nich będziesz traktowany z pysznymi daniami. kuchnia belgijska , wykwintne wino i doskonałe piwo. Ceny w lokalnych instytucjach są nieco zawyżone, obiad dla jednej osoby kosztuje 300-500 dolarów. Warto zauważyć, że kucharze w nich pracują doskonale i będą w stanie ugotować bardzo smaczne i wysokiej jakości dania, a personel pomoże Ci spędzić czas wygodnie i wygodnie. Większość dobrych opinii od turystów otrzymuje takie miejsca:

  • Le Roy de la Moule;
  • Route 66;
  • Les Remparts;
  • Chez Betty;
  • Le Mont-Blanc.
Le Roy de La MouleLes Remparts