Jeśli to zrobisz Belgia drogą powietrzną, najprawdopodobniej wylądujesz lotnisko w Brukseli . Ze stolicy można dotrzeć do wszystkich dużych miast belgijskich - kraj jest dobrze rozwinięty, a usługi kolejowe i autobusowe. Jeśli jednak zamierzasz podróżować po tym godnym uwagi kraju i chcesz zobaczyć jak najwięcej atrakcje najlepiej zrobić to samochodem.

Gdzie i jak mogę wynająć samochód?

Wypożyczenie samochodu w Belgii kosztuje średnio od 50 do 75 euro za dzień. W Belgii jest wiele punktów wynajmu samochodów. Są to wszystkie stacje kolejowe i lotniska . Na lotnisku w Brukseli usługi wynajmu świadczą takie firmy: Europcar, Budget, Sixt, Alamo. Te same firmy świadczą usługi wynajmu w Charleroi .

Usługa wynajmu samochodów jest świadczona osobom, które nie mają ukończonych 21 lat, z doświadczeniem w prowadzeniu samochodu co najmniej 1 rok. Niektóre firmy pobierają dodatkowy czynsz dla osób poniżej 25 roku życia. W przypadku samochodów luksusowych leasingodawca może wymagać dłuższej jazdy samochodem. Podczas zawierania umowy musisz mieć prawa międzynarodowe, paszport i kartę kredytową, aby wpłacić depozyt (płatność gotówką nie jest możliwa).

Zwróć samochód za taką samą ilością benzyny, z jaką ją wziąłeś, lub zapłać za zużyte paliwo.

Co powinienem wiedzieć, podróżując samochodem?

Przepisy ruchu drogowego w Belgii niewiele różnią się od przepisów obowiązujących w innych krajach europejskich. Ich naruszenie jest surowo karane przez prawo. Należy pamiętać, że:

  1. Wypłaconą karę można wypłacić na miejscu, najczęściej kwota grzywny będzie nieco mniejsza.
  2. Bardzo poważne grzywny czekają na tych, u których krew została przekroczona dawka alkoholu (norma to 0,5 ppm).
  3. W osiedlach prędkość nie powinna przekraczać 50 km / h, na drogach krajowych - 90 km / h; w przypadku autostrad maksymalna prędkość wynosi 120 km / h; Policja ściśle monitoruje realizację ograniczenia prędkości.
  4. Jeśli podróżujesz z dzieckiem poniżej 12 lat, pamiętaj, aby zamówić specjalne miejsce do siedzenia dla dziecka.
  5. Zostaw samochód tylko na specjalnym parkingu; w Belgii istnieją strefy "niebieskiego parkingu" - miejsca, w których samochód jest krótszy niż 3 godziny, mogą stać bezpłatnie.
  6. Tramwaje mają przewagę nad wszystkimi innymi gatunkami transport .
Один из офисов компании HertzКомпания Sixt предлагает автомобили разных классов