Znane i bogate miasto Leuven w Belgia zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród stref turystycznych. Stał się sławny na całym świecie ze swoich widoków i wspaniałej atmosfery. W Leuven jest wszystko, co jest niezbędne do spokojnego, idealnego wypoczynku lub pracowitego weekendu. Jest skierowany do dzieci i studentów, miłośników piwa, historyków, miłośników piękna i poszukiwaczy przygód. Leven wypełni twój duchowy świat, da fantastyczne wspomnienia i wiele wspaniałych chwil. Co jest tak atrakcyjne i interesujące w tym mieście, powiemy ci w tym artykule.

Warunki pogodowe

Pogoda w Leuven zawsze cieszy gości ciepłem i słońcem. Nigdy nie ma gorącego ciepła ani silnych mrozów. Pora deszczowa w tym pięknym mieście ma miejsce w październiku i marcu. Przez resztę czasu spada bardzo niewielka ilość opadów. Średnia temperatura powietrza w lecie osiąga maksimum +21 stopni, a zimą może spaść do -2.

Co zobaczyć?

Miasto Leuven pełen niespodzianek i odkryć. Ma wielkie wartości architektoniczne i historyczne, kluby i centra rozrywki, piękne zakątki przyrody i oszałamiające krajobrazy. Leven w Belgii jest uważane za miasto studentów, ponieważ jest rewitalizowane w ciągu roku szkolnego. Mieści się tu słynny katolicki uniwersytet w Leuven, w którym chcą się uczyć tysiące studentów z całego świata.

Prawdziwa duma miasta Wielki Beguinage który jest wymieniony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wśród innych atrakcji Leuven Belgia wielką wartość reprezentują: Ratusz Levensky, Kolegiata św. Piotra , Ogród botaniczny i znajduje się w pobliżu Zamek Arenberg - jeden z najpiękniejszych zamki w Belgii . Wycieczka po tych miejscach przyniesie Ci wiele przyjemnych emocji i wypełni nową wiedzę. Atrakcje Leuven w Belgii będą interesujące dla całej rodziny, a koszt biletów nie wpłynie na budżet.

Коллегиальная церковь Святого ПетраЛевенская РатушаЛевенский католический университет
Площадь Гроте МарктБотанический садБольшой бегинаж
Gdzie się zatrzymać?

W dużym i nowoczesnym mieście Leuven znajduje się wiele hoteli i hoteli różnych kategorii. Najbardziej popularne, a jednocześnie kosztowne, opcje znajdują się w centrum miasta. Następujące hotele w Leuven są bardzo popularne wśród turystów:

  • B & B Lavan 5 *;
  • Martin's Klooster 4 *;
  • Begijnhof Congres Hotel 4 *;
  • Pentahotel Leuven 4 *;
  • Teatr Hotel Leven Centrum 3 *.
B&B LavanBegijnhof Congres HotelMartin's Klooster Hotel
Restauracje i kawiarnie

W Leuven można znaleźć wiele doskonałych lokali, które zaskoczą wspaniałą atmosferą, eleganckim otoczeniem, jakością usług i pysznymi daniami. Ceny są znacznie niższe niż w stolica . Najlepsze restauracje w Leuven to:

  • Zarza - restauracja francuska i Kuchnia belgijska ;
  • Castello Lucano - Włoska restauracja w centrum;
  • Meating Room - doskonały lokalny pub, który serwuje pyszne dania z grilla;
  • Oude Kantien - w nim skosztujesz potraw kuchni europejskiej;
  • Donki to doskonała meksykańska kawiarnia.
ZarzaOude KantienMeating Room

Droga do Leuven

Leven znajduje się w prowincji Brabancja Flamandzka i jest uważane za największe, centralne, dynamiczne miasto. Zyskaj na to szybciej, a najprostszym sposobem będzie pociąg, który odchodzi Bruksela (30 minut jazdy), Mechelen (15 min), Antwerpia (40 min) i Liege (50 minut). Możesz zrobić to samo w autobusie z innych miast, ale zajmie to dwa razy dłużej. Aby dotrzeć wynajęty samochód do Leuven, musisz podróżować wzdłuż E40 lub E314.

Poruszanie się po mieście

Leuven od dawna jest jednym z nich najpiękniejsze nowoczesne miasta w Belgii , odpowiednio ruch na to - pytanie szybko rozwiązane. W mieście jest kilka baz taksówek, często kursują autobusy i są specjalne trasy dla rowerzystów.