Belgijskie miasto Leuven Znajduje się nad brzegiem rzeki Daile w pobliżu stolic państw i jest uważany za jedno z największych centrów edukacyjnych. Popularność w środowisku turystycznym zyskał ostatnio, ale odwiedzający mają coś do zobaczenia. Porozmawiajmy o najsłynniejszych zabytkach Leuven w Belgia .

Co zobaczyć w mieście?
 1. Znajomość miasta zaleca się rozpocząć od wizyty. Kościół św. Piotra położony w sercu Leuven. Katedra została zbudowana w 1497 roku i dlatego uważana jest za najstarszy kościół w mieście. Dziś świątynia ma muzeum, w którym przechowywane są dzieła sztuki, biżuteria i wiele innych. Na sąsiednim terenie znajdują się pochówki osób rządzących i ich rodzin.
 2. Церковь святого Петра
 3. Nie mniej fascynujący będzie spacer do kościoła św . Antoniego . Dokładna data budowy świątyni jest nieznana, ale przypuszczalnie jest to rok 1572. Na zewnątrz kościół jest otynkowany i nie ma elementów dekoracyjnych, ale wewnątrz znajdują się freski słynnych mistrzów tamtych czasów i ołtarz wykonany z marmuru, który ma wielką wartość historyczną.
 4. Церковь св. Антония
 5. Nieznacznie otwórz kolejną stronę belgijskiej historii, która pomoże w wycieczce do ratusza w Leuven , wybudowanego w drugiej połowie XV wieku. Budynek ratusza uznawany jest za najbardziej luksusowy na całym świecie, ponieważ wielcy architekci Keldermans, Lowens, Van der Vorst pracowali nad jego konstrukcją. Elewację zdobią sceny z Biblii, posągi, okna i wieże. Wewnątrz jest podzielony na trzy poziomy tematyczne, z których każdy jest otwarty dla publiczności.
 6. Левенская ратуша
 7. Możesz cieszyć się wspaniałością belgijskiej przyrody Leuven Botanical Garden który został założony w 1738 roku. Początkowo ogród był wykorzystywany jako eksperymentalna platforma dla studentów medycyny, ale z biegiem czasu jego rola uległa zmianie. Obecnie rośnie tutaj ponad 800 gatunków roślin, wśród których znajdują się lecznicze zioła, krzewy i drzewa.
 8. Ботанический сад Левена
 9. Nie bez powodu Leuven jest uważane za ośrodek edukacyjny kraju, ponieważ w 1425 r. Powstała najstarsza instytucja edukacyjna - Katolicki Uniwersytet w Leuven . W dzisiejszych czasach jej absolwenci stają się matematykami, astrofizykami, filozofami, humanistami, teologami, wielu z nich odnosi sukcesy na całym świecie.
 10. Левенский католический университет
 11. W pobliżu Leuven jest jeszcze jedno znaczące Belgijski punkt orientacyjny - Zamek Arenberg , pierwsza wzmianka, która pochodzi z 11 wieku. Dziś turyści prezentują szlachetny budynek, wykonany w odcieniach brązu i posiadający parę wież ze spiczastymi dachami. Na jednej ze ścian znajduje się balkon, na którym diukowie lubili odpoczywać.
 12. Замок Аренберг
 13. Centralnym punktem miasta jest Plac Ladeuse , nazwany na cześć rektora Katolickiego Uniwersytetu w Leuven. Idąc dalej, zwróć uwagę na rzeźbę "Totem", stworzoną przez Jana Fabre'a, ale jej główną atrakcją jest budynek biblioteki Uniwersytetu Katolickiego, której wysokość sięga 87 metrów.
 14. Площадь Ладеузе

W Leuven jest wiele atrakcji do odwiedzenia. Na przykład Wielki Beguinage , modny klub Silo, słynący z promocji muzyki elektronicznej, licznych browarów, parków, placów. Dlatego relaksując się w Belgii, koniecznie odwiedź to piękne miasto.