Kraje Beneluksu są prawdopodobnie najpopularniejszym kierunkiem turystycznym w Europie. Jednak w pośpiechu stara się zobaczyć główną miasta belgijskie podróżnicy nie mogą w pełni poczuć atmosfery tego stanu, zrozumieć jego tradycji i poznać charakterystyczne cechy. Jeśli chcesz zbliżyć się do wszystkich powyższych aspektów - zagłębiaj się głębiej. Na tle miast, z których prawie każdy budynek jest swoistym zabytkiem architektury, należy również zwrócić uwagę, jak zadziwić prowincję swoją uwagą. Niesamowita strona Belgia pokaże ci małe miasteczko Genk.

Informacje ogólne

Pierwsze wzmianki o Gence pochodzą z 1108 r., A na przełomie XX i XX wieku istniała już imponująca wioska o populacji 2 tys. Osób. Dla nas te daty wydają się imponujące, ale Belgowie uważają to miasto za dość młode. W 1901 r. Odkryto w jego pobliżu ogromne pokłady węgla. Dość logicznym wynikiem był szybki rozwój miasta jako największego przemysłowego centrum Flandrii. Jednak od 1960 r. Genk zrewidował swoją gospodarkę, koncentrując główną produkcję na inżynierii. W rezultacie ostatnia kopalnia węgla przestała działać w 1988 r., A fabryka samochodów Ford Motor Company zapewnia obecnie około 45 000 miejsc pracy dla miejscowej ludności.

Przy okazji, mieszkańcy Genk mają około 65 tysięcy osób. Znaczna część tej liczby składa się z emigrantów, którzy zostali przywiezieni do tego miasta przez wykwalifikowaną siłę roboczą w fabryce samochodów. Ponadto wśród mieszkańców można spotkać przedstawicieli około 85 różnych narodowości. Jeśli chodzi o położenie geograficzne, miasto Genk na mapie Belgii znajduje się w północno-wschodniej części prowincji Limburg.

Городской пейзажАвтозавод Форд
Zabytki i rozrywka

Pomimo sławy Genk jako centrum przemysłowego, podoba się swoim gościom z zamieszek zieleni i kwiatów. Chociaż miasto jest stosunkowo młode, to tutaj starożytne tradycje są starannie chronione i honorowane. Ponadto jedną z głównych atrakcji Genk jest unikalne Muzeum Etnograficzne Bocreyk w swoim rodzaju. Znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miasta i oferuje ponad 140 zabytkowych budynków, które zostały zbudowane w całej Flandrii. Wśród eksponatów muzeum znajdują się obie budowle poświęcone budowie wsi, a także przykłady aranżacji miast flamandzkich.

Podczas zwiedzania miasta koniecznie odwiedź kościół św. Marcina. Wykonany jest w stylu neogotyckim, ale przede wszystkim przyciąga uwagę turystów ze swojej iglicy, która osiąga 64 m wysokości. A w centrum Genki możesz odwiedzić kilka niesamowitych parków, które oczarowują Cię swoim pięknem i wygodą. Taka obfitość zielonej roślinności na ulicach jeszcze raz przekona cię, że nie powinieneś obawiać się chwały przemysłowego miasta.

Kolejną ważną atrakcją dla większości turystów, szczególnie wśród męskiej części, jest stadion Crystal Arena. Jego budowa miała miejsce w 1999 roku i jest uważana za jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Na trybunach stadionu może zmieścić się około 25 tysięcy widzów, a strefa stojąca przeznaczona jest dla 42 tysięcy fanów.

Храм Украинской православной церквиЦерковь Святого МартинаГлавное здание музея
Музей БокрейкСтадионПруд в одном из парков
Hotele i restauracje

Biorąc pod uwagę całą wielonarodową populację, można śmiało powiedzieć, że pod względem jedzenia w Genk można odbyć całą kulinarną wycieczkę. Lokalne placówki są przygotowane, aby wyżywić nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy, zapewniając tradycyjne menu Dania belgijskie i żywe przykłady kuchni włoskiej, francuskiej, tureckiej, greckiej, rosyjskiej, a nawet ukraińskiej. Jeśli mówimy o konkretnych miejscach, to warto wziąć pod uwagę takie miejsca, jak La Botte, De Kristalijn, Nivo, O Geros. Tutaj możesz liczyć na przyjemną i relaksującą kolację oraz smaczne jedzenie. Co więcej, niemal co tydzień w Genk odbywa się festiwal, który ma się skończyć z tym czy innym wakacje , w którym można spróbować wyjątkowych tradycyjnych potraw.

Jeśli chodzi o życie, tutaj Genk również podoba się różnorodności. Mieszkania bez problemów można znaleźć dla turystów niskobudżetowych oraz dla miłośników luksusu i komfortu. Hotel Carbon znajduje się 2 minuty od centrum miasta i oferuje swoim gościom szeroki wachlarz usług, w tym charakter odnowy biologicznej. Belgijski hotel Hotel M zachwyci Cię swoją malowniczą przyrodą, ponieważ znajduje się bezpośrednio obok jednego z parków w Genk. Tutaj dostępna jest pełna gama usług hotelowych, w tym doskonała obsługa. Dla podróżujących w budżecie, Esplanada Studios, który znajduje się w pobliżu dworca kolejowego, będzie dobrym rozwiązaniem. Goście mają do dyspozycji wspólną kuchnię i salę fitness.

Carbon HotelM Hotel
De KristalijnO Geros
Jak się tam dostać?

Z Bruksela Pociągi Genk wychodzą co godzinę. Droga potrwa nieco ponad godzinę i pół. Jeśli podróżujesz wynajęty samochód następnie przejazd do Genk z Bruksela możliwe na autostradzie E314. W takim przypadku podróż nie zajmie więcej niż godzinę.