Gent nie należy do trzech najważniejszych ośrodków turystycznych Belgia a mimo to jest to bardzo interesujące miasto. Tutaj znajdziesz średniowieczne zabytki i całkiem nowoczesną rozrywkę, a wygląd miasta z pewnością przypadnie do gustu każdemu turystowi, a ci, którzy kiedykolwiek byli w Gandawie, określają to miasto jako ciche i przytulne. Wycieczka tutaj będzie doskonałym dodatkiem do wycieczek po hałaśliwych Bruksela , Antwerpia i Brugge .

Ogólne informacje o belgijskim mieście Ghent

Gandawa znajduje się u zbiegu rzek Leie i Scheldt. Kiedy założono miasto, jest ono niezawodnie nieznane, ale już w VII wieku było dość dużą osadą. Co więcej, dorastał po założeniu dwóch opactw - św. Bawo i św. Piotra. Dziś belgijska Gandawa jest największym miastem we Flandrii Wschodniej i popularnym miejscem turystycznym. Chociaż Gandawa jest starożytnym miastem z dobrze zachowanym średniowiecznym budynkiem, jest młoda i wesoła w duchu. Jest tu wielu studentów, ponieważ Gandawa jest jednym z głównych europejskich ośrodków naukowych, jest uniwersytet i 4 wyższe szkoły.

Ghent jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Tutaj znajdziesz szeroki program kulturalny, smaczną kuchnię, słynne "wycieczki czekoladowe" i inne interesujące rozrywki. Więc dowiedzmy się o mieście Ghent w Belgia bardziej szczegółowo.

Пейзажи ночного города
Zabytki i rozrywka

Średniowieczna architektura jest jedną z głównych atrakcji Gandawy. Tutaj zobaczysz:

Wśród muzeów w Gandawie warto odwiedzić Muzeum Projektowania , Muzeum Sztuk Pięknych i City Museum of Modern Art . Istnieje również możliwość zakupu za 30 euro tzw CityCard Gent - mapa miasta Gandawa, która daje możliwość poznania wszystkich najważniejszych muzeów i atrakcji miasta oraz bezpłatnego korzystania z transportu publicznego.

W odniesieniu do zakupy w Ghent tutaj, podobnie jak w wielu miastach Belgii, istnieje kilka niedzielnych targów, a także wiele małych antykwariatów i sklepów z pamiątkami. Wszystko można znaleźć w Gandawie - książki, kwiaty, drób, owoce i warzywa, sery, wyroby ręcznie robione, używane rowery itp. - musisz tylko wiedzieć, gdzie, co i kiedy szukać.

Старый городЗамок Дьявола, Гент
Экскурсия по каналам ГентаРазвлечения в Генте

Gdzie się zatrzymać w Gandawie?

Między innymi Ghent słynie z oryginalnych hoteli. Jeden z nich znajduje się na barce, a zamiast pokoi oferuje kabiny gości (B³ Bed Breakfast Boat). Innym jest hostel, który mieści się w pięknym zabytkowym budynku w samym sercu miasta (KaBa Hostel Hotel). Trzeci znajduje się w obrębie murów starożytnego klasztoru zbudowanego w stylu neogotyckim (Monasterium PoortAckere Hotel). Ale większość turystów przebywa w bardziej tradycyjnych hotelach w Gandawie.

Oprócz wymienionych powyżej hoteli w Gent można wynająć mieszkanie lub prywatne mieszkanie. Będzie to znacznie korzystniejsze niż pokoje w przeciętnym hotelu. Minimalna cena za wynajem apartamentu w Gandawie wynosi 45 euro za dzień, natomiast pokój hotelowy kosztuje co najmniej 60 euro.

Отели Гента

Gdzie zjeść w Gandawie?

Naczynia, w które będziesz ofiarowany Restauracje w Ghent , bardzo podobne do francuskiej kuchni. Są to wszelkiego rodzaju owoce morza, dania wegetariańskie z warzyw, kotlet flamandzki, wina i inne napoje alkoholowe. A gdzie bez brukselki, z której przygotowują setki różnych dań. Dobre recenzje restauracji Keizershof, Auberge de Fonteyne, Brasserie Pakhuis, które słyną z wyśmienitej kuchni i doskonałej obsługi.

Podobnie jak w wielu europejskich miastach, Ghent ma wiele małych kawiarni i tarasów na świeżym powietrzu, gdzie można napić się kawy lub coś przekąsić. A w Belgii robią doskonałe piwo, które można spróbować w jednym ze studenckich pubów wokół Blandijnberg lub na St. Veerleplein. Co ciekawe, opłata za usługę w większości restauracji w Gandawie jest już uwzględniona w rachunku i nie jest konieczne podawanie napiwków. Jeśli jednak chcesz to zrobić, nikt nie odmówi.

Café Labath
Jak się tam dostać?

Komunikacja kolejowa z Ghent jest nie tylko najbardziej popularna, ale i najwygodniejsza. Do miasta można dojechać pociągiem Bruksela (czas podróży 30 minut) Brugge (35 minut) lub Antwerpia (50 minut).

Jeśli wolisz podróżować samolotem, pamiętaj, że najbliższe lotnisko znajduje się w Gent Antwerpia (64 km). Obsługuje loty międzynarodowe i lokalne. Jeśli podróżujesz samochodem, skorzystaj z drogi ekspresowej E17 (Antwerpia-Lille) lub E40 (Bruksela-Ostenda). Nie ma problemu, aby dostać się z Ghent do dowolnego dużego centrum europejskiego autobusem. Przystanek autobusowy, należący do dużej lokalnej firmy Eurolines, znajduje się w pobliżu dworca kolejowego Sint-Peters.

Transport miejski

W mieście jest rozwinięta sieć transport publiczny , w tym trasy tramwajowe i trolejbusowe. Bilety sprzedawane są w jednym systemie taryfowym, jedna podróż kosztuje od 1,4 do 3 euro, a zakup biletu na 10 podróży kosztuje 14 euro. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu wygodnie jest wypożyczyć rower i zwiedzić zabytki bez odwoływania się do transportu publicznego. Możesz wypożyczyć rower w firmie Biker w Steendam 16 (tylko 9 euro za dzień).

Станция Sint PietersОбщественный транспорт в Генте