Międzynarodowy port lotniczy Antwerpia znajduje się 2 km od centrum miasta w dzielnicy Dörne. Jest to jeden z największych w Belgia i obsługuje głównie loty VLM. To centrum komunikacji lotniczej charakteryzuje się krótką drogą startową - około 1500 m, dlatego nie jest przeznaczone do obsługi i zarządzania dużymi samolotami. Jednak lotnisko jest używane nie tylko do regularnych lotów należących do 5 dużych linii lotniczych, ale także do lotów biznesowych. Tutaj możliwe jest lądowanie samolotów czarterowych.

Interesujące fakty na temat lotniska

Jeśli planujesz się dostać Antwerpia drogą lotniczą, zainteresują Cię przydatne informacje na temat lokalnego lotniska:

  1. Został założony na początku XX wieku, ale od tego czasu prowadzone są prace nad restauracją i modernizacją. Tak więc lotnisko ma jeden terminal pasażerski, który został stosunkowo niedawno odnowiony - w 2006 roku.
  2. Lotnisko posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę: biura turystyczne, restauracje, kawiarnie, bary, instytucje bankowe, centrum biznesowe, sklepy Duty Free. W razie potrzeby pasażerowie mogą uzyskać kwalifikowaną pomoc w ośrodku zdrowia. W pokoju rekreacyjnym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.
  3. Jeśli czekasz długo na odlot, odwiedź Muzeum Lotnictwa, które prezentuje wiele samolotów wojskowych z czasów pierwszej wojny światowej. Dla wszystkich, instytucja kultury jest otwarta od 14.00 do 17.00 w weekendy, ale można ją również uzyskać w dni powszednie w ramach wycieczki grupowej (co najmniej 20 osób). Koszt przyjęcia wynosi 3 euro, dla dzieci od 10 lat i osób starszych powyżej 65 lat - 1,5 euro, dla dzieci poniżej 10 lat bezpłatnie.
  4. To centrum komunikacji lotniczej łączy Antwerpię z Manchesterem, Londynem, Liverpoolem, Dublinem i innymi miastami - Genewa, Dusseldorf, Hamburg i inne (z przeniesieniem w stolicy Wielkiej Brytanii). Tutaj podróżny może wziąć bilet lotniczy Jetairfly na Ibizę, Palma de Mallorca, Rzym, Barcelona, ​​Malaga, Split itd.
Общий вид аэропорта
Zasady przewozu pasażerów

Na lotnisku w Antwerpii rejestracja lotów międzynarodowych rozpoczyna się w 2,5 godziny, a kończy się na 40 minut przed startem samolotu.

Jeśli wziąłeś bilet na lot wewnętrzny, powinieneś stawić się przy stanowisku odprawy nie wcześniej niż 1,5-2 godziny przed odlotem samolotu: wtedy rozpocznie się rejestracja pasażerów.

Do rejestracji potrzebny będzie paszport i bilet. Podczas rejestracji w Internecie pasażer zostanie poproszony o wyświetlenie tylko dokumentu tożsamości.

W tym centrum ruchu lotniczego obowiązują następujące wymagania dotyczące przewozu bagażu:

  1. Cały bagaż dozwolony do przewozu musi być zarejestrowany. Na rękach pasażera wydał bilet na odrywanie, który wydaje w miejscu przybycia.
  2. Transport towarów, którego masa przekracza normy ustalone przez przewoźnika lotniczego, odbywa się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji lub w przypadku możliwości technicznych.
  3. Pieniądze, dokumenty i biżuteria muszą być przewożone z tobą. W porozumieniu z personelem można również zabrać do salonu delikatne lub delikatne przedmioty.
  4. Podczas transportu towarów niebezpiecznych (materiałów wybuchowych, trucizn itp.), Zakazanych do importu na terytorium kraju, do którego lecisz, odmówisz. Do przewozu zwierząt konieczne jest uzyskanie dodatkowego zezwolenia przewoźnika.
Jak się tam dostać?

W pobliżu budynku lotniska znajduje się stacja kolejowa Antwerpen-Berchem. Między nią a terminalem lotniczym znajduje się autobus, który jest w drodze nie dłużej niż 10 minut. Z centrum Antwerpii turyści mogą dostać się na lotnisko autobusami 33, 21 i 14, jeśli jedziesz samochodem, trzymaj się ulic Luchthavenlei lub Krijgsbaan, które okrążają międzynarodowe centrum ruchu lotniczego odpowiednio od zachodu i południa.

Самолет в аэропортуСтойка регистрации
Музей авиацииКафе