Antwerpia jest ważnym belgijskim miastem, drugim po nim Bruksela w wielkości. Turyści, którzy przybyli Belgia do rekreacji, zakupy i inspekcja atrakcje , Antwerpia z pewnością znajduje się na liście miast, które muszą odwiedzić. Ale jak inaczej, ponieważ jest to prawdziwa stolica diamentów, a ponadto główne europejskie centrum mody. Cóż, zapoznajmy się z życiem tego starożytnego, a jednocześnie nowoczesnego miasta.

Podstawowe informacje o mieście

Znajduje się na rzece Schelde, to miasto jest największe w całym regionie flamandzkim. W Antwerpii znajduje się port morski, który, nawiasem mówiąc, znajduje się w pierwszej dziesiątce największych portów świata. I to pomimo faktu, że miasto znajduje się daleko od wybrzeża, bez faktycznego bezpośredniego dostępu do morza!

Niezwykle bogate i kulturalne życie Antwerpii. Kiedyś żył i tworzył Rubensa, Jordaensa i Van Dycka. Teraz w stolicy Flandrii jest tyle muzeów, zabytków historii i zabytków architektury, że nie można ich wszystkich zobaczyć w jeden dzień.

Atrakcje miasta Antwerpia

Bardzo dogodne dla turystów, którzy mają ograniczony czas, jest lokalizacja głównej atrakcje w pobliżu Dworzec centralny :

  1. Rynek Grote Markt z licznymi przytulnymi kawiarenkami jest centrum Starego Miasta. Oto ratusz, budynki Gildii i fontanna - zwycięzca olbrzyma, który według legendy założył miasto.
  2. Katedra Najświętszej Marii Panny , wzniesiony na miejscu romańskiego kościoła. Jest to monumentalna budowla w stylu gotyckim z elementami rokoka. Ale najbardziej imponująca jest wieża katedry, która ma długość 123 m.
  3. Muzea: Muzeum Rubensa , Narodowe Muzeum Transportu i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
  4. Kościół St. Carlo Borromeo z oryginalną fasadą i imponującym wnętrzem.
  5. Muzeum Diamentów (Diamondland), gdzie wolna grupa wycieczki , w tym po rosyjsku.
Кафедральный собор АнтверпенаЦерковь Св. Карло БорромеоЗамок Het Steen
Памятник Брабо на площади Grote MarktМузей MASЗоопарк Антверпена

Hotele i restauracje Antwerpia

Wśród najlepszych hoteli w mieście są Ambassador Suites, Atlanta, Antwerp Diamond (3 *), Hilton, Radison BLU Park Lane, Astrid Park Plaza (4 *), Maison Nationale City Flats & Suites, B & B The Baron (5 *). Wszystkie znajdują się w pobliżu Dworca Centralnego.

Na ulicach Antwerpii znajdziesz zarówno małe przytulne kawiarnie, w których przy ciepłej pogodzie otwierają się tarasy, jak i luksusowe restauracje. Będąc w tym belgijskim mieście, koniecznie spróbuj fritkoten (smażone ziemniaki), mocne lokalne piwo De Koninck, likier Elixir d'Anvers i, oczywiście, handjes - małe, ale bardzo smaczne czekoladki.

Astrid Park PlazaAmbassador SuitesDock's Café

Zakupy w Antwerpii

Meir Street jest główną arterią handlową Antwerpia . Tutaj powstają starożytne budynki w stylu rokoko, w którym sprzedawane są ekskluzywne marki modowe. Inne designerskie butiki znajdują się na równoległych ulicach Schuttershofstraat i Hopland, położonych na południu. Znany na całym świecie "złoty kwartał" w Antwerpii znajduje się naprzeciwko zoo . Jego mistrzami są ortodoksyjni Żydzi, którzy zajmują się cięciem diamentów, sprzedażą złota, innych metali szlachetnych i kamieni.

Wiele sklepów z antykami znajduje się na Kloosterstraat, a także w Chinatown, gdzie można kupić pamiątki w orientalnym stylu, a wielki rynek przy placu Theaterplein otwiera się w weekend. Sprzedaje prawie wszystko - żywność, warzywa i owoce, ryby i mięso, orzechy i sery, ubrania, antyki, rowery. W piątek można odwiedzić targ na Vrijdagmarkt, który działa do południa, aw sobotę i niedzielę na targi antyków.

Jeśli chcesz całkowicie zmienić garderobę i jednocześnie szanować drugie rozdanie, idź do sklepu z podarunkami na Ploegstraat, 25 lat. Tam możesz wziąć wszystko za darmo, zostawiając własne.

Рынок на площади TheaterpleinУлица Meir - шоппинг-центр Антверпена

Transport w Antwerpii

Do Antwerpii można dojechać pociągiem Bruksela , Ghent lub Brugia . Droga zajmuje ci trochę czasu - w pierwszym przypadku 40 minut, w drugim - 50, aw trzecim - 1 godzina 20 minut. Również w Antwerpii są szybkie pociągi z Paryża i innych europejskich stolic. Są w Antwerpii i lotnisko , biorąc loty międzynarodowe z Londynu, Dublina, Liverpoolu, Manchesteru. Lotnisko Antwerpia oddalone jest 4 km od centrum miasta i znajduje się na obrzeżach, w rejonie Deurne.

Jeśli chodzi o ruch wokół samej Antwerpii, istnieje sieć miejska transport publiczny - autobusy, tramwaje i tzw. premetro (rodzaj urazu, którego część ścieżki przechodzi pod ziemią). Możesz wypożyczyć rower w Rent A Bike w pobliżu katedry. Kosztuje to 8,5 euro dziennie. Jeśli twoja trasa leży tylko w historycznym centrum miasta, wygodniej jest ją przejrzeć chodząc.

Аэропорт АнтверпенаПреметро