Gent nie należy do trzech najważniejszych ośrodków turystycznych Belgia , a mimo to jest to bardzo interesujące miasto. Tutaj znajdziesz średniowieczne atrakcje i całkiem nowoczesną rozrywkę, a zewnętrzny wygląd miasta z pewnością pasuje do każdego turysty, a ci, którzy kiedykolwiek odwiedzili Gandawę, określają to miasto jako ciche i przytulne. Wycieczka tutaj będzie doskonałym dodatkiem do wycieczek po hałaśliwych Bruksela , Antwerpia i Brugia .

Ogólne informacje o belgijskim mieście Ghent

Gandawa znajduje się u zbiegu rzek Lei i Scheldt. Kiedy założono miasto, jest ono niezawodnie nieznane, ale już w VII wieku było dość dużą osadą. Co więcej, dorastał po założeniu dwóch opactw - św. Bawo i św. Piotra. Dziś belgijska Gandawa jest największym miastem Flandrii Wschodniej i popularnym miejscem turystycznym. Chociaż Gandawa jest starożytnym miastem z doskonale zachowanymi średniowiecznymi budowlami, w duchu jest młody i wesoły. Jest tu wielu studentów, ponieważ Gandawa jest jednym z największych europejskich ośrodków badawczych, jest uniwersytet i 4 wyższe szkoły.

Ghent jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Tutaj znajdziesz szeroki program kulturalny, smaczną kuchnię, słynne "wycieczki czekoladowe" i inne interesujące rozrywki. Więc dowiedzmy się o mieście Ghent w Belgia bardziej szczegółowo.

Пейзажи ночного города
Atrakcje i atrakcje

Średniowieczna architektura jest jedną z głównych atrakcji Gandawy. Tutaj zobaczysz:

  • zamek hrabiów Flandrii , zbudowany przez Filipa z Alzacji w 1180 roku;
  • Jerard Devil's Castle , nie mniej popularna wśród turystów;
  • Katedra św. Bawo Najstarszy budynek religijny w Gandawie, który można zwiedzać bezpłatnie;
  • Beffroy wysoka dzwonnica w stylu gotyckim, pochodząca z XV wieku;
  • ratusz lub Stadhuis, którego budynek został zbudowany w stylu renesansowym.

Wśród gandawskich muzeów zaleca się wizytę Muzeum Projektowania , Muzeum Sztuk Pięknych i City Museum of Modern Art . Istnieje również możliwość zakupu za 30 euro tzw CityCard Gent - mapa miasta Gandawa, która daje możliwość obejrzenia wszystkich najważniejszych muzeów i zabytków miasta oraz bezpłatnego transportu publicznego.

W odniesieniu do zakupy w Ghent tutaj, podobnie jak w wielu miastach w Belgii, istnieje kilka niedzielnych targów, a także wiele małych sklepów z antykami i sklepów z pamiątkami. W Gandawie można znaleźć wszystko - książki, kwiaty, drób, owoce i warzywa, sery, produkty ręcznie robione, używane rowery itp. - musisz tylko wiedzieć, gdzie, co i kiedy szukać.

Старый городЗамок Дьявола, Гент
Экскурсия по каналам ГентаРазвлечения в Генте

Gdzie się zatrzymać w Gandawie?

Między innymi Ghent słynie z oryginalnych hoteli. Jeden z nich znajduje się na barce, a zamiast numerów oferuje kabiny gości (B³ Bed Breakfast Boat). Innym jest hostel, który mieści się w pięknym zabytkowym budynku w samym sercu miasta (KaBa Hostel Hotel). Trzeci znajduje się w murach starożytnego klasztoru, zbudowanego w stylu gotyckim (Monasterium PoortAckere Hotel). Ale większość turystów przebywa w bardziej tradycyjnych hotelach w Gandawie.

Oprócz wymienionych powyżej hoteli możesz wynająć apartament lub prywatny apartament w Gandawie. Będzie to znacznie korzystniejsze niż pokoje w przeciętnym hotelu. Minimalna cena za wynajem apartamentu w Gandawie wynosi 45 euro za dzień, natomiast pokój hotelowy kosztuje co najmniej 60 euro.

Отели Гента

Gdzie zjeść w Gandawie?

Naczynia, w które będziesz ofiarowany restauracje Ghent , bardzo podobne do francuskiej kuchni. Są to wszelkiego rodzaju owoce morza, dania wegetariańskie z warzyw, węgiel flamandzki, wina i inne alkohole. A gdzie bez brukselki, z której gotowane są setki różnych potraw. Całkiem dobre recenzje w restauracjach Keizershof, Auberge de Fonteyne, Brasserie Pakhuis, które słyną z wyśmienitej kuchni i doskonałej obsługi.

Podobnie jak w wielu europejskich miastach, Gandawa ma wiele małych kawiarni i otwartych tarasów, na których można napić się kawy lub zjeść przekąskę. A w Belgii zrób doskonałe piwo, które możesz spróbować w jednym z pubów w dzielnicy studenckiej wokół Blandijnberg lub na placu St. Petersburga. Veerleplein. Co ciekawe, opłata za usługę w większości restauracji w Gandawie jest już uwzględniona w rachunku i nie jest konieczne podawanie napiwków. Jeśli jednak chcesz to zrobić, nikt nie odmówi.

Café Labath
Jak się tam dostać?

Komunikacja kolejowa z Ghent jest nie tylko najbardziej popularna, ale i najwygodniejsza. Do miasta można dojechać pociągiem Bruksela (czas podróży 30 minut), Brugia (35 minut) lub Antwerpia (50 minut).

Jeśli wolisz podróże lotnicze, pamiętaj, że najbliższe lotnisko to Ghent Antwerpia (64 km). Obsługuje loty międzynarodowe i lokalne. Jeśli podróżujesz samochodem, skorzystaj z drogi ekspresowej E17 (Antwerpia-Lille) lub E40 (Bruksela-Ostenda). Nie ma problemu, aby dostać się z Ghent do dowolnego większego centrum europejskiego autobusem. Dworzec autobusowy, należący do dużej lokalnej firmy Eurolines, znajduje się obok stacji kolejowej Sint-Pieters.

Transport miejski

W mieście jest rozwinięta sieć transport publiczny , w tym trasy tramwajowe i trolejbusowe. Bilety sprzedawane są w ramach jednego systemu taryf, jedna podróż kosztuje od 1,4 do 3 euro, a zakup biletu na 10 podróży - 14 euro. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu wygodnie jest wypożyczyć rower i zwiedzić zabytki bez odwoływania się do transportu publicznego. Możesz wypożyczyć rower w firmie Biker w Steendam 16 (tylko 9 euro za dzień).

Станция Sint PietersОбщественный транспорт в Генте