Tongeren to najstarsze, piękne i inspirujące miasto. Belgia . Po wejściu do niego, od pierwszej sekundy zanurzysz się w zupełnie inną erę, która jest pełna nieznanych i interesujących. To miasto stało się swego rodzaju przypomnieniem panowania Cezara i życia starożytnych Rzymian. Doświadczył wielu wydarzeń, których pamięć jest przechowywana w jego zabytkach. Tylko nie myśl, że Tongeren to nudne miasto, ale wręcz przeciwnie, ma wiele nowoczesnych hoteli, restauracji i miejsc rozrywki. Dlatego uważane jest za wspaniałe miejsce w Belgia na święta.

Pogoda w mieście

Podobnie jak w pozostałej części kraju, łagodny klimat morski panuje we wspaniałym mieście Tongeren. W nim nie będziesz nękany przez letnie upały i zimowe opady śniegu. Latem temperatura powietrza może wzrosnąć do maksymalnego poziomu +23, opady opadają co dwa tygodnie i nie ma żadnych elementów. Zimą temperatura powietrza wynosi +5 stopni, czasami dachy pokryte są śniegiem, ale nie ma lodu i zamieci. W Tongeren najlepszy czas na turystykę to okres od kwietnia do września.

Солнечный город
Wycieczki i zajęcia

Starożytne, piękne miasto Tongeren pełne jest odkryć i tajemnic. Czai się w głębokiej historii wieków pne. Jego zabytki są prawdziwą relikwią Belgii i arcydziełami historii świata. Oczywiście każdy podróżny nie przegapi okazji, aby przejść przez nie i poznać ich. Najważniejsze atrakcje Tongeren, które powinien zobaczyć każdy turysta to:

 1. Bazylika Najświętszej Marii Panny (Onze-Lieve-Vrouwebasiliek). Położony w pobliżu dworca kolejowego, na placu Stadhuisplein.
 2. Początek Świętej Katarzyny (Sint-Catharinabegijnhof). Jedna z głównych atrakcji, która sięga odległego 1239 roku.
 3. Ściany fortecy (Stadsomwalling). Położony 1 km od Bazyliki Matki Bożej.
 4. Castle Gerenelderen (Kasteel van's Herenelderen). Położony 4 km od stacji.
 5. Kościół św. Marcina (Sint-Martinuskerk). Położony na przedmieściach Tongeren.
 6. Ratusz. Znajduje się na rogu Wielkiego Rynku.
 7. Muzeum Halo Roman.

Wycieczki do tych miejsc są niezwykle interesujące i pouczające. Nadaje się do odwiedzin u dzieci.

Бегинаж святой ЕкатериныГало-римский музейРатуша
Главная площадь городаБазилика БогоматериЦерковь Святого Мартина

Hotele Tongeren

Nie ma wielu hoteli w Tongeren, ale wystarczy, aby szybko i wygodnie pomieścić o każdej porze dnia. Według kategorii w mieście to nie wszystko, najlepsze są te, które otrzymały cztery gwiazdki. Znajdują się one w centrum, koszty utrzymania wynoszą 150 USD dziennie. Wszystkie hotele w Tongeren są czyste, przytulne, serwowane są bezpłatne śniadania, restauracje (bary, kawiarnie) i dobra lista dostępnych usług. Najczęściej turyści wolą pozostać w następujących hotelach:

 • Eburon Hotel 4 *;
 • Maison Sophie 4 *;
 • Huys van Steyns 3 *;
 • Boutique Hotel Caelus Vl 2 *.

Oprócz hoteli w Tongeren istnieją inne możliwości mieszkania: wille, apartamenty, pensjonaty, mieszkania do wynajęcia. Możesz je łatwo znaleźć w dowolnym zakątku tego cudownego miasta i zadowolić się wygodną opłatą.

Eburon HotelMaison Sophie номер

Restauracje w Tongeren

Długie spacery i wycieczki w Tongeren, naturalnie, zmęczą każdego podróżnika, a miło byłoby zrobić sobie przerwę i coś przekąsić. Na szczęście w tym pięknym mieście znajduje się wiele stołówek, pizzerii, fast foodów, steak house, barów i eleganckich restauracji. Podają dania takie jak kuchnia narodowa i francuski, europejski, chiński. W tym mieście łatwo znajdziesz miejsce, w którym możesz spędzić romantyczny wieczór lub hałaśliwy wypoczynek. W Tongeren turyści lubią następujące restauracje:

 • Restauracja Magis;
 • Restauracja Bazilik;
 • Restauracja Sjalotte.

Średnio pełny obiad w tych instytucjach wynosi 200-500 dolarów.

Restaurant BazilikMagis Restaurant
Droga i transport

Magiczne miasto Tongeren znajduje się nad brzegiem rzeki Eker, w zachodniej części prowincji Limburg, 20 km od Hasselt , 30 km od Liège i 90 km od Bruksela . Możesz do niego dojechać pociągiem i wynajęty samochód . Jeśli dojedziesz do miasta z Hasselt pociągiem, spędzisz tylko 25 minut w podróży, a od stolicy - około dwóch godzin. Aby dojechać do Tongeren z najbliższych miast, wybierz autostradę N20 lub N3.

W samym mieście mieszkańcy podróżują samochodem, taksówką, rowerem, motocyklem lub korzystają z niego transport publiczny . Ogólnie rzecz biorąc, infrastruktura transportowa w nim jest dobrze ugruntowana. Możesz wziąć samochód lub inny pojazd w lokalnych firmach.