Każdego roku w Belgia Około 2000 różnych festiwali, festiwali, uroczystości i procesji odbywają się. Żaden kraj europejski nie może pochwalić się tak różnorodnymi uroczystościami świątecznymi. Wśród całej świetności wydarzeń warto podkreślić oczywiście folklorystyczne i religijne uroczystości, od Belgia należy do gorliwie uhonorowanych krajów katolickich i ma bogatą kulturę ludową.

Wakacje w Belgii są bardzo kolorowe, jasne, niezwykłe. Możesz być świadkiem świątecznych procesji i ulicznych uroczystości, religijnych procesji i kolorowych karnawałów, zanurzyć się w świat muzyki i sztuki różnych krajów lub patrzeć na występy wielkich lalek ludowych. Najbardziej imponujące spektakle można zobaczyć w lutym, marcu, maju i sierpniu.

Główne festiwale w kraju

Dzień Belgii

Ogólnopolskie święto obchodzone 21 lipca. Tego dnia na głównym placu Brukseli organizowana jest parada wojskowa, po której rozpoczynają się uroczystości i występy muzyków, a wakacje kończą się wspaniałymi fajerwerkami. W Dzień Belgii wejście do niektórych muzea kraj jest całkowicie bezpłatny.

Национальный праздник Бельгии

Karnawał w Binshe

Jest najpopularniejszym wśród masowych festiwali belgijskiego narodu, a także w rankingu europejskich festiwali ustępujących tylko Festiwalowi w Wenecji. Przechodzi karnawał w małym prowincjonalnym miasteczku Binshe, niedaleko Bruksela , corocznie przed rozpoczęciem Wielkiego Postu i trwa trzy dni.

Pierwszy dzień poświęcony jest przedstawieniu teatralnemu z procesją przez miasto w strojach karnawałowych. Drugiego dnia młodzi ludzie tańczą w centrum miasta na placu, dzieląc się na grupy zgodnie z poglądami politycznymi. Pod koniec drugiego dnia na niebie pojawiają się kolorowe fajerwerki.

Wreszcie, trzeci dzień karnawału to gwiaździsta godzina mieszkańców. Uczestnicy karnawału noszą stroje narodowe, a twarze pokryte są woskowymi maskami. Procesja jest wysyłana do administracji miasta, rozrzucając pomarańcze po drodze do widzów, aby złapać, co jest uważane za szczęście.

Карнавал в Бинше

Święto Ommegan

Drugi najpopularniejszy wśród urlopów w Belgii. To festiwal folklorystyczny, który trwa od 30 czerwca do 2 lipca. Odnotowano Ommegang bardzo dawno temu, jego historia sięga połowy XIV wieku. Potem była religijna procesja, a wraz z upływem wieków Ommegan zyskał status ogólnopolskiej uroczystości karnawałowej. Główny plac w Brukseli staje się średniowieczną wioską, do której wejście jest możliwe tylko dla osób ubranych w kostiumy z XVI wieku. Ponad tysiąc uczestników karnawału przedstawia członków rodziny cesarskiej, służących dworskich, żołnierzy, mieszkańców miasta itd. Koniec wakacji to uniwersalna procesja jego uczestników i wspaniały koncert.

Оммеганг

Święto Dudu

Odebrano Mons dzień Trójcy i cały następny tydzień. Święto to obchodzone jest na cześć zwycięstwa nad chorobą zarazy, która nawiedziła miasto w połowie XIV wieku. Następnie, w 1349 r., Zorganizował pierwszą procesję religijną, po której zaraza ustąpiła, a mieszkańcy Mons zostali uratowani. Na pamiątkę ich cudownego uzdrowienia ludzie organizują doroczny festiwal Dudu, który jest teraz starannie zorganizowanym i spektakularnym przedstawieniem teatralnym.

Праздник Дуду в Монсе

Brukselski dywan kwiatowy

«Dywan kwiatowy» należy do liczby dni wolnych w Belgii, które odbyły się latem, w sierpniu. Festiwal odbywa się co dwa lata na głównym placu Grand Place w Brukseli. W dni obchodów plac jest prawdziwym dywanem z odmiany begonius "tuberose grandiflora", które umiejętnie łączą się w jedną całość z systemem fontann, które podtrzymują świeżość i zapach kwiatów. Możesz patrzeć na tę wspaniałość z balkonu ratusza. Urlop kończy się fajerwerkami oraz pokazem światła i dźwięku.

Цветочный ковер в Брюсселе

Święto Świętej Krwi w Brugii

Należą do liczby świąt religijnych w Belgii i ponownie wracają głęboko w przeszłość. Ogromna procesja uczestników wakacji, która sprawia, że ​​dziesiątki tysięcy ludzi, stawia na kostiumy rycerzy i mnichów. I sama procesja jest przypomnieniem czasów pierwszych wypraw krzyżowych, na końcu których hrabia Flamandzki została nagrodzona dzbanem z krwią Chrystusa.

Процессия Святой Крови в Брюгге

Jeśli masz szczęście trafić do Belgii w czasie wakacji, koniecznie skorzystaj z okazji, aby zobaczyć całe święto na własne oczy - nie żałuj tego!