Pełna nazwa międzynarodowego szwajcarskiego lotniska Bern-Belp w języku niemieckim jest następująca: Regionalflugplatz Bern-Belp. Nazwa pochodzi od dwóch sąsiednich miast: Belp i Bern - kapitał Szwajcaria . To niewielkie lotnisko zbudowano w 1929 r., A 8 lipca tego samego roku wykonano pierwszy lot na trasie Bern - Bazylea .

Więcej o lotnisku

Port lotniczy w Bernie w Szwajcaria zajmuje się głównie transportem krajowym, ale jednak regularnie wykonuje loty do wielu krajów w Europie: do Anglii, Niemiec, Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Serbii i innych. Zwykle czas lotu trwa około półtorej godziny. Lotnisko ma kilka obszarów dla śmigłowca i dwa pasy startowe, długość jest duża to 1730 metrów, a mniejsza to tylko 650 metrów, jest pokryta trawą. Jest też tylko jeden terminal dla pasażerów. W 2011 roku przeszło przez nią około dwieście tysięcy osób.

Na lotnisku działa kilka linii lotniczych, ale baza Sky Work Airlines. Brama lotnicza w Bernie codziennie wysyła i odbiera zarówno loty bezpośrednie, jak i łączone obsługiwane przez szwajcarskie, Helvetic, Air-France, Lufthansę, Cirrus, a także istnieją loty czarterowe obsługiwane przez wyżej wymienione linie lotnicze. Rejestracja rozpoczyna się na dwie lub trzy godziny przed wysłaniem samolotu.

Infrastruktura i usługi portu lotniczego Berno w Szwajcarii

To małe i wygodne lotnisko oferuje ogromny wybór dodatkowych usług: poczta, centrum medyczne, parking, sklepy wolnocłowe, bary, restauracje, kawiarnie, biura turystyczne i punkty wymiany (ponieważ Szwajcaria nie jest częścią europejskiej strefy walutowej i własna jednostka monetarna - frank).

Na lotnisku w Bernie w Szwajcarii znajduje się kilka parkingów. Cena za parking krótkoterminowy wynosi 1 franka za godzinę, pozostawiając samochód na tydzień kosztuje trzydzieści franków, jest też zamknięty garaż, który kosztuje pięćdziesiąt pięć franków w pięć dni. Na terenie lotniska Berno ma własny hotel z szesnastoma komfortowymi i zmodernizowanymi pokojami, utrzymanymi w doskonałej czystości. W pobliżu lotniska, w odległości pięciu kilometrów, jest ich ponad dwadzieścia hotele . We wszystkich hotelach usługi i usługi na najwyższym europejskim poziomie, a apartamenty będą zadowolone z komfortu i bezpłodności. Koszt pokoi zaczyna się od pięćdziesięciu franków.

Отель и ресторан в аэропорту Берн

Wykazują szczególną postawę i troskę o niepełnosprawnych pasażerów. Jeśli ktoś potrzebuje wózka inwalidzkiego, musi powiadomić administrację lotniska z wyprzedzeniem, aby otrzymać wózek inwalidzki. Jeśli osoba z poważną chorobą podróżuje ze swoim wózkiem, może być ona całkowicie odprawiona w bagażu. Również w cenie biletu wliczony jest lot psa przewodnika, który podróżuje z właścicielem w kabinie samolotu. Usługi te są świadczone pasażerom przez Air France i Lufthansę.

Podobnie jak wiele nowoczesnych lotnisk, Bern-Belp jest reprezentowany w sieci World Wide Web, gdzie można szybko i wygodnie rezerwować i kupować bilety lotnicze. Również na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat rozkładu lotów, limitu bagażu, kontroli granicznej itd. Dzięki Internetowi można zobaczyć czas przybycia i odlotu transportu lotniczego za pośrednictwem specjalnej tablicy online. Jest to bardzo wygodne i pomaga obliczyć czas dla pasażerów i spełniać. Dlatego nawet bez możliwości dostania się na lotnisko zostaniesz poinformowany o wszystkich niezbędnych informacjach, które będą przydatne podczas lotu.

Na terenie lotniska w Bernie znajduje się starożytny hangar, niegdyś należący do Oscara Bidera - jest to jeden z pionierów lotnictwa. Sam hangar jest obecnie objęty ochroną szwajcarskiego rządu i znajduje się na liście obiektów o znaczeniu krajowym.

Jak dostać się na lotnisko w Bernie w Szwajcarii?

Od Stare miasto w Bernie do jednego z lotniska w Szwajcarii możesz wsiąść do autobusu numer 334 lub taksówką. Możesz też wynająć samochód i wsiąść na autostradę A6, czas podróży wyniesie około dwudziestu minut.

Przydatne informacje:

  • Lokalizacja: 9 km na południowy wschód od Berna
  • Liczba terminali: 1
  • Adres do korespondencji: Alpar AG, 3123 Belp, Swizerland
  • Telefon do dyrekcji portu lotniczego: +41 31 960 21 11
  • Pomoc telefon: +41 31 960 21 11
  • Faks: +41 31 960 21 12
  • E-mail: [email protected]
  • Oficjalna strona lotniska: www.flughafenbern.ch
Вход в аэропортВ аэропорте
Стойка регистрацииВзлетная полоса