Szwajcaria Jest krajem, w którym rekreacja nie jest uważana za budżet, ale wysoka jakość usług i szeroki zakres usług oferują więcej niż uzasadniają jego wartość. Turysta będzie mógł docenić wysoki komfort, zaczynając od przybycia do któregokolwiek z międzynarodowych lotnisk w Szwajcarii, które z reguły są niewielkie, ale te parametry nie mają wpływu na jakość obsługi pasażerów.

Więcej o lotniskach w kraju

Samoloty z Rosji, Ukrainy i innych krajów WNP w Szwajcarii zajmują lotniska w Zurychu i Genewie, te drugie, nawiasem mówiąc, są uznawane za najlepszy europejski port lotniczy. Jeśli podróżujesz samolotem po kraju, to w zależności od miejsca docelowego będziesz mógł podróżować w takich portach lotniczych w Szwajcarii, jak:

  • Lotnisko w Lozannie ;
  • lotnisko Lugano - Sion;
  • lotnisko w szwajcarskiej stolicy Berno ;
  • jedyne lotnisko na świecie obsługiwane przez dwa kraje (Szwajcaria i Francja) - Bazylea-Mulhouse-Freiburg;
  • lotnisko na północy Szwajcaria - Altenrain St. Gallen;
  • Najwyżej położone lotnisko w Szwajcarii - Samedan, obsługujące najdroższe ośrodki narciarskie kraj.

Na terenie wszystkich lotnisk w Szwajcarii znajdują się sklepy wolnocłowe, w których można kupić wszystko, od pamiątek po drogie napoje alkoholowe i luksusowe kosmetyki.

Główne międzynarodowe lotnisko Szwajcarii

Poświęcimy nieco więcej uwagi jednemu z głównych europejskich portów lotniczych znajdujących się w Zurych . Rocznie obsługuje ponad 25 milionów pasażerów rocznie, w 2011 r. Zbudowano tu nowy terminal B, w którym pasażerowie są zarejestrowani na loty w obrębie strefy Schengen i poza nią, w terminalu A, pasażerowie podróżujący zarówno w obrębie Szwajcarii, jak i kraj Unii Europejskiej.

Z lotniska Zurych do miasta można dojechać pociągiem podmiejskim, tramwajami 10 i 12 lub taksówką. Fani niezależnych podróży mogą wynająć samochód w centralnej strefie przylotów, gdzie znajdują się lokalizacje wynajmu samochodów.

Аэропорт ЦюрихаАэропорт ЖеневыАэропорт Базель
Аэропорт St. Gallen-AltenrheinАэропорт ЛуганоАэропорт Берн Бельп