Międzynarodowe lotnisko w Tallinie nie jest największe na świecie, ale jest uważane za jedno z najwygodniejszych. To z roku na rok obchodzony przez turystów przybywających do Estonia , a także tych, którzy są zmuszeni dużo latać ze względu na swój zawód. Lotnisko znajduje się zaledwie 4 km od stolicy i w pobliżu portu pasażerskiego Tallinn .

Port lotniczy Tallinn - opis

Dla turystów, którzy po raz pierwszy spotykają się w Estonii i zastanawiają się, czy w Tallinie jest lotnisko, ciekawe będzie zapoznanie się z jego charakterystyką.

Samolot ląduje i startuje tylko na jednym pasie, którego długość wynosi prawie 3500 m po wzroście. Przed wykonaniem niektórych prac długość pasa wynosiła 3070 m. Ponadto lotnisko wyposażone jest w cztery drogi do kołowania i osiem bram. Ogólnie rzecz biorąc, lądują tu małe samoloty, ale w razie potrzeby duży samolot, taki jak Boeing-747, z powodzeniem wystartuje i usiądzie.

Lotnisko jest w 100% własnością państwa estońskiego i jest obsługiwane przez AO Tallinna Lennujaam. Ponieważ liczba zwiedzających chcących zobaczyć piękno Estonii wzrasta w niebotycznym tempie, przeprowadzono znaczące remonty. W rezultacie pojemność znacznie wzrosła, aw ostatnich latach lotnisko w Tallinie obsłużyło ponad milion osób.

Krótka wycieczka do historii międzynarodowego lotniska w Tallinie ujawni, że w 1980 r. Wybudowano terminal pasażerski w związku z moskiewską olimpiadą. Od 29 marca 2009 r. Nosi imię estońskiego prezydenta - Lennarta Meriego. Zmień nazwę lotniska ustalonego na cześć 80. rocznicy urodzin prezydenta.

Здание аэропорта Таллина Niż zająć się przed lądowaniem?

Znudzony na lotnisku po prostu nie trzeba, bo są sklepy z różnorodnymi towarami, pamiątki i upominki wystarczą dla wielu krewnych i przyjaciół. Ponadto istnieją sklepy z perfumami i odzieżą. Wielu z nich pracuje od pierwszego do ostatniego wyjazdu.

W strefie handlu znajduje się także apteka na wypadek, gdy pilnie potrzebujesz leku, który nie jest dostępny. Znajduje się pomiędzy kontrolą bezpieczeństwa a sklepem Tax Free. Możesz przynieść radość dzieciom, jeśli zabierzesz je do sklepu z słodyczami i słodyczami. Jednak dorośli miłośnicy smacznego jedzenia nie opuszczą tutaj, więc sklep oferuje bogaty wybór.

Wiele różnych restauracji znajduje się na terenie lotniska. Koniecznie odwiedź legendarną legendę Legend, w której znajdziesz wszystko o lotnictwie i samolotach. W kawiarni Kohver serwuje świeże bułeczki prosto z pieca. Miłośników kuchni amerykańskiej oczekuje bistro Subway, które serwuje 30-centymetrowe kanapki i świeże sałatki.

Аэропорт Таллина - внутри

Pasażerowie otrzymują usługi takie jak:

  • pakowanie bagażu;
  • wymiana walut;
  • Usługa VIP;
  • biblioteka.

Jeśli zgodzisz się z góry, doświadczony przewodnik oprowadzi po lotnisku, które obejmuje wizytę w terminalu pasażerskim i innych budynkach, podróż autobusem do fartucha. W sumie wycieczka potrwa nie dłużej niż półtorej godziny. Dla grup od 1 do 15 opłata za wycieczkę wynosi 60 euro.

Na lotnisku jest wypożyczalnia samochodów, więc jeśli istnieją prawa międzynarodowe, możesz bezpiecznie przejechać się bez transportu publicznego i studiować Estonię wypożyczonym samochodem. Tutaj wszystko jest przemyślane dla osób niepełnosprawnych lub specjalnych potrzeb. Personel zajmie się dzieckiem podróżującym samotnie, dotyczy to dzieci, które ukończyły 12 rok życia. Zadbaj również o wygodę kobiet w ciąży. Najważniejsze jest, aby poinformować Cię o wszystkich swoich życzeniach na etapie rezerwacji biletów.

В здании аэропорт пассажирам предоставляется множество услуг Jak dostać się na lotnisko?

Turyści mogą dostać się na lotnisko transportem publicznym, na przykład autobusami nr 2 i nr 65, z których pierwszy pochodzi z centrum, a drugi z obszaru Lasnamäe. Możesz również skorzystać z trasy turystycznej, która pochodzi od stolicy w Tartu . Autobusy Lux Express zatrzymują się na międzynarodowym lotnisku.