Na terytorium Estonia nie ma zbyt wielu wzgórz nadających się do jazdy na nartach, ale te, które są obecne, są wyposażone zgodnie ze standardami europejskimi. Jedną z najbardziej wygodnych podstaw jest Valgehobusemägi, co oznacza "góra białego konia". Wysokość 107 m znajduje się w rezerwacie Kõrvemaa, gdzie oprócz sportów można obserwować rzadkie gatunki ptaków i roślin. Dla sportowców jest tu stok i dla bezpieczeństwa jest zainstalowana 28-metrowa wieża widokowa.

Historia stworzenia

Ośrodek narciarski powstał w 1997 roku i od tego czasu stopniowo przekształcany jest w całoroczne regionalne centrum zdrowia. Budowano budynki takie jak stadion, siłownia na wolnym powietrzu i hotel dla 24 osób. Specjalne miejsce zostało stworzone do robienia pożarów.

Jakie warunki oferuje baza?

Snowboardzi, narciarze i freestylerzy próbują zmieścić się na jednym stoku narciarskim o długości 180 mi wysokości do 30 m. Posiada tylko jeden oddział, więc zimą organizatorzy budują dodatkowy snowpark obok toru. Pomimo tego, że początek trasy jest dość stromy, na końcu trasa staje się bardziej wyrównana.

Na torze będzie interesujący zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Oddzielnie zlokalizowany tor dla rur i krzyża narciarskiego. Do spokojnej jazdy na nartach są dwie płaskie trasy narciarskie o długości 3 i 5 km. W tym samym czasie 2 km może je przejeżdżać nocą, ponieważ ta droga jest oświetlona.

Горнолыжная база Валгехобуземяги - один из лучших курортов Эстонии

Baza narciarska Valgehobusemägi zapewnia również:

  • usługi doświadczonych instruktorów;
  • wynajem sprzętu;
  • jazda na łyżwach po zamarzniętym stawie.

Dla dzieci istnieją oddzielne trasy, więc nie można się martwić o ich bezpieczeństwo podczas zejścia. Ponieważ wzgórze znajduje się w rezerwacie, możesz skorzystać z usług przewodnika i wybrać się na wycieczkę krajoznawczą. Dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcieliby nauczyć się jeździć na desce snowboardowej, istnieją osobne klasy.

Goście, którzy chcą odbywać spacery, mogą wybrać się na spacer po specjalnych ścieżkach, a także wybrać się na spacer do głazu Rehlessar, 5 km od centrum. W pobliżu centrum znajduje się również 4-metrowy szlak edukacyjny z pola kagovoe w Myageda. Ważnym wydarzeniem tego centrum jest międzynarodowy wyścig narciarski Albu.

Najpopularniejsze szlaki turystyczne to 50 km szlak rowerowy. Trasa jest interesująca, ponieważ na drodze znajduje się przeszkoda wodna, którą trzeba pokonać bez utonięcia w nocy. Na czterdziestu kilometrach znajduje się bagno, które powinno iść na deptak.

Валгехобуземяги пользуется популярностью среди лыжников Infrastruktura w pobliżu bazy

Możesz przyjść do bazy przez cały rok, ponieważ w lecie działa jako kompletne centrum rekreacyjne. Możesz zarezerwować miejsce do spania w najbliższych wioskach Voose i Velta, które znajdują się w odległości odpowiednio 10 i 7 km od bazy. Bankiety i różne potrawy serwowane są w holu głównym dla gości. Od cywilizacji żaden turysta nie zostanie zerwany, ponieważ budynek ma dostęp do Internetu.

Ośrodek narciarski Valgekhobuzemyagi jest doskonałym miejscem do poprawy zdrowia i relaksu. Jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią dużych ośrodków wypoczynkowych, wtedy "White Horse Mountain" różni się niewielkim rozmiarem. Jednocześnie baza jest dobrze wyposażona i zapewnia przyjemny i komfortowy pobyt.

Dzięki Valgehobusemägi początkujący będzie mógł płynnie wejść w świat narciarstwa alpejskiego. Urlopowicze są zaproszeni do korzystania z:

  • nowoczesne windy;
  • basen;
  • park wodny;
  • sauna i jacuzzi.
Природа рядом с базой - летом Jak się tam dostać?

Przejdź do bazy z Tallinn najwygodniejszym sposobem będzie samochód, który można zaparkować na lokalnym parkingu z 200 miejscami.