Tallinn - To wyjątkowe i niepowtarzalne osiedle, gdzie co roku przyjeżdżają setki tysięcy turystów z całego świata, aby zobaczyć prawdziwą średniowieczną Europę - starą część miasta, zrelaksować się w łagodnym klimacie nad morzem i uzyskać wiele nowych wrażeń.

Jak się zrelaksować w Tallinie?

Urlop w Tallinie rozpoczyna się od Stare Miasto , która charakteryzuje się utwardzonymi drogami, dachówkami, iglicami i ścianami z białego kamienia. Lepiej organizować spacery w starej części miasta na własną rękę, ponieważ nie można tu się zgubić, a widoki czekają na każdym kroku. Najlepiej chodzić i patrzeć na dziedzińce i małe dzielnice.

W starym centrum Tallina znajdują się kawiarnie, restauracje i sklepy z pamiątkami. Skupiają się na turystach, więc ceny w wielu miejscach mogą być wysokie. Mimo to można znaleźć kawiarnię lub przekąskę po dość demokratycznych cenach.

Piękny widok na tę część stolicy otwiera się z Górnego Miasta , a mianowicie z tarasu widokowego. Hotel Viru znajduje się obok starej części miasta, przez bramę o tej samej nazwie, którą można dostać się do starożytnych dzielnic Tallina. Możesz dostać się do tej części stolicy ze stacji lub lotnisko które są względnie bliskie.

Старый город в Таллине

Niemal każda wieża Starego Miasta posiada muzeum , wystawę lub sklep z pamiątkami . Ciekawe bastiony Twierdzy Tallin , specjalnie zbudowane wokół miasta w XVI wieku.

Centrum miasta lub w estońskim Kesklin, znajduje się wokół starej części stolicy. To prawdziwa eklektyczna stylistyka, architektura i gatunki. Tutaj i nowoczesne biurowce, centra handlowe i kluby nocne oraz sypialnie z typowymi sowieckimi domami. W tej części miasta najciekawsze są drewniane budynki z początku XX wieku, charakterystyczne dla estońskich miast. W Kesklinie można znaleźć odpoczynek na każdy gust, tutaj będzie interesujące spędzanie czasu dla młodych ludzi i dla par z dziećmi. Możesz odwiedzić Estońskie Muzeum Architektury, port letni i Muzeum Hotelu Viru .

W zachodniej części Tallina można odwiedzić Muzeum Etnograficzne w Rocca al Mare , tutaj możesz zapoznać się z historią kraju i żyjących tutaj narodów. Odpoczynek w Tallinie z dziećmi będzie bardziej interesujący, jeśli odwiedzisz go od razu miejskie zoo , największy w krajach bałtyckich i reprezentowany przez wiele gatunków rzadkich zwierząt.

Wakacje w Tallinie nad morzem

Wakacje w Tallinie na morzu mogą stać się niezapomnianą przygodą, jeśli odwiedzicie wschodnią część miasta. Tutaj morze zaczyna się niemal natychmiast od samego miasta, nie oddzielone od niego portami lub strefami przemysłowymi. W pobliżu znajduje się nadmorska wioska wakacyjna Pirita , gęsto porośnięta sosnami. Stąd rozciąga się piękny widok zarówno na morze, jak i na starą część miasta, w pobliżu znajdują się ruiny średniowiecznego klasztoru.

Отдых в Таллине на море

Klimat morski Tallinn wyjątkowy - istnieje prawie idealne miejsce do poprawy zdrowia. Osiąga się to dzięki bliskości gęstych sosnowych drzew i morskiego powietrza. Na wakacje na plaży idealny czas to od połowy lipca do początku września. Możesz dostać się tutaj dość łatwo w regularnych autobusach ze starego centrum miasta.

Najpopularniejszą plażą w Tallinie jest plaża Pirita. Tutaj można nie tylko podziwiać widoki, ale także cieszyć się nadmorską rekreacją , a także windsurfingiem . Możesz zatrzymać się w kompleksie SPA Pirita Beach Apartments & SPA po przystępnych cenach. Największą wartością plaży Pirita jest gaj sosnowy oddalony o dziesięć stóp i biały piasek. Nie zapominaj, że jest to wybrzeże Morza Bałtyckiego z wystarczająco chłodną wodą, więc najlepszy czas na rekreację morską należy wybrać na wysokości lata.

Пляж Пирита