Põlva - jedno z małych miasteczek na południu Estonia . Miasto jest centrum administracyjnym okręgu Põlvamaa. Turyści przyjeżdżający do Põlva są zachęcani do połączenia zwiedzania lokalnych atrakcji i spaceru wzdłuż unikalnej rzeki piękna Ahja.

Река Ахья

Pogoda w Polvie

Lokalny klimat umiarkowany sprzyja turystyce. Latem nie jest gorąco w Põlva, a zimą nie jest tak zimno. W lutym termometr rzadko spada poniżej -8 °, w lipcu temperatura waha się około 20 °.

Zabytki Põlva

 1. Kościół Najświętszej Maryi Panny . Kiedy w okolicy kościoła wyrosło miasto Põlva. Drewniany kościół został zbudowany przez Zakon Krzyżacki w 1240 roku. W XV wieku. został odbudowany w kamieniu. Jest ponura legenda o dziewczynie, która musiała zostać poświęcona przez murowanie w ścianie kościoła. Dziewczyna stanęła na kolanach, stąd nazwa miasta Põlva (polv - kolano). Z relikwii kościoła szczególne znaczenie ma malarstwo ołtarzowe z XVII wieku. Ostatnia Wieczerza i zmartwychwstanie 1845
 2. Piaskowcowe klify Taevaskoy . Na rzece Ahja, która płynie 5 km na północ od miasta, znajdują się słynne wychodnie piaskowca. Najwyższy z nich - wysokość 22,5 m - nazywa się Suur-Taevaskoda. Krajobrazy są tutaj niezwykle malownicze: stoki są porośnięte lasem, w skałach tu i tam spotykają się jaskinie ze źródłami. Mówią, że wróżki żyją tu gdzieś w lesie. Turyści rekreacyjni zorganizowani na różne sposoby. Spływy kajakowe i spływy kajakowe wzdłuż rzeki. Szlaki piesze przebiegają wzdłuż obu brzegów od zapory Saesaare. Idąc na nich, można znaleźć ciekawe gatunki ptaków, takie jak niebieskie zimorodki. Poniżej znajduje się stary kamienny most, powyżej - zbiornik i elektrownia wodna. Kilometr dalej, w wiosce Taevaskoya, znajduje się hotel i dom wakacyjny, a także stacja kolejowa.
 3. Обнажения песчаника на реке АхьяТуристическая тропа Таэваскоя
 4. War Memorial . Na głównym placu, na masowym grobie wojowników, którzy zginęli podczas II wojny światowej, zainstalowano rzeźbiarską kompozycję "Matka trzyma umierającego żołnierza w jej ramionach".
 5. Kościół św. Piotra . Mały ładny kościół z wysoką wieżą w centrum miasta.
 6. Jezioro Polva . Wokół jeziora znajdują się place zabaw, jazda na rolkach i ścieżki spacerowe. W centrum jeziora znajduje się wyspa, na której lampy w postaci białych sfer tworzą instalację "Park świateł".
На озере Пылва

Gdzie się zatrzymać?

Podobnie jak w Põlva, a także w wiosce Taevaskoja, istnieje kilka dogodnych opcji zakwaterowania.

 1. Pesa Przytulny hotel w centrum miasta. Nawet jego nazwa tłumaczy się jako "gniazdo". Hotel posiada certyfikat ekologiczny, meble i meble wykonane z naturalnych materiałów. W restauracji serwowane są dania przyrządzane z lokalnych produktów ekologicznych, a także pub w irlandzkim stylu, w którym można ogrzać się przy kominku. W tym samym budynku z hotelem znajduje się kompleks sportowy z basenem i sauną.
 2. Отель Pesa
 3. Rahni maja . Hotel rodzinny na obrzeżach miasta. Sauna działa, na tarasie można grillować mięso, jest duży balkon. Dom jest odpowiedni dla osób, które chcą pozostać w mieście przez długi czas.
 4. Rahni maja
 5. Urmas Rehvid . Dom wakacyjny w centrum miasta, 5 min. od plaży. Wszystkie okna wychodzą na miasto.
 6. Taevaskoja Holiday Centre . Hotel we wsi Taevaskoy. Do dyspozycji Gości jest sauna, sprzęt do grillowania i wypożyczalnia rowerów.
 7. Taevaskoja Holiday Center
 8. Taevaskoja Salamaa . Rezydencja we wsi Taevaskoya, w pobliżu szlaku turystycznego. Istnieje kompleks kąpieli, w którym oryginalna wanna igloo jest bardzo popularna. W pobliżu znajduje się staw z plażą, duży plac zabaw dla dzieci i miejsca do grillowania.
Taevaskoja Salamaa

Gdzie zjeść?

Obsługa restauracji w mieście zapewnia hotelowa restauracja Pesa. W przeciwnym razie Põlva jest miastem kawiarni, barów, pubów i fast foodów:

 • Aal - dwupiętrowa kawiarnia nad brzegiem jeziora;
 • Tillu - domowa kawiarnia obok dworca kolejowego, którego wnętrze przypomina mieszkanie;
 • Hull Lehm - pub specjalizujący się w fast foodach;
 • Jaagri to kolejny pub, ale w północnej części miasta.

Jak się tam dostać?

W miejscowości Põlva znajduje się dworzec kolejowy o tej samej nazwie. Znajduje się na północnych obrzeżach miasta. Pociągi tu jadą Tartu i od Koidula (stacja na granicy z Rosją). Tartu i Koidula są w przybliżeniu w tej samej odległości od Polvy, droga zajmie mniej niż godzinę.

Dworzec autobusowy znajduje się bliżej centrum, w południowej części miasta. Istnieje autobus do Tartu i miasta. Vyru do którego iść pół godziny.

Warto poznać turystę

W Taevaskoja Salamaa jest mały punkt informacyjny. Tutaj możesz uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat turystyki w regionie.