Miasto Haapsalu słynie ze starożytnych zabytków architektury. Wiele średniowiecznych budowli wciąż jest zachowanych, turyści przyjeżdżają do Haapsalu z dwoma celami - aby poprawić swoje zdrowie i podziwiać ciekawe zabytki.

Historia Haapsalu

W miejsce Haapsalu ( Estonia ) od czasów starożytnych były osady ludzi. Jeśli początkowo były to wsie, to w 1279 r. Przekształciły się w ufortyfikowane budowle, które stały się główną rezydencją biskupa Esel-Vic.

W dawnych czasach miasto nazywało się Hapsal, ale później zostało przemianowane na "gaj aspen", tak też tłumaczono Haapsalu z estońskiego. Wycieczka do ośrodka będzie bardzo pouczająca od strony edukacyjnej, ponieważ historia Haapsalu ma 300 lat kolonizacji przez Szwedów, Niemców i Duńczyków. Dużo czasu miasto jest częścią Imperium Rosyjskiego, co znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie architektonicznym.

Богатая старинная архитектура города Хаапсалу Co jest ciekawego w mieście?

Miejsce to było znane od czasów starożytnych jako kurort dla rosyjskiej arystokracji i nadal przyciąga ludzi spokojnym i miarowym napływem życia. Miasto Haapsalu zaprasza turystów i zapewnia im wizytę w wykwintnych restauracjach, aby wziąć udział w wielu międzynarodowych festiwalach.

Błądzenie po mieście jest naprawdę warte zachodu, ponieważ nie trzeba pokonywać długich dystansów. W końcu Haapsalu zajmuje powierzchnię zaledwie 10,6 metrów kwadratowych. km, ale w tym obszarze znajdują się liczne kościoły, stare domy i muzea, parki. Haapsalu, którego atrakcje znane są całemu światu, słynie przede wszystkim z średniowiecznego Zamek episkopalny . Znajduje się w samym sercu miasta i przyciąga turystów legendą Białej Damy. Ten ostatni jest niepaństwowym symbolem miasta.

Средневековый Епископский замок

Haapsalu to ośrodek, w którym musisz iść z rodziną, bo będzie rozrywka dla każdego gustu. Oprócz kąpieli w błocie można wybrać się na piknik lub wybrać się na żeglowanie. Po prostu nie można wątpić w jakość świadczonych usług i usług, biorąc pod uwagę wyrafinowanie infrastruktury turystycznej.

Możesz podnieść swój poziom kulturowy i zapoznać się z faktami historycznymi w takich muzeach jak:

  • kolej ;
  • Железнодорожный музей в Хаапсалу
  • komunikacja ;
  • galeria sztuki ;
  • altana na deptaku .

Na ulicach znajduje się wiele zabytków znanych osób, a także wiele miejsc rozrywki, takich jak wieża obserwacyjna ptaków lub miasto dzieci w pobliżu zamku.

Informacja turystyczna

Pogoda w Haapsalu jest dość wygodna, pomimo bliskości Zatoki Bałtyckiej, ale w lecie zawsze jest dużo opadów. W tym samym czasie lato jest ciepłe, a zima łagodna. Urlopowicze będą mogli rozkoszować się piaszczystymi plażami, popływać w ciepłej wodzie morskiej, a także poprawić swoje zdrowie w leczniczych kąpielach błotnych.

Większość ludności to Estończycy, a Rosjanie są na drugim miejscu. Pomimo tego, że językiem urzędowym jest język estoński, turyści nie będą mieli problemów z wyjaśnieniem, ponieważ starsze pokolenie mówi po rosyjsku, a młodzież mówi po angielsku.

Hotele Haapsalu (Estonia) są różnorodne, więc każdy turysta może znaleźć odpowiednie tymczasowe zakwaterowanie. Wiele z nich znajduje się w malowniczych miejscach, w których rośnie sosnowy las, a także wszystkie nowoczesne udogodnienia w postaci sklepów, basenów i bezpłatnego parkingu. Jeśli chcesz mieć pewność, że hotele Haapsalu ulegną poprawie, możesz zrobić zdjęcia, które pomogą ci poznać ich warunki i warunki. Najpopularniejsze hotele to:

  1. Spa Hotel Laine . Jest to centrum odnowy biologicznej z krytym basenem, sauną i łaźnią parową. Goście mogą korzystać z jasnych, przytulnych pokoi, śniadanie serwowane jest w formie bufetu. Hotel słynie również z restauracji, która serwuje dania kuchni lokalnej.
  2. Fra Mare Thalasso Spa - hotel otoczony jest lasem sosnowym, dzięki czemu można tu podziwiać wspaniałe, świeże powietrze. Niewątpliwą zaletą jest jego lokalizacja, tuż nad brzegiem morza, w odległości spaceru od centrum.
  3. Отель Fra Mare Thalasso Spa
  4. Pensjonat Hermannuse Maja znajduje się na Starym Mieście, w pobliżu jednej z głównych atrakcji - ruin zamku Haapsalu z balkonami z widokiem na jego ściany.

Jak dostać się do Haapsalu?

Możesz dostać się do Haapsalu, korzystając z tras autobusowych, z których jedziesz Tallinn i Pärnu . Z innymi dużymi miastami Estonia nie ma bezpośredniego połączenia komunikacyjnego, więc najpierw musisz dotrzeć do Tallina.

Możesz przejechać wynajętym samochodem w mniej niż godzinę.