Ośrodek narciarski Kuutsemäe jest jedyny Estonia centrum narciarstwa alpejskiego i snowboardu, działa przez cały rok. Tu przyjeżdżają miłośnicy zajęć na świeżym powietrzu z całej Estonii i zagranicy.

Co możesz zrobić w ośrodku?

Ośrodek narciarski Kuutsemäe znajduje się w południowej części Estonii, 14 km na południowy-zachód od "zimowej stolicy Estonii" - miasta Otepaa.

Zimą ośrodek oferuje jazdę na nartach i snowboardzie. Oto dostępne:

  • 7 stoków o różnym stopniu trudności;
  • Склоны
  • nachylenie dla dzieci;
  • park do jazdy na snowboardzie i jazdy na nartach.
Трассы

Wysokość stoków wynosi od 46 do 54,3 m, długość - od 214 do 476 m, kąt nachylenia - od 6 ° do 15 °. Instruktorzy początkujący uczą snowboardu i jazdy na nartach. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego jest zorganizowana. Możesz wziąć krótkie narty (snowblades) i narty dla dzieci.

W lecie w ośrodku znajdują się obiekty sportowe, a w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne.

Куутсемяэ летом Zakwaterowanie w ośrodku

Ci, którzy chcą pozostać bezpośrednio w ośrodku narciarskim Kuutsemäe dwie opcje - wybierz domek lub hostel.

  1. Hostel mieści się w budynku głównym i jest przeznaczony dla 31 osób. Ma jedno 2-osobowe, trzy 3-osobowe i pięć 4-osobowe pokoje. Za dodatkową opłatą można odwiedzić wannę z jacuzzi. W cenę pokoju wliczone jest śniadanie w formie bufetu.
  2. Domki znajdują się u podnóża stoku. Są one przeznaczone dla 8 osób. Domek posiada 3 sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię-salon z kominkiem i sauną. Jeśli to konieczne, domek może pomieścić cztery dodatkowe łóżka. Śniadanie w formie bufetu, które serwowane jest w budynku głównym, można zamówić osobno.
  3. Коттеджи
  4. Również 50 metrów od stoków narciarskich znajduje się dom wakacyjny Lili . W domu znajduje się sauna. Przy zamówieniu w przedsprzedaży gospodyni może gotować pyszne dania w sposób naturalny. Za dodatkową opłatą można zamówić śniadanie, które serwowane jest w głównym budynku ośrodka.
Дом отдыха Lili Jak się tam dostać?

Nie ma transportu publicznego do ośrodka narciarskiego Kuutseemäe, więc jedyną opcją jest dojazd samochodem. Ścieżka od miasta Otepää zajmie 15 minut