Kohtla-Järve jest jednym z największych miast przemysłowych Estonia , którego gospodarkę tworzy ekstrakcja i przerób łupków naftowych. Przyciąga turystów swoją unikatową przyrodą obiekty związane z osobliwościami jego działalności gospodarczej.

Historia Kohtla-Järve

Mimo że Kohtla-Järve otrzymał status miasta dopiero w 1946 roku, na tym terenie pojawiły się osady na długo przedtem. Zostały po raz pierwszy zarejestrowane w duńskim rejestrze gruntów w 1241 roku, ale były to tylko wsie i wioski. Zamienili się w miasto ze względu na obecność złóż ropy naftowej, która jest "stałym olejem".

Po 1916 roku do Petersburga wysłano partię łupków, odkryto jej wiele pozytywnych właściwości. Skamielina była wykorzystywana jako paliwo, a także wykorzystywana w przemyśle chemicznym.

Obecnie miasto składa się z ośmiu odrębnych części. Określić, w którym regionie mieszkalnym, a gdzie przemysłowe, bardzo proste dla wzniesionych domów i budynków. Narodowym składem miasta są Rosjanie, Estończycy i inne narodowości.

Pogoda w Kothli Jarve

Pogoda w Kothla-Järve jest tym, co niepokoi podróżnych przed podróżą, więc starają się przybyć latem, kiedy temperatura wzrośnie do maksymalnego poziomu. Zimy są stosunkowo łagodne, ale czas letni jest znacznie bardziej atrakcyjny dla turystów.

Klimat Kohtla-Järve jest schłodzony w umiarkowanym klimacie. Znaczne opady w tym mieście spadają nawet w najbardziej suchym miesiącu, który jest uznawany za luty. Najzimniejszym miesiącem jest sierpień. Średnia roczna temperatura wynosi około 5ºС.

Co sprawia, że ​​Kohtla-Jarve jest interesująca dla turystów?

Sercem Kohtla-Järve jest Plac Virula, na którym znajduje się centrum handlowe o tej samej nazwie. Pomnik "Chwała do pracy" jest zainstalowany na Central Avenue, urząd burmistrza znajduje się naprzeciwko cokołu. Ze wszystkich budynków w mieście wyróżnia się budynek wzniesiony pod koniec lat 40. i na początku lat 50., który wyróżnia się monumentalnością. W czasach Związku Radzieckiego jest inny piedestał - jest to pomnik poległych żołnierzy radzieckich.

Zwiedzając Kohtla-Järve, zdjęcie może nie wyglądać tak imponująco, jak w europejskich kurortach, ale nadal będzie można znaleźć dobre tło, szczególnie w głównej alei lub parku.

Площадь ВирулаПамятник «Слава труду»

Kohtla Jarve - atrakcje

Niewiele jest symboli miasta, poza tym niektóre z nich są w nieco godnym ubolewania stanie, na przykład wieża ciśnień, która została praktycznie wzniesiona przy wejściu do miasta, ale nie pomalowana. Ci, którzy absolutnie nie znają wiejskiego życia, powinni spojrzeć na ruiny wiatraka, znajdującego się po przeciwnej stronie wieży.

Do najciekawszych Zabytki Kohtla-Järve (Estonia) obejmują:

 1. Slagheap w Kukruz , charakteryzujący się znaczną wysokością, która wynosi 182 m. Wcześniej istniała kopalnia czynna, która jest obecnie zamknięta, a na jej miejsce w 1966 roku otwarto Muzeum Łupkowe.
 2. Террикон в Кукрузе
 3. Kolejne muzeum górnictwa znajduje się 10 km od centrum Kohtla-Järve - w Kohtla-Nõmme. Tutaj również istniała kopalnia, która funkcjonowała do lat 90-tych, do czasu zmniejszenia użycia łupków.
 4. Музей-шахта в Кохтла-Нымме
 5. Błysk w Ontika jest naturalnym symbolem Estonii. Najwyższe wzniesienie nad poziomem morza odnotowano na 55,6 m. Podczas półtoragodzinnej wycieczki można zejść do kopalni.
 6. Valaste Falls - jest uważany za najwyższy w regionie bałtyckim.
 7. Водопад Валасте
 8. W miejscowości Kuremäe, która znajduje się obok Kohtla-Järve, znajduje się główny zabytek architektury - Klasztor Wniebowzięcia Pühtitsa . Zawiera starożytną ikonę Zaśnięcia Matki Boskiej , jej szczególną cechą jest to, że Matka Boża jest przedstawiona stojąca na ziemi.
Пюхтицкий Успенский монастырь

Gdzie się zatrzymać w Kohtla-Järve?

Dla turystów odwiedzających Kohtla-Järve hotele oferują zupełnie inną kategorię cenową. Najpopularniejsze to:

 1. Pensjonat i kemping Valaste - położony 20 m od wodospadu Valaste . Jest sauna, plac zabaw, kawiarnia, ogród ze sprzętem do grillowania.
 2. Apartament Sakala 1 - położony 4,3 km od Ontika Glint . Zaletą jest to, że możesz zostać ze zwierzętami.
 3. Глинт в Онтике
 4. Obiekt Põhja allee 9 znajduje się 4 km od klifów Ontika i dysponuje patio.
 5. Hostel Virumaa - położony w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego. Dostępny jest bezpłatny prywatny parking. Pokoje na parterze są odpowiednie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Jak dostać się do miasta?

Chcąc dostać się do centrum przemysłowego Estonia , musisz wiedzieć, gdzie znajduje się Kohtla-Järve. Miasto położone jest w północno-wschodniej części kraju, w pobliżu autostrady Tallinn - Narva Petersburg. Możesz dostać się do miasta z dworca autobusowego w regularnych lotach lub pociągiem.