Miasto Kiviõli, słynące z dwóch hałd, znajduje się na północnym wschodzie Estonia . Tak zwane Góry Koksowe, które należą do słynnych sztucznych elewacji kraju, nie są jedyną atrakcją osady. Kiviõli jest jednym z popularnych ośrodków narciarskich. ośrodki w Estonii , zabierając turystów zimą i latem.

Ośrodek narciarski Kiviõli

Miejsce wypoczynku jest szczególnie interesujące dla podróżnych z krajów byłego Związku Radzieckiego z kilku powodów. Po pierwsze, ze względu na bliskość, a po drugie, ze względu na rozsądne ceny. Kurort przyciąga również turystów, którzy mogą zwiedzać zabytki kultury i miejsca historyczne oraz kupować pamiątki. Nie zapomnij o zajęciach sportowych i rekreacyjnych.

Ciekawe, że Kiviõli to ośrodek narciarski, który powstał głównie ze względu na bliskość łupkowego zakładu chemicznego. Tak więc sztuczna góra wynurzyła się z odpadów, przystosowana do uprawiania sportu. Kiviõli charakteryzuje się obecnością niezwykłych naturalnych miejsc na przemian z byłymi i obecnymi krajobrazami przemysłowymi. Przyciąga profesjonalnych sportowców, a także tych, którzy organizują zawody snowboardowe. Pomysł utworzenia ośrodka turystyki przygodowej powstał w 2007 r. Po gruntownej przebadaniu terenu pod kątem bezpieczeństwa, ponieważ do 1967 r. Przechowywano tam żużle z łupków.

Кивиыли - известный горнолыжный курорт

Kiviõli jest interesującym miejscem dla odwiedzających Centrum Turystyki Przygód. Sportowcy ze średniego poziomu zbierają się w ośrodku narciarskim i korzystają z następujących udogodnień:

  1. Tylko jedna trasa jest dostępna dla narciarzy, rozciąga się na 2 km, a różnica wysokości wynosi 25 m.
  2. Goście mogą dostać się na górę dwoma windami. Początkujący mogą skorzystać z mini-windy, która porusza się na krótkich dystansach.
  3. Склон для спуска в Кивиыли
  4. Dla miłośników snowboardingu to specjalny park z rurą Halp, spełnia on wszystkie wymagania FIS. Aby zobaczyć spektakularną konkurencję na snowboardzie, powinieneś przyjechać w lutym. W razie potrzeby cały sprzęt można wypożyczyć za rozsądną opłatą.
  5. Do najpopularniejszych form sportu należą jazda na rowerze i motocykle. Kurort Kiviõli jest dobrze znany poza Estonią ze względu na coroczne festiwale sportów motorowych, a także tor wyścigowy.

Centrum turystyki przygodowej jest miejscem przyjaznym dla środowiska, ponieważ główny budynek jest ogrzewany energią, którą emituje góra.

Центр приключенческого туризма Кивиыли

Pogoda w Kiviõli

Pogoda w Kiviõli doskonale nadaje się do jazdy na nartach, ponieważ w ciągu roku występuje znaczna ilość opadów, która nawet w najsuchszym miesiącu przewyższa prognozę. Klimat w tym regionie należy do zimnego klimatu umiarkowanego. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem, a styczeń jest najzimniejszy.

Gdzie się zatrzymać w Kiviõli?

Przyjazd do Kiviõli ( Estonia ), turyści zatrzymują się w hostelu oddalonym o 50 m. Nazywa się Tukhamäe , liczba pokoi w nim nie przekracza trzydziestu, dlatego bardzo pomocne będzie dokonanie rezerwacji odpowiedniego pokoju. Turyści są wzmocnieni w lokalnej kawiarni Hill Cafe , gdzie serwowane są nie tylko przekąski, ale także dania gorące.

Jak dostać się do Kiviõli?

Możesz dostać się do Kiviõli wszystkimi środkami transportu, w zależności od punktu początkowego podróży. Tu jest stacja kolejowa, więc możesz wziąć pociąg z Tallinn i inne duże miasta. Inną opcją byłoby wsiąść w autobus.