Myzaküla jest mała Estoński miasto przemysłowe położone na granicy z Łotwa . W rzeczywistości Mõisaküla to osada typu miejskiego, a wiele zagranicznych przewodników wskazuje, że jest to ugoda, ale tutaj jest duże przedsiębiorstwo miejskie, fabryka maszyn. Oficjalnie jest to najmniejsze miasto w Estonii pod względem powierzchni i liczby ludności.

Myzaküla - opis

Miasto położone jest w południowej części kraju w okręgu Viljandima. W Mõisakül po drodze znajduje się stary węzeł kolejowy Pärnu . Pomimo niewielkiej liczby atrakcji i stosunkowo młodego wieku miasto ma coś do pokazania turystom.

Po przyjeździe do tego miasta po raz pierwszy można dostrzec jednokondygnacyjne i dwupiętrowe budynki miejskie. Dotyczy to zarówno budynków publicznych, jak i domów mieszkalnych. Wokół są rozproszone spokojne krajobrazy równin i pól.

Остатки железнодорожной станции - самое интересеное в МыйзакюлеРазобранная железнодорожная линия в Мыйзакюле

Oficjalny status miasta Mõisaküla (Estonia) został przyznany w 1938 r. To był okres prosperity. W mieście pojawił się ratusz, sąd i usługi notarialne.

Niewielką liczbę atrakcji rekompensuje obecność spokojnych wiejskich krajobrazów. Dziś w tych miejscach rozwija się modne rolnictwo i ekoturystyka. Goście miasta mogą zatrzymać się w gospodarstwach stylizowanych na ziemie z początku XX wieku, pomóc w pracy i spróbować produktów przyjaznych dla środowiska.

Również tutaj możesz odwiedzić muzeum. Do tej pory ekspozycja muzeum Myszakyli zawiera ponad 2000 eksponatów od czasu pierwszych osadników i do chwili obecnej.

Живописная церковь Мыйзакюле Gdzie się zatrzymać?

Podróżni, którzy decydują się na zwiedzanie miasta Myszakylu, zaleca się pozostać w hotelach położonych w okolicy. Jako przykład, następujące hotele:

  1. Grand Hotel Viljandi - oferuje wybór 50 pokoi wyposażonych we wszystkie niezbędne udogodnienia. Na miejscu znajduje się sauna i klub fitness. Zjeść przekąskę w lokalnej restauracji, która serwuje różnorodne lokalne potrawy.
  2. Hotell Astra to hotel, który oferuje komfortowe pokoje. Aby odpocząć, można zamówić zabiegi kosmetyczne w lokalnym salonie piękności, skorzystać z usług masażysty, zrelaksować się w saunie lub skorzystać z wanny z hydromasażem.
Gdzie zjeść?

Zwiedzając miasto Myisakylu, możesz odwiedzić jedną z restauracji lub kawiarni znajdujących się w pobliżu. Oferują oryginalne dania kuchni estońskiej lub międzynarodowej, można wymienić następujące miejsca: Bar Triinu Pubi, Mannimae Cafeteria, Aida Cafe, Ugala Theatre Cafe .

Jak dostać się do Mõisaküla?

Możesz dostać się do Myizakuly ze stolicy autobusem. Inną opcją byłoby prowadzenie samochodu.