Põltsamaa znajduje się w centralnej części Estonia , nad rzeką Poltsamaa. Jest to niezależna gmina miejska w powiecie Jõgevamaa. Była stolica Livonii jest gotowa zaoferować wszystko, czego turysta oczekuje od średniowiecznego miasta: zamek, starożytne kościoły, degustację wina i niepowtarzalny ogród, w którym rosną tysiące róż.

Zabytki w Põltsamaa

 1. Zamek Põltsamaa . Kiedyś w tym zamku była rezydencja króla Inflanty. W XVIII wieku. został przebudowany na majestatyczny pałac, którego teraz niewiele pozostało. W zamku znajdują się ekspozycje muzealne opowiadające o historii miasta. W piwnicy z winami można spróbować różnych rodzajów win. Na dziedzińcu zamku znajduje się punkt informacji turystycznej. Wejście do zamku jest bezpłatne.
 2. Пылтсамааский замокДвор замка Пылтсамаа
 3. PARTA galeria sztuki . Znajduje się na terenie zamku i składa się z dwóch części. Jego realizacja jest interesująca: galeria znajduje się w pokoju, który przedstawia pusty strych i nie jest ogrzewany. "Sztuka nie boi się zimna", mówi galeria z jej wyglądem.
 4. Художественная галерея pART
 5. Muzeum żywności Põltsamaa . Muzeum znajduje się również w kompleksie zamkowym. Oto historia produkcji żywności w mieście: same produkty i maszyny do ich produkcji. Ekscytacja radzieckich potraw dla astronautów - w tubach - jest prawdziwą rozkoszą dla turystów.
 6. Пылтсамааский музей продуктов питания
 7. Kościół Niguliste . Kościół luterański został zbudowany w wieży baszty i na murach zamku. Został zrekonstruowany w połowie XX wieku. Dzwony, ołtarz, ambona i lampy tutaj od kościoła Uniwersytetu w Tartu.
 8. Церковь Нигулисте
 9. Ogród różany Põltsamaa . Największy ogród róż w Estonii znajduje się w północnej części miasta. Rośnie około 1000 odmian róż, które kwitną od połowy czerwca do połowy września.
 10. Пылтсамааский розарий
 11. Sipruse Park . Park został rozplanowany na początku lat 70. XX wieku. Teraz rosną drzewa zasadzone przez polityków, postacie kulturowe, sportowców. W parku znajduje się wiele ciekawych rzeźb. Na schodach pomnika "Droga do Olimpu" wygrawerowano nazwiska wszystkich estońskich sportowców - zwycięzców i laureatów igrzysk olimpijskich. Obok estońskiego bohatera Kalevipoega, przedstawionego w rzeźbie, oraczy ziemię.
 12. Путь на Олимп
 13. Dwór "Vyžyku" . Piękna wiejska posiadłość 5 km na południe od centrum miasta. Dwór znany jest z XVI wieku. Teraz w głównym budynku znajduje się dom charytatywny i można go zobaczyć tylko na zewnątrz.
Мыза Выйзику Gdzie się zatrzymać?
 1. Dom Helen . Największy hotel w Põltsamaa. Centrum miasta - 10 minut. chodzić W hotelu znajduje się sauna i bilard.
 2. Дом Хелен
 3. Dom Carla Schmidta . Hotel w zabytkowej kamienicy w centrum miasta. Pokoje urządzone są w stylu rustykalnym. Jest taras, można przyrządzić grilla. W domu znajduje się kawiarnia-restauracja, pub znajduje się w pobliżu.
 4. Дом Карла Шмидта
 5. Pensjonat-kawiarnia Rivaal . Hotel w centrum miasta, nad brzegiem rzeki. Jest sauna i boisko sportowe. W kawiarni - przytulny pokój z kominkiem.
 6. Гостевой дом-кафе Rivaal
 7. Pensjonat Vahe . Pensjonat znajduje się blisko centrum. Wokół domu znajduje się ogród, plac zabaw. Goście mogą korzystać z sauny i sprzętu do grillowania.
Gdzie zjeść?

Restauracja i kawiarnie są otwarte w hotelach w mieście: w domu Karla Schmidta i pensjonacie Rivaal. Ponadto w mieście można przejść do kilku instytucji.

В кафе Rivaal
 1. Konvent . Restauracja w zamku Põltsamaa. Średniowieczne mury zamku tworzą romantyczną atmosferę. W restauracji organizowane są wieczory tematyczne z muzyką.
 2. Ресторан Konvent
 3. Pub Hullava Naise . Pub znajduje się obok domu Karla Schmidta i kilka minut spacerem od zabytkowego centrum miasta.
Паб Hullava Naise Jak się tam dostać?

Põltsamaa jest w centrum Estonia , a możesz dostać się tutaj ze wszystkich głównych miast kraju: Vyru , Tartu , Pärnu , Viljandi , Haapsalu a także ze stolicy - Tallinn .