Pradkader jest najpiękniejszy i stosunkowo młody ośrodek wypoczynkowy Albanii . Łagodny klimat, wspaniałe widoki i wspaniała lokalizacja stwarzają doskonałe warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego Pogradec jest bardzo popularny wśród młodzieży i turystów podróżujących z dużymi firmami lub z rodzinami.

Historia Pogradts

Miasto Pogradec (dosłownie "w małym miasteczku") ma swoją nazwę na cześć tytułowej serbskiej twierdzy. Podczas wykopalisk, które przeprowadzono na terenie miasta, znaleziono przedmioty z epoki rzymskiej. Żyli tu również Ilirowie, z których zachowały się grobowce królewskie z IV wpne.

Pogradets jest na granicy Albania i Macedonia dlatego jego terytoria są często przedmiotem sporów państwowych. Tak więc w 1924 r. Były premier Albanii Ahmet Zogu Klasztor św. Nauma rząd Macedonii.

Pozhardz Atrakcje

Pomimo stosunkowo niewielkiej historii, nowoczesny Pogradec cieszy się nie tylko niesamowitymi widokami, ale także mnóstwem interesujących zabytków. Podróżowanie Albania zdecydowanie powinieneś odwiedzić następujące rzeczy zabytki :

 • Ling Mosaic Museum który znajduje się w pobliskim mieście Lynn;
 • Starożytny most Goliku, położony nad rzeką Shkumbina;
 • starożytna droga Via Egnatia, której długość przekracza 800 km;
 • ruiny pałacu króla Klita, znanego z próby ataku na armię Aleksandra Wielkiego;
 • Sprężyny Drilon znajduje się na terytorium kurortu o tej samej nazwie.

Niewątpliwie główną atrakcją samego Pogradu i Albanii jest Jezioro Ochrydzkie . Głębokość tego jeziora tektonicznego wynosi 294 m, co czyni go najgłębszym jeziorem w Europie. W 1980 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Promy łączące Pogradec z Macedońskie miasta .

Мост ГоликуДревняя дорога Эгнантиа
Источники ДрилонаОхридское озеро
Gdzie się zatrzymać?

Pogradec to miejscowość wypoczynkowa w Albanii, dlatego charakteryzuje się rozwiniętą infrastrukturą. Jeśli chcesz zatrzymać się na plaży, powinieneś zarezerwować pokój w Hotelu Pogradeci. Od niego do Jeziora Ochrydzkiego jest tylko 20 metrów. Hotel został zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Tutaj znajdziesz wykwalifikowaną obsługę, uprzejmy personel, czyste pokoje i pyszne śniadania. Pomimo bliskości plaży, hotel jest zawsze cichy i spokojny.

Oprócz Hotelu Pogradeci w mieście Pogradec w Albanii działają następujące hotele:

 • Hotel Millenium;
 • Hotel Perla;
 • Hotel Voloreka;
 • Hotel Enkelana;
 • Hotel 1 Maji.
Hotel PogradeciHotel Millenium

Restauracje Piedmaster

Idąc brzegiem Jeziora Ochrydzkiego, koniecznie udaj się do restauracji Kuchnia albańska Vila Feniks. Tutaj możesz zarezerwować stolik tuż nad brzegiem jeziora i skosztować pysznego pstrąga z Ochrydy. Restauracja serwuje również dania z grilla i grilla, a także napoje z własnej winiarni. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz zjeść pyszny obiad lub kolację, a następnie dla Ciebie są otwarte następujące restauracje Pogradets:

 • Restauracja Pizzeri Dante, która serwuje dania kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej, a także owoce morza;
 • Restauracja Zgara Tradita, w której można spróbować potraw kuchni europejskiej i narodowej Albanii;
 • restauracja Pogradeci, której menu składa się głównie z dań kuchni śródziemnomorskiej;
 • Restauracja Dallga, która oprócz dań kuchni albańskiej i europejskiej, serwuje pyszne owoce morza.
DallgaPizzeri Dante
Jak się tam dostać?

Jeśli są Państwo zainteresowani, tak szybko jak to możliwe, aby dostać się do Pogradets, to do tego najlepiej wybrać minibusy następujące Tyrani , Durres i Saranda . Pamiętaj tylko, że na terenie Albanii nie ma specjalistycznych stacji autobusowych. Minibusy powstają w małych zakładach i wysyłane do Pogradca, gdy są wypełnione.

Wielu turystów martwi się o to, jak dostać się do Pogradts Macedonia . Aby to zrobić, weź mikrobus Skopje która zabierze Cię do albańskiej granicy, a tu wziąć taksówkę i za około 11 USD osiągnąć nasz cel. Ponadto nie powinniśmy zapominać o promie, który kursuje codziennie pomiędzy Pogradec i Ochrydzie .