Ohrid jest miastem w Republika Macedonii który znajduje się na brzegu Jezioro Ochrydzkie . Ludność miasta jest niewielka, około 55 000 mieszkańców. Ohrid jest znanym miejscem wśród turystów i turystów, jest bogaty zabytki i piękne krajobrazy. W 1979 r. Miasto znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Klimat

Pogoda w Ochrydzie jest dość łagodna, słońce świeci przez cały rok, ale zimą temperatura może spaść do 3-4 ° C, cieplej w lipcu i sierpniu, wtedy temperatura wzrasta do 30 ° C. Najczęściej opady występują pod koniec wiosny i na początku zimy, ale ich liczba nie jest katastrofalna i nie zakłócają one w najmniejszym stopniu odpoczynku, dlatego nawet w tym czasie liczba odwiedzających miasto nie spada. Dopiero zimą opady śniegu czasami przeciągają się przez kilka dni, co oznacza, że ​​wzgórza miasta zamieniają się w świetne miejsce do zimowej rozrywki.

Historia miasta

Historia miasta ma bardzo głębokie korzenie i sięga II-III wpne, kiedy starożytna kolonia Lichnidów znajdowała się na terenie dzisiejszego Ochrydy: została najechana przez Rzymian, którzy rządzili nią przez ponad sześć wieków. W 518 nastąpiło silne trzęsienie ziemi, po którym Rzymianie musieli całkowicie odbudować miasto. Od tego momentu rozpoczęła się opowieść o Ochrydzie. Niestety, z tamtych czasów przetrwały do ​​dziś tylko marmurowe filary, które dziś uważane są za cenne dziedzictwo kulturowe i historyczne Macedonii.

Фонтан на главной площади города
Co zobaczyć?

Małe miasto Ohrid jest bogate zabytki Głównym z nich jest niewątpliwie Jezioro Ochrydzkie. Miejscowi organizują wycieczki łodzią dla turystów, przedstawiając je do jeziora i pokazując inne atrakcje. Po pierwsze - jest muzeum wody . Na drewnianej "wyspie", połączonej z brzegiem drewnianym mostem, znajduje się prawdziwa wioska. Skansen opowiada turystom o wiosce rybaków i rzemieślników, którzy żyli 3000 lat temu.

Pływając po jeziorze, poznasz kolejny niesamowity widok - świątynia johan teologa . Znajduje się na wzgórzu, położonym bardzo blisko jeziora. Świątynia została zbudowana w 1447 roku, ale jej architektura wciąż zaskakuje, ponieważ jest to konstrukcja krzyżowa z prostokątną podstawą.

Kontynuując temat świątyń, należy zauważyć prawosławie klasztor świętego Nauma , którą założył Naum Ohridsky, najmłodszy uczeń Cyryla i Metodego, w IX wieku. Relikwie świętego są przechowywane w świątyni, nawet rak nie otwiera się z nimi wakacje .

Największą atrakcją miasta jest twierdza króla Samuela najstarszy fortyfikacja Macedonii . Turyści odwiedzają miejsca zasadzki żołnierzy i wspinają się na wysokie wzgórze, oferując malowniczy widok na jezioro i samą fortecę.

Ci, którzy chcą zanurzyć się w flory Macedonii, mogą odwiedzić Park Narodowy Galiczica który znajduje się w pobliżu jeziora. Jest to świetne miejsce na spacery, wędrówki i ekstremalne wspinaczki.

Крепость СамуилаМонастырь святого Наума
Охридское озеро и Храм Иоанна БогословаАнтичный амфитеатр
Gdzie się zatrzymać?

W mieście i jego okolicach jest ponad 20 hotele . Jednym z najnowszych jest City Palace Hotel 4 *. Znajduje się w pobliżu jeziora, dzięki czemu pokoje oferują piękny widok na główną atrakcję Ochrydy. Koszt życia w City Palace Hotel będzie kosztować około 5000 rubli.

Kolejny wspaniały czterogwiazdkowy hotel to Villa Milka. Nie jest tak duży, jak City Palace, oferując szeroki zakres usług dla swoich gości. Koszt życia w hotelu wynosi 3000 rubli dziennie.

Na samym brzegu Jeziora Ochrydzkiego znajduje się mały, przytulny hotel Orhidea House 3 *. Znajduje się zaledwie 20 metrów od wybrzeża i sąsiaduje z Parkiem Narodowym Galichitsa. Stawka za pokój nie przekracza 3100 rubli dziennie.

Отель City Palace HotelОтель City Palace Hotel номерОтель City Palace Hotel вид с номера
Отель Villa MilkaОтель Villa Milka номерОтель Villa Milka басейн
Отель Orhidea HouseОтель Orhidea House  номерОтель Orhidea House  вид с номера
Restauracje

W Ochrydzie jest więcej restauracji niż 40. Na brzegu jeziora znajduje się wspaniały lokal Kaj Kanevche, który oferuje gościom dania kuchni wschodnioeuropejskiej. Restauracja oferuje piękny krajobraz nad jeziorem i góry z którego można podziwiać z tarasu. Instytucja jest otwarta od dziesiątej rano do pierwszej w nocy.

Inna rodzinna restauracja, położona nad brzegiem jeziora, nazywa się Kaneo. Znajduje się on obok wioski rybackiej, tak dobrze znanej miejscowym. Restauracja serwuje dania kuchni narodowej i międzynarodowej, a wszystkie stoły znajdują się na ulicy. Zakład jest otwarty do późna, więc jest to świetne miejsce na kolację.

Ochryda jest bogata w tawerny, które przekazują nastrój i tradycje mieszkańców jak nic innego. Jednym z tych kolorowych miejsc jest Taverna Momir, która serwuje dania kuchni wschodnioeuropejskiej. Instytucja jest otwarta do nocy, więc na wieczorne stoły najlepiej jest zarezerwować. To przytulne miejsce znajduje się w południowo-zachodniej części miasta, obok molo, dlatego menu ma wiele dań z ryb, które zawsze są świeże.

Ресторан Taverna Momir фасадРесторан Kaneo вывеска

Jak dostać się do Ochrydy?

Do Międzynarodowego Lotniska w Ochrydzie (jeden z kilku lotniska kraje) są bezpośrednie loty ze wszystkich europejskich i azjatyckich stolic: Wiednia, Amsterdamu, Moskwy, Dusseldorfu, Pekinu itd. Występują najczęściej raz w tygodniu. Możesz także otrzymać przelewy z lotów międzynarodowych. W tym celu należy polecieć do Belgradu, a następnie do Ochrydy.

Lotnisko w Ochrydzie

Znaczenie miasta Ochryda dla Macedonii jest łatwe do zrozumienia dzięki temu, że mieści on jedno z największych międzynarodowych terminali w Macedonii. To tylko 9 km od miasta. Jest tylko jeden pas startowy, ale bez Duty-free parkowanie i restauracje nie są możliwe, więc tam też jest.

Z lotniska kursują autobusy do miasta, a także taksówką. Przy okazji, wiele hoteli w Ochrydzie zapewnia transfer, dzięki któremu można z łatwością się do niego dostać lub odwrotnie.

Охрид аэропорт таксиDuty Free в аэропорте