Ochrydzie - stosunkowo małe miasteczko na brzegu Jezioro Ochrydzkie w Macedonia . Tylko 56 tysięcy ludzi żyje w tym cudownym mieście, ale można im tylko zazdrościć, ponieważ mieszkają tam, gdzie turyści każdego lata latają z całego świata, aby cieszyć się wieloma atrakcjami i wspaniałą scenerią.

Jezioro Ochrydzkie

Jezioro Ochrydzkie jest jednym z najjaśniejszych Zabytki Macedonii . Pomimo faktu, że istnieje od ponad pięciu milionów lat, jezioro nadal nie odczuwa szkodliwego wpływu współczesnej cywilizacji. Jezioro Ochrydzkie urzeka odwiedzających swoją urodą i spokojną atmosferą, gdzie nie ma miejsca na napięcie i gorączkę, które są tak charakterystyczne dla popularnych kurorty .

Dla turystów można wypożyczyć łodzie, jachty i łodzie, które pozwolą ci zobaczyć całe piękno Jeziora Ochrydzkiego na całym jego obwodzie. Koszt takich spacerów wynosi około pięciu euro.

Озеро и скалыРыба в озере
Kościół Hagia Sophia

Historia Macedonii przyciąga tłumy tym, że wiek niemal każdego zabytku kultury w tym kraju już niedługo wyniesie tysiąc lat, a liczba wokół Kościół św. Zofii Nie budowałam nowych instytucji, ale jeśli wejdziesz do środka, poczujesz się jak w przeszłości - jesteś otoczony starożytnymi murami z obrazami legendarnych artystów i oryginalnymi freskami z 11-13 wieku. Ten sam kościół został zbudowany pod panowaniem księcia Borysa I, około 852 - 889 lat po przyjęciu chrześcijaństwa w Macedonii.

Niestety, nie można robić zdjęć kościoła i jego atrybutów od środka, dlatego radzimy odwiedzić to miejsce, jeśli to możliwe, i jak najbliżej energii tego miejsca.

Церковь снаружиЦерковь внутри
Twierdza króla Samuela

Macedonia to "walet wszystkich zawodów" w dziedzinie atrakcji, możesz odwiedzić zabytki religijne, porozmawiać ze znajomymi na scenie starożytny amfiteatr zwiedzaj muzea, organizuj zabiegi wodne w jeziorze, a nawet poczuj się jak rycerz, odwiedzając Twierdza króla Samuela w Ochrydzie, która jest prawdziwą fortecą obronną z filmów.

Внутренняя сторона крепостиСтены крепости и раскопки
Starożytny amfiteatr w Ochrydzie

Życie i rozrywka mieszkańców starożytnej Macedonii były bardzo zróżnicowane, w Ochrydzie był także amfiteatr, w którym odbywały się walki gladiatorów, egzekucje i spektakle teatralne. Data budowy amfiteatru to około dwieście lat pne, ale pozostała na zadowalającym poziomie: były trybuny, kilka małych pokoi i scena, w której odbywają się wieczorne koncerty i doroczny festiwal w Ochrydzie.

Нижняя часть трибунОбщий вид
Muzeum na wodzie na jeziorze Ohrid

Im dalej w las, tym bardziej starożytna historia zabytków Ochrydy. Muzeum na wodzie - to rekonstrukcja małej wioski rybackiej, w której żyli przodkowie współczesnych mieszkańców Macedonii, i to było trzy tysiące lat temu, więc możemy tylko zadowolić się wizją tego, jak było wcześniej.

Вход к музеюМузей вечером
Park Narodowy Galicica

Park Narodowy Galicica - to rodzaj matrioszki, wewnątrz której znajdują się atrakcje, w żaden sposób gorsze od najpiękniejszych miejsc poza tym lasem. Weź chociaż Klasztor św. Nauma , który został zbudowany w 10 wieku i stał w dobrym zdrowiu do 1875 roku, aż został uszkodzony przez ogień. Jednak dzięki rekonstrukcjom możemy je obserwować niemal w swoim pierwotnym stanie, w tym wnętrzu, rysunkach i malowidłach ściennych przedstawiających świętych i władców tamtych czasów.

ПолянаНаумов монастырь

Nie mniej interesujące zabytki miasta, obowiązkowe do odwiedzenia, są Cerkiew Świętej Dziewicy Perivleptos , Plaoshnik , pałac Robevo i wiele innych. inne