Amfiteatr w Ochrydzie - duży antyczny teatr na świeżym powietrzu. On jest jednym z głównych Zabytki Macedonii , ponieważ jest to jedyny starożytny grecki teatr, który jest doskonale zachowany. Ma ponad 2,5 tysiąca lat, ale ze względu na to, że amfiteatr spędził wiele stuleci pod ziemią, praktycznie nie ulegał zniszczeniu.

Historia

Amfiteatr w Ochrydzie jest żywą opowieścią o niesamowitych i legendarnych wydarzeniach, które miały miejsce tutaj, na przykład podczas Imperium Rzymskiego, budynek był używany do prowadzenia walk gladiatorów, które z pewnością były obserwowane przez najbardziej znanych ludzi, których imiona są uwiecznione na kamieniach teatru. O dziwo, to wspaniałe historyczne znalezisko zostało znalezione przez przypadek. Władze miasta doceniają swoją historię i kiedy istniała potrzeba budowy nowego domu w tym miejscu, zaproszono archeologów, którzy musieli potwierdzić, że nie ma znaczących znalezisk historycznych przechowywanych w ziemi, ale kiedy rozpoczęły się wykopaliska, naukowcy odkryli dwa kamienie, na której przedstawiono boga Dionizego - patrona zabawy.

Odkrycie było tak cenne, że wykopaliska były kontynuowane, a budowa domu została tymczasowo zapomniana. Co za niespodzianka, gdy archeolodzy natknęli się na starożytny grecki amfiteatr, wiadomo, że został on zniszczony. W czasach Imperium Rzymskiego wielu chrześcijan zostało straconych w tym miejscu, aby walczyć z ortodoksją, a gdy Imperium Rzymskie przestało istnieć, chrześcijanie zniszczyli nienawistne miejsce i wypełnili je piaskiem, aby nie przypominał im o strasznych wydarzeniach.

Festiwal muzyczny w amfiteatrze

Macedończycy są bardzo zaszczyceni tradycje i uwielbiam różne uroczystości, wakacje i festiwale. Co roku w lecie w mieście Ohrid odbywa się festiwal muzyczny, który przyciąga muzyków i widzów z całego świata. Została zorganizowana po raz pierwszy w 1960 roku i od tego czasu odbywa się od kilku lat w Kościół Hagia Sophia . Wtedy nie było wiadomo o starożytnym amfiteatrze, znajdującym się w Ochrydzie, ale kiedy został przywrócony, postanowiono przenieść festiwal do tego niezwykłego miejsca. Od tego czasu miejsce się nie zmieniło. Festiwal Muzyczny w Ohrid jest tak popularny, że trzeba kupić bilety na długo przed startem.

Jeśli nie masz na to czasu, nie denerwuj się, ponieważ amfiteatr służy jako arena wielu wydarzeń na różnych poziomach. Na scenie pojawiają się lokalne zespoły, profesjonaliści i amatorzy, a cyrkowi zaskakują widzów swoimi sztuczkami.

Jak dostać się do teatru?

Do samego miasta można dotrzeć samolotem lądującym w jednym z nich Lotniska w Macedonii , położony 7 km na północny zachód od centrum miasta. Transport publiczny z lotniska do amfiteatru nie idzie, więc trzeba wziąć taksówkę. Wybierając tę ​​opcję, pamiętaj, że loty są tylko lotami czarterowymi i tylko latem.

Bardziej niezawodną opcją jest samochód. Wyjeżdżając z Grecji, trzeba jechać autostradą M75, a następnie kierować Prilepem i Bitulo. Jeśli trzymasz ścieżkę od Tyrani , jest tylko jedna opcja - zachodnie wybrzeże. Pamiętaj jednak, że nie dotrzesz do amfiteatru, ponieważ jest to centrum miasta i jest tam bardzo mało miejsc parkingowych, a nie wszystkie drogi są zaprojektowane dla samochodów, więc warto zajrzeć na parking w pobliżu lub wybrać hotel z parkingiem, na którym można zostawić samochód. .

Амфитеатр в ОхридеВход
РуиныФестиваль на сцене амфитеатра