Macedonia - To jeden z najbardziej nieodkrytych krajów europejskich. Każdy, kto przybywa do tak malowniczego zakątka planety, na nowo odkrywa skarby Macedonii . Co więcej, znajduje się w centrum przeciwstawnych przesiedleń kultur (Turcy i Grecy, prawosławni i muzułmanie).

Jakie święta obchodzą Macedończycy?

Nie mówiąc o uroczej architekturze i krajobrazie, Macedonia musi być odwiedzana podczas wakacji, które ma wiele:

 • Nova Godina lub Nowy Rok - w dniach 1-2 stycznia;
 • Boże Narodzenie - 7 stycznia;
 • Wielkanoc;
 • Święto Pracy - 1 maja;
 • Dzień Świętych Cyryla i Metodego - 24 maja;
 • Uraza Bayram - 5-6 lipca;
 • Dzień Republiki - 2 sierpnia;
 • Dzień Niepodległości - 8 września;
 • Dzień partyzantów - 11 października;
 • Dzień macedońskiej walki rewolucyjnej - 23 października;
 • Dzień św. Klemensa z Ochrydy - 8 grudnia.

Każdego dnia Macedończycy nie mogą się doczekać. W końcu nie jest to tylko okazja do spotkania z rodziną, ale także do uhonorowania tradycje , zwyczaje ich kraju. Ponadto większość obchodów skupia się na wydarzeniach z długiej walki republiki o niepodległość od reżimu osmańskiego w Jugosławii.

День Республики в МакедонииПраздничный парад в честь Дня республики

Najpopularniejsze święta Macedonii

 1. Nowy Rok, podobnie jak w krajach byłego Związku Radzieckiego, obchodzony jest od 31 grudnia do 1 stycznia. Całą noc ulice pełne są rozmów, śmiechu, muzyki i zabawy. W ten sposób Macedończycy towarzyszyli staremu i świętowali nowy rok.
 2. Od 5 stycznia w Macedonii przygotowujemy się do głównego zimowego święta Narodzenia Pańskiego. Wigilia świętowała wegetariański obiad z rodziną. W tym okresie dom zdobią gałązki świerkowe.
 3. Na prawosławnej wielkanocy ludzie w kraju upieczą ciastka i udekorują jajka. Świąteczne posiłki po konsekracji w świątyni są dzielone z sąsiadami i krewnymi.
 4. Ale święto narodowe Macedonii to Święto Pracy. W tym okresie pracownicy ekonomiczni i społeczni są czczeni. Jak Macedończycy świętują to wydarzenie? Mieszkańcy miast wyjeżdżają na pikniki na wieś, podziwiając piękno Matki Natury.
 5. W Dniu Świętych Cyryla i Metodego kościoły w świątyniach rządzą nabożeństwem, w którym święci są wdzięczni i czczą. Tradycyjnie święto zaczyna się od tego, że premier przesyła gratulacje obywatelom Macedonii. Ważniejsze uroczystości odbywają się w mieście Ochrydzie położony na wschodnim wybrzeżu o tej samej nazwie jeziora .
 6. 2 sierpnia obchodzimy święto narodowe na cześć walki Republiki o niepodległość. W tym dniu odbywają się parady jeźdźców. Nie mniej ważnym wydarzeniem jest niepodległość Macedonii. Obchody odbywają się na pamiątkę wielkiego referendum w 1991 r., W wyniku którego kraj ten stał się suwerennym państwem parlamentarnym.
Празднование Дня независимости в МакедонииПасхальная служба в Македонии
Македония отмечает Новый годПраздничный фейерверк в честь Нового года