Postojna znajduje się w południowo-zachodniej części. Słowenia . Najbardziej znany jest z tego, że w pobliżu znajduje się jaskinia krasowa. Miasto ma również zabytki architektury, dla których warto je odwiedzić.

Historia Postojna

Po raz pierwszy w historii Postojna określana jest jako Adelsberg, czyli "szlachetna góra" w 1226 roku. Pod słoweńską nazwą zaczęto ją wymieniać w 1371 roku. Postojna była częścią Imperium Habsburgów, a następnie była częścią Włoch po pierwszej wojnie światowej. Po II wojnie światowej stała się częścią Jugosławii, po upadku której stała się częścią niezależnej Słowenii.

Zabytki Postojna

Zdecydujcie się odwiedzić takie zaludnione miejsce jak Postojna (Słowenia), turyści zobaczą schludne i nowoczesne miasto. Wokół i wokół niego znajduje się wiele ciekawych miejsc, w tym:

 1. Jaskinie krasowe, z których największą jest Postojna Pit . Interes w tym jest wzmocniony przez zamek Predjama zbudowany tuż przy wejściu do krasowych trzewi.
 2. Карстовая пещера Постойнска-Яма
 3. Rzeka Pivka o długości 27 km przepływa przez Jaskinię Jaskiniową Postojna. To dzięki niej pojawiła się jaskinia.
 4. Kolejną jaskinią krasową z 20 podziemnymi jeziorami jest Krizna Jama . O jej pierwszym stał się znany w 1832 roku. Jego wnętrzności są badane od prawie wieku, a turyści mają tu dostęp od 1926 roku. Znaleziono tu wiele kości niedźwiedzi jaskiniowych, które już dawno wymarły. Wycieczki do jaskini prowadzone są przez doświadczonych przewodników, którzy szczegółowo opisują historię i cechy tych niesamowitych miejsc.
 5. Карстовая пещера Krizna Jama
 6. Cavers wybrał Mount Nanos lub Mount St. Lawrence w pobliżu miasta.
 7. Гора Нанос
 8. Zabytkami architektury miasta są zamek Predjama , zbudowany na wysokości 116 mw formie kwadratowej konstrukcji, z identycznymi wieżami na każdym rogu. Pierwsze piętro znajduje się w posiadaniu Galerii Sztuki, a drugie to dział kultury, który prezentuje meble z XIX wieku i fotografię.
 9. Предъямский замок
 10. Możesz wybrać się na spacer, zaczerpnąć świeżego powietrza lub wziąć udział w zawodach sportowych w Parku Pustolovsky . Jest to klasyczny przykład parku linowego. Trasy są tutaj dostępne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są oznaczone różnymi kolorami, na przykład żółty dla dzieci od 4 lat, niebieski i czerwony dla dorosłych i nastolatków powyżej 12 lat. Park można zwiedzać tylko od kwietnia do października.
Пустоловский парк Hotele w Postojna

Każdy turysta znajdzie nocleg w mieście, ponieważ w Postojnie jest wiele wygodnych hoteli. Wśród nich są następujące:

 1. Postoina Cava Hotel Jama - położony 100 metrów od głównej jaskini. Ten czterogwiazdkowy hotel oferuje komfortowe pokoje, restaurację i bar. W całym hotelu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.
 2. Отель Postoina Cava Hotel Jama
 3. Kolejny hotel znajduje się w pobliżu jaskini - Hotel «Kras» . O turystów oczekują eleganckie pokoje wyposażone we wszystko, co niezbędne. Z ich okien roztacza się wspaniały widok na płaskowyż Nanos i miasto.
 4. Hotel «Kras»
 5. Turyści, którzy pragną ciszy i spokoju, wybierają hotel Epicenter . Od niej do jaskini około 10 minut pieszo. Hotel posiada własny parking, salę fitness, do której można wprowadzić zwierzęta domowe.
Отель «Epicenter» Restauracje Postojna

Miasto otworzyło małe i przytulne restauracje, kawiarnie i pizzerie. Podają posiłki narodowy i europejska kuchnia. Do najbardziej znanych zakładów gastronomicznych należą:

 • Storja Pod Stopnicami ;
 • Pizzeria Minutka ;
 • Pub Avio ;
 • Restauracja Proteus ;
 • Cuk Gostilna Pizzeria ;
 • Gostilna Ob Kaminu .
Jak się tam dostać?

Podróżni nie będą mieli problemu z przyjazdem do miasta, ponieważ do Postojna prowadzą dwie autostrady i linia kolejowa. Postojna jest oddalona o 55 km. Lublana Możesz dostać się tutaj pociągiem, autobusem lub samochodem.