Jeden z najbardziej znaczących naturalnych Zabytki Słowenii jest górą Vogel. Po jego pokonaniu turyści będą mogli zobaczyć niesamowicie malowniczy krajobraz: wspaniały widok na jezioro Bled otwiera się, starożytny Zamek Bled . Obszar ten słynie nie tylko ze swojej malowniczej przyrody, ale także popularnego ośrodka narciarskiego znajdującego się w tej okolicy.

Vogel - opis

Pogoda w ośrodku narciarskim Vogel to najlepszy sposób na zwiedzenie ośrodka zimą i latem. W sezonie letnim można odbyć fascynującą podróż szlakiem Vogel Trail, który przechodzi przez malowniczy las zwany Łopatą. Również bardzo niecodzienną wycieczką będzie wycieczka na wyciąg, skąd można podziwiać piękną przyrodę z wysokości.

Горнолыжный курорт Вогель считается самым высоким в Словении

Zimą w Vogel można odwiedzić ośrodek narciarski o tej samej nazwie i poświęcić czas na ulubione zajęcia - na nartach lub snowboardzie. Vogel jest jednym z ośrodków, w których dzięki klimatowi można jeździć na nartach od grudnia do połowy kwietnia. Wynika to z faktu, że Mount Vogel jest składową pierwszej bariery na Morzu Adriatyckim, więc spada tutaj rekordowa ilość śniegu. Inną cechą jest występowanie słonecznej bezchmurnej pogody.

Ясная солнечная погода на курорте Вогель

Ośrodek narciarski Vogel (Słowenia)

Położenie ośrodka narciarskiego Vogel to Alpy Julijskie, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miejscowość wypoczynkowa Bohinj. Fani sportów zimowych i rozrywki będą mogli cieszyć się czasem w jednej z następujących klas:

 • narciarstwo biegowe lub narciarstwo zjazdowe;
 • snowboard;
 • kuligi;
 • paragliding;
 • nordic walking;
 • Wizyta w snowparku Vogel;
 • dla dzieci wyposażonych w specjalny bezpłatny park.
Вогель по достоинству оценят любители покататься на лыжах

Vogel tworzy turystom wszystkie niezbędne warunki na komfortowy czas. Aby to zrobić, istnieją usługi wynajmu sprzętu narciarskiego, możliwość korzystania z usług instruktorów, którzy uczą w szkole narciarskiej i szkółce snowboardowej. Wieczorem można odwiedzić lokalne restauracje, kawiarnie, kluby nocne.

Ośrodek narciarski Vogel (Słowenia) jest częścią ośrodka narciarskiego Bohinj, który obejmuje również ośrodek Kobla. Z otle, położonego w Bohinj, regularnie kursuje bezpłatny autobus do stacji kolejki linowej. Center Vogel ma tak charakterystyczne cechy:

 • ma różnicę wysokości 1231 m;
 • punkty narciarskie wynoszą od 569 do 1800 m nad poziomem morza;
 • trasy mają łączną długość 18 km, wśród których dominują "czarne" trasy dla zawodowców;
 • Ośrodek wyposażony jest w 9 wyciągów, w tym wyciągi orczykowe i krzesełkowe oraz kolejkę linową.
Курорт Вогель оснащен удобными подъемниками Jak się tam dostać?

Turyści, którzy zdecydują się odwiedzić Vogel, zaleca się dostać się do ośrodka Bohinj, z którego autobusami Port lotniczy Lublana . Ze strefy, w której znajdują się hotele w Bohinj, darmowe autobusy kursują do Vogel.