Piran, znajdujący się na półwyspie o tej samej nazwie, uznawany jest za najlepszy ośrodek słoweńskiej Riwiery i jedno z najpiękniejszych miast śródziemnomorskich. Długie, wąskie uliczki, jaskrawo pomalowane domy w stylu weneckim i niesamowicie ciepła atmosfera w ciągu roku, jak magnes, przyciągają dziesiątki tysięcy podróżnych, nawet pomimo dość skromnej wielkości regionu. Aby nie zgubić się w tłumie hałaśliwych turystów, udaj się do osady Lucjusza, która wciąż jest ukryta przed wścibskimi oczami zagranicznych gości. Słowenia .

Informacje ogólne

Lucia, licząca 6000 mieszkańców, uważana jest za największą słoweńską osadę, która nie ma statusu niezależnej gminy, ale jest jedynie jednostką administracyjno-terytorialną Piranu. Dwadzieścia lat temu było to tylko satelitarne miasto znanego kurortu, ale dziś sektor turystyczny aktywnie się rozwija: powstają centra biznesowe, budowane są nowe budynki mieszkalne i administracyjne, handel przechodzi na wyższy poziom. Nawiasem mówiąc, na najczystsze powietrze warto również wybrać się tutaj, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc w Słowenii, gdzie nie ma absolutnie żadnego przedsięwzięcia przemysłowego.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, klimat na terytorium osady jest łagodny śródziemnomorski. Według opinii podróżników najlepszy czas na wizytę w Lucii to lipiec - najcieplejszy letni miesiąc z temperaturą +25 ... + 27 ° C Przez resztę roku nie ma tu nic do roboty, bo główną atrakcją jest wciąż morze.

Co robić w Lucii?

W rzeczywistości wycieczka do Lucjusza jest najbardziej odpowiednia dla miłośników leniwych i, co najważniejsze, spokojnych wakacji na plaży, ponieważ praktycznie nie ma tu żadnej innej rozrywki. Jeśli naprawdę nudzi Cię opalanie, idź do centrum osady, gdzie znajdziesz jeszcze kilka ciekawych miejsc:

 1. Marina Lucija (Lucija Marina) to jedyny taki port na całym słoweńskim wybrzeżu, który służy nie tylko jako parking dla setek łodzi i jachtów, ale także jako miejsce licznych imprez sportowych i kulturalnych, w tym corocznej wystawy morskiej Internautica.
 2. Марина Луция
 3. Muzeum Forma Viva (Forma Viva) to wyjątkowe skansen położony w parku na półwyspie, zaledwie 6 minut od Lucii. Jego kolekcja reprezentowana jest przez ponad 150 rzeźb słoweńskich i zagranicznych mistrzów z całego świata.
 4. Музей Форма Вива
 5. Centrum Spa Thalasso Spa Lepa Vida - kolejne niesamowite miejsce niedaleko centrum, które z pewnością przypadnie do gustu całej płci pięknej. Tutaj możesz popływać w ogromnym basenie, opalać się na leżaku, cieszyć się masażem, a nawet zjeść lunch w barze tuż nad wodą.
Спа-центр Gdzie się zatrzymać?

Aby wyobrazić sobie, ile Lucia nie jest celem turystycznym, wystarczy spróbować zarezerwować pokój w hotelu, ponieważ w rzeczywistości nie ma luksusowych hoteli, luksusowych apartamentów, a nawet tanich hosteli na terenie osady. Ci, którzy zdecydowali się spędzić kilka dni w tym regionie i szukają odpowiedniego miejsca na nocleg, mają tylko kilka opcji:

 1. Camping Kaki Plac . Pomimo dość dziwnej nazwy dla turysty krajowego, obóz uważany jest za doskonałe miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu. Znajduje się w samym środku bujnego lasu na opuszczonych tarasach gospodarczych, zaledwie 3 km od kurortu Portorož. Schronisko, jak nazywają to pracownicy Kaki Plac, jest całkowicie zbudowane z naturalnych materiałów, a wieczorne uroczystości wokół ognisk i hamaków ukrytych w cieniu drzew dodatkowo przyczyniają się do całkowitego relaksu i spokoju. Możliwe jest spędzić noc na kempingu dosłownie za 15 cu
 2. Кемпинг Kaki Plac
 3. Boutique Hotel Marita Portorož . Zaledwie 130 metrów od przystanku Lucija to wspaniały czterogwiazdkowy hotel butikowy. Do samej wioski nie więcej niż 10 minut, ale obsługa i zakwaterowanie - na najwyższym poziomie. W hotelu znajduje się bar w holu, restauracja, kryte i odkryte baseny, spa, sauna i oczywiście parking. Pokoje są w jasnych kolorach i wyposażone w nowoczesne meble, jest telewizja satelitarna, Wi-Fi, a nawet mini-sejf do przechowywania ważnych dokumentów. Minimalna cena za pokój to 120 USD.
Бутик-отель Hotel Marita Portorož Restauracje Lucjusz

W rzeczywistości po prostu nie ma słynnych restauracji w wiosce. Wszystkie placówki gastronomiczne to małe kawiarnie i uliczne stragany, ale nie oznacza to złej obsługi ani bez smaku. Spróbuj lokalnej kuchni jest koniecznością, a do tego musisz iść do centrum, gdzie są:

 • Zlato sidro ;
 • Cafe Sandra ;
 • Caffe Latino Lucija ;
 • Remando restavracije .
Местное кафе Jak się tam dostać?

Bezpośredni transport publiczny od Lublana Nie ma Lucjusza, dlatego można dostać się do wioski tylko na dwa sposoby:

 1. Na własną rękę. Wynajmij samochód i idź na współrzędne GPS drogą A1 i drogą nr111.
 2. Autobusem do Portoroža przez przeniesienie do Koper . Z dworca autobusowego Portorož do Lucjusza można dojść w 10 minut lub skorzystać z autobusu.