Energiczny, postępowy, zmienny XX wiek przyczynił się nie tylko do rozwoju nauki i technologii. Dotknął także mapy politycznej świata, całkowicie zburzył niektóre stany i osiedlił innych. Po Związku Sowieckim Jugosławia również zniknęła w miejscu, w którym powstała Macedonia. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, gdzie znajduje się Macedonia w naszym artykule.

Gdzie znajduje się Macedonia?

Jedna z części byłej Jugosławii, a teraz niezależna republika Macedonii, powinna być poszukiwana w centrum Półwyspu Bałkańskiego, na południowym wschodzie kontynentu europejskiego. Ten piękny górzysty kraj nie ma bezpośredniego dostępu do morza i sąsiaduje z nim Albania Serbia, Kosowo, Bułgaria i Grecja. By the way, z tym ostatnim, Macedonia była zaangażowana w spory w ciągu ostatnich dwóch dekad nad nazwami, które Grecy uważają za ich własność. Macedończycy zdecydowanie się z tym nie zgadzają. W tej chwili kwestia przynależności do nazwy pozostaje otwarta. Mimo to, stosunki z Grecją, a także z innymi sąsiadami na kontynencie, Macedonia utrzymuje się dobrze, prowadząc z nimi aktywną działalność handlową. Kraj słynie również z górskich kurortów, na których stokach odbywają się zawody o zasięgu europejskim i światowym.

Jak dostać się do Macedonii?

Każdy, kto chce zobaczyć na własne oczy całe piękno Macedonii, powinien być gotowy na długą podróż z kilkoma transferami. Niestety, po prostu nie ma sposobu, aby dostać się z krajów WNP do Macedonii bez transferów.

Samolotem z Moskwy do Macedonii można uzyskać w ten sposób:

  • z przeniesieniem w Belgradzie - Air Serbia Avikompaniya;
  • z przeniesieniem w Rzymie - Aeroflot i Alitalia;
  • z przesiadką w Stambule - Pegasus Airlines i Turkish Airlines;
  • gdzie jest macedonia
  • z przesiadką w Wiedniu - Austrian Airlines Airlines.

Pociąg z Moskwy do Macedonii można dojechać następującymi trasami:

  • Moskwa-Budapeszt-Belgrad-Skopje;
  • Moskwa-Kijów-Sofia-Nis-Skopje.

Bez względu na to, którą trasę wybierzesz, podróż będzie musiała przekroczyć co najmniej trzy granice, co oznacza, że ​​oprócz dużej ilości czasu, taka podróż będzie wymagać rejestracji wiz tranzytowych.

Bezpośrednie pociągi, które odzyskują się kilka razy dziennie, łączą Macedonię z Grecją i Serbią, więc ten sposób dotarcia do tego wspaniałego kraju jest również uzasadniony.