Dziś kraje bałkańskie stają się coraz bardziej popularne wśród turystów. Ale żaden z nich, z wyjątkiem Albanii, nie może poszczycić się tak wyjątkowym połączeniem pięknej dziewiczej przyrody, bogatej historii, małych plaż i przyjaznych miejscowych ludzi. Dzięki temu ceny wakacji w Albanii zaskoczą Państwa w dobry sposób. Dowiedz się, dlaczego ten kraj jest tak atrakcyjny i jakie ciekawe rzeczy można zobaczyć w Albanii.

Albania - wakacje1

Kurorty na morzu w Albanii

Wśród najlepszych ośrodków państwowych można wymienić takie miasta jak Durres , Saranda, Fiery , Vlora. Położone są na dwóch morzach - Adriatyku i Jońskim. Trudno powiedzieć, gdzie w Albanii lepiej jest odpoczywać na morzu, ponieważ każde z tych miast jest atrakcyjne na swój sposób. Jeśli Durres i Fieri, które znajdują się na wybrzeżu Adriatyku, słyną ze swojej antycznej architektury, jonowe kurorty Saranda i Vlora są bardziej preferowane na wakacje na plaży.

Albania - rekreacja2

Możliwości wakacji na plaży w Albanii często zaskakują naszych turystów, którzy są przyzwyczajeni do podróży do Albanii. Egipt i Turcja . Plaże tego bałkańskiego kraju są całkowicie bezpłatne, podobnie jak leżaki i leżaki. Jednocześnie plaże Albanii nie są tak zatłoczone, nawet w sąsiedniej Grecji i Chorwacji. Ale woda morska na lokalnym wybrzeżu jest tak czysta, że ​​na głębokości 50 m można wziąć pod uwagę dno! Wody Morza Jońskiego są lazurowe, Adriatyk ciemniejszy.

Albania - rekreacja3

Usługa hotelowa w miastach kurortu znajduje się obecnie na wysokości, a to jest po dość niskich cenach za zakwaterowanie. W większości hoteli w Albanii cena pokoju obejmuje śniadanie i kolację. Jeśli chodzi o kuchnię lokalną, jej tradycje w niezrozumiały sposób łączą kulturę turecką, grecką i słowiańską. Oznacza to, że będziesz smakować wyjątkowe potrawy z dużą ilością pikantnych przypraw, oliwek, warzyw, owoców i produktów kwasu mlekowego. Tradycyjnym alkoholem Albanii jest rakia z winogron, śliwek i jeżyn.

Albania - rekreacja4

Atrakcje w Albanii

Trzygodzinna przejażdżka od Tirany to starożytne miasto Berat, niezwykłe ze względu na swoją architekturę. Jest coś, co można docenić dla miłośników historii - od licznych muzeów po kościoły chrześcijańskie i muzułmańskie meczety z czasów Imperium Osmańskiego. Pamiętaj, aby odwiedzić lokalną fortecę zbudowaną w XI wieku. A czyste powietrze i pagórkowaty teren Beratu same w sobie pozostawiają przyjemne wrażenie.

Albania - wakacje5Albania - wakacje6Albania - wakacje7

Miasto-muzeum Gjirokastra, pod auspicjami UNESCO, jest interesujące pod wieloma względami. Oprócz najpopularniejszej atrakcji w mieście - antycznej cytadeli - tylko tutaj znajdują się liczne domy typu wieża popularna wcześniej na Bałkanach. W Gjirokastre , podobnie jak w Tiranie, istnieje prawdziwy orientalny bazar, na którym można kupić pamiątki na pamiątkę reszty w Albanii. I tu odbywa się słynny festiwal muzyki folklorystycznej, odbywający się co 5 lat.

Albania - wakacje 8Albania - rekreacja9Albania - wakacje10

W Albanii, mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, znajduje się 13 parków narodowych - nie więcej i nie mniej! Podróż wzdłuż nich pozostawia niezatarte wrażenia, głównie ze względu na specyficzną naturę Albanii. Na północy kraju są góry, na zachodzie - wybrzeże morskie, a reszta jego terytorium pokrywają gęste lasy, gaje oliwne, winnice i malownicze jeziora. Najpopularniejsze w Albanii to parki Butrint, Valbona i Thetchi.

Albania - wakacje 11Albania - wakacje12Albania - wakacje13

Kaniony Albanii i górskie rzeki tego kraju zapewniają wspaniałe możliwości aktywnego wypoczynku. Wycieczki off-road, wycieczki rowerowe i rafting to idealne sposoby na poznanie piękna natury albańskiej dla miłośników prawdziwej turystyki.

Albania - wakacje 14

Krasowe źródło "Niebieskie Oko" - jeden z najbardziej wyjątkowych zabytków w całej Albanii. Jest to miejsce, w którym silny strumień wody wylatuje z wnętrza ziemi pod ogromną presją. Głębokość źródła wynosi około 45 m, ale nawet nurkowie nie zdołali jeszcze dotrzeć do jego dna z powodu silnego prądu.

Albania - wakacje15Albania - wakacje16