Małe stare miasto Perast położone jest nad brzegiem Zatoki Kotorskiej, w miejscu, w którym odbywa się zbieg w Zatoce Risan. Nad miastem wznosi się wzgórze św. Ilii o wysokości 873 m. Na mapie Czarnogóra Perast, trochę zagubiony na tle modnych kurortów, wciąż ma swój własny charakterystyczny smak. Nie znosi zgiełku, życie tu płynie powoli, a turyści, zdając sobie z tego sprawę, sami wcielają się w taki rytm.

Пераст на карте Черногории

Perastowy klimat

Średnia roczna temperatura tutaj jest umiarkowana, + 18 ° C Oznacza to, że lato jest słoneczne i ciepłe, a zima łagodna i bezszronowa, z niewielkimi opadami deszczu.

Rozrywka i atrakcje Perast

Patrząc na zdjęcia Czarnogóry, a wśród nich - na obrazy miasta Perast, jeden chce mimowolnie wędrować po swoich pradawnych ulicach i wszelkimi sposobami zaglądać w każdy zakątek, który oddycha długą historią. Pamiętaj, aby odwiedzić:

 1. Szkoła morska , w której wyszkolono słynnych marynarzy, w tym kadetów Piotra Wielkiego.
 2. The Bronze Palace to niesamowicie piękny, stary budynek, należący do słynnej dynastii od stuleci.
 3. Дворец Бронза
 4. Pałac Kupovich , zbudowany z ruin murów miejskich Herceg Novi.
 5. Дворец Буйовичей
 6. Kompleks pałacowy Viskovichi , położony na nabrzeżu. Wieża mieściła niegdyś broń, która chroniła miasto przed piratami.
 7. Дворец Висковичей
 8. Pałac Smek'ya , być może najbardziej znany z atrakcje Perast i Czarnogóra. Usytuowany na nabrzeżu, w pobliżu Świątyni Świętego Marka, ten wspaniały pałac jest pięknym barokowym obrazem.
 9. Дворец Смекья
 10. Twierdza Świętego Krzyża została zbudowana w 1570 roku u zbiegu dwóch zatok w celu ochrony miasta przed inwazjami z morza, na które często padało państwo.
 11. Крепость Святого Креста
 12. Najświętsza Maryja Panna na rafie (lub Madonna) to kościół wysokości 11 metrów, położony na sztucznej wyspie w pobliżu miasta. Raz tutaj znaleziono cudowną ikonę, która uzdrowiła marynarza, po czym postanowiono stworzyć miejsce kultu.
 13. Остров Богородицы
 14. Wyspa St. George lub wyspa Umarłych przestraszy i przyciąga w tym samym czasie. Jego benedyktyńskie opactwo przeżyło liczne ataki, zniszczenia spowodowane trzęsieniami ziemi, ale nadal przetrwało. Jest tam duże miejsce pochówku kapitanów morskich, których nagrobki zdobią heraldyczne symbole. Oficjalnie wycieczki tu jest zabronione, ale miejscowi dostarczają tu miłośników historii za niewielką opłatą, ponieważ wyspa Perast znajduje się w pobliżu miasta.
 15. Остров Св. Георгия
 16. Wieżę kościoła św. Antoniego wznosi się nad zatoką na wysokość 55 m. Na jej tle turyści lubią robić zdjęcia, ponieważ ma bardzo egzotyczny i szlachetny wygląd.
 17. Церковь Св. Антония
 18. Kościół św. Mikołaja jest główną czynną katedrą w Perast, gdzie spotyka się makaron z odgłosami starych organów.
Церковь Св. Николая

Perast Hotele i restauracje

Ponieważ Perast świadczy głównie usługi wycieczkowe, będziesz musiał podróżować do sąsiednich miast, aby uzyskać żywe rozrywki. W końcu to nie jest miejscowość wypoczynkowa, ale zabytek historyczny. Wyjątkiem są usługi hotelowe, takie jak baseny, spa i siłownie - to wystarczy, ale ceny są dość wysokie.

Zakwaterowanie w Perast jest nieco droższe niż w sąsiednich miastach, ponieważ jest ich niewiele. Możesz tu znaleźć zakwaterowanie na każdy gust - nowoczesny hotele i apartamenty , małe domki i skromne hotele. Możesz wybrać pomiędzy:

 1. Hotel Conte jest, w opinii turystów, najlepszym hotelem w mieście, z pięknym widokiem z okien.
 2. Hotel Per Astra to piękny romantyczny hotel ze stromymi schodami prowadzącymi do morza.
 3. Z panoramicznych okien Monte Bay Retreat roztacza się piękny widok na okolicę.
 4. GuestHouse Mrshe Palace - przytulny, uroczy i przytulny.
 5. Hotel Pałac Jelena składa się tylko z pięciu pokoi i mieści się w zabytkowym budynku.

Smaczny lunch lub kolacja można zjeść w jednej z restauracji położonych tuż przy nabrzeżu. Serwuje proste dania z owoców morza, tradycyjne w tym regionie. Kawiarnia akceptuje plastikowe karty międzynarodowe, a nawet ma darmową sieć Wi-Fi. Oto niektóre z nich:

 1. Restauracja Conte Hotel serwuje najlepsze desery i wina w mieście.
 2. Skolji. Są doskonałe małże, jagnięcina, duże porcje i przytulna atmosfera.
 3. Caffe Pizzeria Djardin.
 4. Są stoły na przytulnym dziedzińcu lub z widokiem na morze. Możesz zamówić ogromną pizzę lub po prostu wypić kawę.
 5. Pałac Jelena. Jest piękny widok na morze, pyszne dania rybne i świeże piwo.

Jak dostać się do Perast?

Tylko pół godziny od Kotor i dotrzesz do miasta, dosłownie wyrastającego ze skały - to Perast. Możesz dostać się tutaj na trasach №2 i Е65, ciągnących się wzdłuż wybrzeża Zatoki Boka-Kotorsky. Istnieją regularne regularne autobusy z pobliskich miast, a latem od Tivat oraz promy i promy w Kotorze.