Piękny kraj o wysoko rozwiniętej infrastrukturze turystycznej - Czarnogóra . Doskonała przyroda, dziewicze plaże i fascynujące krajobrazy - to najmniejsza część tego, co Czarnogóra ma do zaoferowania swoim wczasowiczom. Oprócz naturalnych uroków, które nie tylko pomagają zrelaksować się i odprężyć, ale także uporządkować drżące zdrowie, Czarnogóra jest wiele interesujących rzeczy. Sugerujemy, aby dowiedzieć się o najważniejszych zabytków Czarnogóry, a także o jej najpiękniejszych miejsc, z naszej selekcji.

Święte miejsca Czarnogóry

Klasztor Ostrog

Klasztor Ostrog, najsłynniejszy klasztor w kraju, to męski klasztor, w którym przechowywane są relikwie cudownego Bazyli Ostrog, najbardziej szanowanego świętego Czarnogóry. Ale oprócz tego przyciąga turystów do klasztoru i jego ciekawej lokalizacji. Cały kompleks klasztorny zbudowany jest na bardzo stromej skale w miejscu naturalnej naturalnej jaskini. Wszyscy, którzy przybyli do tego klasztoru, mają swoją własną tradycję: pozostawić swoją prośbę lub pragnienie, zapisane na kartce papieru, w szczelinach na skałach znajdujących się w pobliżu klasztoru. Mówią, że życzenia się spełniają.

zabytki Czarnogóry1zabytki Czarnogóry2zabytki Czarnogóry3

Klasztor "Miholska Prevlaka"

W Zatoce Tivat znajduje się jeden ze świętych zabytków Czarnogóry - klasztor Miholska Prevlaka, w którym nadal przechowywane są relikwie świętych męczenników z Prevlaka. Klasztor zbudowany jest na półwyspie, zwanym wyspą kwiatów ze względu na obfitość roślinności. Wyobraź sobie, jaka to piękna? Ale oprócz tego uwagę mogą przyciągnąć pozostałości dawnego klasztoru, wcześniej uważanego za rezydencję metropolity Zeta.

zabytki Czarnogóry4

Katedra św. Trifona

Budynek ten jest główną atrakcją Czarnogórskiego Kotoru, a także główną świątynią katolików w Czarnogórze. Katedra św. Tryfona jest jednym z najstarszych kościołów na całym wybrzeżu Adriatyku.

zabytki Czarnogóry5

A to tylko niewielka część ogromnej listy świętych miejsc dostępnych w Czarnogórze. A najbardziej niezwykłe jest to, że praktycznie we wszystkich znanych klasztorach i świątyniach Czarnogóry zachowane są relikwie lub cząstki męczenników i świętych.

Zabytki kulturowe i przyrodnicze Czarnogóry

Wybierając wakacje w Czarnogórze, nie zadasz sobie trudu, aby wybrać zabytki, które Cię zainteresują. Dla miłośników spacerów, a także turystyki pieszej i ekstremalnego odpoczynku, parki narodowe są idealne.

  1. Góra Biograd jest dziewiczym lasem, w żaden sposób nie zniszczonym przez ludzkość. Niektóre rosnące tu drzewa osiągnęły wiek 400 lat. Również turyści będą mieli doskonałą okazję do zapoznania się z dziką przyrodą tego lasu i zobaczenia sześciu wyjątkowych jezior polodowcowych, wśród których największe uważane jest za Jezioro Biogradskie.
  2. zabytki Czarnogóry6zabytki Czarnogóry7zabytki Czarnogóry8
  3. Durmitor to rezerwat przyrody, który ma ponad 20 szczytów powyżej 2 km wysokości, 18 jezior polodowcowych, ponad 700 najczystszych źródeł, a także ogromną liczbę roślin i zwierząt.
  4. zabytki Czarnogóry9zabytki Czarnogóry10zabytki Czarnogóry11
  5. Jezioro Szkoderskie to miejsce, w którym można zobaczyć niezwykłe i rzadkie ptaki, wśród których są nie tylko ci, którzy tu mieszkają, ale także ci, którzy przyjeżdżają tu na zimę. Ponad 40 gatunków ryb zamieszkuje wody jeziora. A piękno wybrzeża, nawet w niektórych miejscach i na bagnach, tworzy poczucie bajki.
  6. zabytki Czarnogóry12zabytki Czarnogóry13zabytki Czarnogóry14

Oprócz bogatej przyrody Czarnogóra słynie z zabytków kultury. Na jego terenie znajduje się wiele starożytnych miast i kwartałów, w niektórych z nich nadal mieszkają. Jest też wiele pałaców, niektóre z nich zbudowano dawno temu. I oczywiście nie można zapomnieć o fortach, instalacjach wojskowych, mostach i akweduktach, które Czarnogóra ma dość, aby wypełnić więcej niż jeden album ze zdjęciami.

zabytki Czarnogóry15Czarnogóra atrakcji16zabytki Czarnogóry17