Niesamowite miasto Domagnano to wspaniała miejscowość turystyczna, która zachwyca swoją malowniczością. Znajdował się w regionie centralnym Republika San Marino i jest także częścią dziewięciu gmin. Jego granice przecinają się Faetano , Borgo Maggiore , Serravalle i Coriano. Domagnano to czwarte miasto San Marino pod względem liczby ludności. W sumie sześć kilometrów kwadratowych żyje ponad trzy tysiące osób.

Trochę historii

Południowa część Domagnano od pierwszych dni osadnictwa należała do San Marino. W 1463 roku miasto zaczęło "rosnąć" i oddzielać. Następnie otrzymał imię Montelupo ze względu na swój herb - wilk w tle Góry Monte Titano .

Wielka chwała na całym świecie, Domagnano dał wspaniałe znalezisko w 1892 roku. Podczas jednego z wykopalisk archeologicznych znaleziono skarb z drogocennymi kamieniami, ornamentami, złotymi monetami i dziełami sztuki z V wieku. Nie można dokładnie określić, kto jest właścicielem tych skarbów, a teraz. Ale wszyscy historycy są przekonani, że właściciel był jedną z księżniczek z San Marino. Złoty orzeł, znaleziona broszka, stał się najcenniejszą ozdobą tego znaleziska i nazywa się "Skarb Domagnano".

Co zobaczyć turystów?

Po prostu nie można przyjechać do Domagnano i nie zobaczyć wieży Torrachii. Twierdza Torrachia była ważnym strategicznym obiektem miasta. W nocy bronił go Llanborg, aw razie zagrożenia atakiem, znaki przeciwpożarowe zostały przekazane nie tylko lokalnym armiom, ale także sąsiednim. Pamiętaj, aby ją odwiedzić. U jego stóp możesz zatrudnić przewodnika, który opowie Ci o słynnych bitwach bohaterów San Marino.

Odwiedź także lokalne muzeum skarbów. Nazywa się "Skarby Domagnano". Na szczycie wzgórza można zwiedzić kościół Najświętszej Maryi Panny z Miłosierdzia, który został zbudowany w 1962 roku.

W chwili obecnej drużyna piłkarska Domenano reprezentowała już Republikę San Marino więcej niż jeden raz. Oczywiście dzięki swoim zwycięstwom zdobyła uznanie fanów. Będziesz mógł odwiedzić boisko piłkarskie, gdzie trenuje słynny zespół. Są nie tylko szkolenia, ale także różne sporty.

Башня ТоррачиаСокровища ДоманьяноФутбольное поле команды Доманьяно