Jedno z miast gminy we Wrocławiu San marino , która obejmuje cztery parafie, nazywa się Faetano. Zajmuje niewielki obszar - 7,75 kilometrów kwadratowych, a jego populacja nieznacznie przekracza tysiąc. W XVIII wieku Faetano należało do terytorium Rimini, które znajduje się we Włoszech, aw 1371 administracja terytorium zamku przez papieża Grzegorza XI została przeniesiona do rodziny Malatesta, której członkowie rządzili w Rimini od 1295 roku. Następnie w 1463 r. Faetano został przyłączony do Republiki San Marino po przegranej wojnie z Sigismondo Pandolfo Malatestą.

Nowoczesne Faetano

Teraz to miasto zamkowe znajduje się w gminie granicznej na wschodzie kraju. W dawnych czasach gmina ta słynęła z ogromnych lasów bukowych i istnieje przypuszczenie, że stąd pochodzi jego nowoczesna nazwa.

Sąsiedzi Faetano to te same miejskie zamki co Fiorentino i Domaniano , Castelli Montejardino i Maggiore i miasto Coriano, które znajduje się we Włoszech. Główną wartością miasta Faetano jest duża liczba pięknych starych budynków. Jest to przede wszystkim kościół św. Pawła Apostoła lub Chiesa di San Paolo Apostolo, konsekrowany w 1917 roku. Został zbudowany w latach 1898-1916, a projekt został stworzony przez Angelo da Cassano, kapucyna z Mediolanu. Prace budowlane poprowadził mistrz kamieniarski Luigi Guidi.

Kościół św. Pawła

W czasie II wojny światowej kościół poniósł klęskę, ale został starannie odrestaurowany, aw 1950 roku został ozdobiony warsztatem don Amedeo Botticellego di Camerano. W dekoracji wnętrz i dekoracji tego kościoła, na bocznych kaplicach znajdują się drewniane gzymsy - to dzieło Amadeo Filipucci.

22 lutego 1977 r. Wszystkie parafie San Marino, w tym kościół św. Pawła, weszły w skład diecezji San Marino Montefeltro. Do tego czasu kościół był w diecezji Rimini.

Nawet w Faetano ciekawy zamek z dzwonnicą, na fasadzie której zbudowano zegar, najstarszy w republice. W pobliżu granicy z Włochami można również zobaczyć piękne jezioro. Został sztucznie stworzony w 1968 roku dla wędkarstwa sportowego.

Улицы ФаэтаноЦерковь Святого Апостола Павла в Фаэтано