Montejardino to najmniejsze miasto otoczone murem San marino który znajduje się w południowo-wschodniej części kraju i graniczy z miastami Fiorentino i Faetano . Jego powierzchnia wynosi zaledwie 3,31 km2, a populacja wynosi nieco ponad 800 osób, co kosztowało tylko jedną parafię. Niemniej jednak to małe miasteczko przyciąga wielu turystów, ponieważ ma bogatą historię sięgającą średniowiecza i dziedzictwo, które sprawia, że ​​jest to skansen etnograficzny. Również z twierdzy Montejardino są wspaniałe widoki na Monte Titano - wizytówka całego kraju.


Trochę historii

Montegardino zostało założone jako osada w epoce inwazji Włoch przez Longobardów w VI wieku. W średniowieczu zamek znajdował się w posiadaniu hrabiów Karpegna, którzy usilnie wzmacniali go ze wszystkich stron, budowali twierdze. W XIV wieku majątek ten przeszedł w ręce rodziny Malatestów, a już w 1463 roku został schwytany przez wojska San Marino i stał się częścią Najjaśniejszej Republiki, ponieważ mieszkańcy zamku, którzy nie chcieli walczyć po stronie rządzącej rodziny, po prostu złożyli broń. Z rozkazu dowódcy wojskowego San Marino wiele fortów zostało zdemontowanych, aby zapobiec ich użyciu w razie ewentualnych powstań.

Пейзажи МонтеджардиноУлочки Монтеджардино

Zabytki Montejardino

Dziś Montedzhardino to małe miasteczko z wąskimi uliczkami i małymi domkami otoczone bogatą naturalną zielenią i kwiatami. I choć miasto straciło swój niegdyś bojowy wygląd, tutaj można zwiedzić starożytny zamek i ruiny twierdzy Malatesta di Monte Lupo, z której jest piękny łuk i masywne bramy.

Церковь Святого Лоренцо

Ważną atrakcją gminy jest kościół parafialny św. Lorenzo, stojący na górze w niewielkiej odległości od centrum miasta. W ścianach przechowywane są malowidła, obrazy, rzeźby z XVI-XIX wieku. Również w Montedgardino znajduje się Uniwersytet Republiki San Marino, założony w 1985 roku, jedyne w kraju lotnisko i lądowisko Di-Torrazza.

Zdecydowanie powinieneś uwzględnić w programie wycieczki czas na przegląd otwierających się krajobrazów z lokalizacji miasta-muzeum. To dla tej rzadkiej urody często przyjeżdżają turyści. Możesz także cieszyć się ciszą zielonego, przytulnego miasta, jego niespiesznym życiem i wspaniałą średniowieczną atmosferą.

Gdzie się zatrzymać?

Co ciekawe, to małe miasteczko może się poszczycić obecnością luksusowego hotelu, który ma nazwę "Lokanda del Artista". Składa się z zaledwie 5 pokoi, z których każdy poświęcony jest światowej sławy aktorom i wyróżnia się niezwykłą dekoracją. Życie w tym hotelu zapewni Ci dawkę przyjemnych wrażeń i emocji.

Вход в отельНомер в отеле