Czarnogóra musisz wiedzieć. Jeśli przyjedziesz tu odpocząć i usiąść w jednym hotelu, odwiedzając jedną plażę - to będzie prawdziwe świętokradztwo w stosunku do natury i zabytków tego kraju. Ale jeśli cały ten sam duch przygody jest dla ciebie obcy, małe dzieci trzymają się ręki, a wszystko, czego dusza pragnie, to spokój i cisza, nadszedł czas, aby zatrzymać się w małej miejscowości wypoczynkowej Czarnogóry - Orahovac.

Więcej o mieście

Orahovac to dość mała wioska. Według spisu ludności w 2003 roku liczy zaledwie 257 osób. Jednak pomimo skromnych rozmiarów, wśród turystów miasto cieszy się dużym popytem. Jest to spokojna i ładna miejscowość, której życie wydaje się zwalniać. Tutaj lęki znikają gdzieś późno, a coś nie ma czasu, a otaczająca natura inspiruje i relaksuje. Patrząc na zdjęcie Czarnogóry, Orahovac można spotkać rzadko. Ale nawet raz tutaj, nie chce już iść do żadnego innego miejsca. Co więcej, pewnego razu przyszła tu cała elita partyjna Jugosławii.

НабережнаяПоселок

Zabytki Orahovac

Mieszkańcy nazywają Orahovac "rajskim ogrodem" dzięki niesamowitej naturze i wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Tu rosną dębowe gaje i granaty, az górskich zboczy płyną strumienie krystalicznie czystej wody. Na tle tak malowniczego krajobrazu główną własnością Orahovca jest plaża. W końcu rozciągnął się prawie kilometr wzdłuż całej wioski. Cechą plaży Orahovac są małe kamyki i stałe światło słoneczne. Ponadto strumienie słodkiej wody wpływające do słonego morza tworzą niesamowity turkusowy odcień. Woda tutaj jest tak czysta, że ​​dość realistyczna jest analiza dolnej powierzchni na głębokości kilku metrów. Jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną, to na wybrzeżu można wypożyczyć szezlong i parasol, aby uprawiać sporty wodne. Orahovac ma prawo w pierwszej dziesiątce najlepsze plaże w Czarnogórze .

ПляжКристально чистая водаУчасток пляжа при отеле

Między innymi atrakcje miasto, miejscowi chętnie pokażą 400-letni dąb. Na skale górującej nad wioską znajduje się zabytkowy kościół św. Jerzego, a w jego pobliżu znajdują się kamienne ruiny, które kiedyś były domami.

Церковь Св. Георгия

Hotele i restauracje

Na terenie wsi nie ma dużych hotele . Turyści wolą wynajmować domy lub pokoje od lokalnych mieszkańców lub osiedlają się w specjalnie wybudowanych willach i mini-hotelach. Zawsze możesz znaleźć odpowiedni hotel w sąsiednim mieście Kotor , odległość do której jest tylko 7 km. Na przykład, goście będą zadowoleni z Hotelu Splendido i Hotelu Forza Mare, które zapewniają odpoczynek odwiedzającym na najwyższym poziomie. W Kotor można również wynająć apartamenty Apartments Radulovic i Bocche di Cattaro Apartments, wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz i mając bezpośredni dostęp do plaży.

Hotel Forza MareHotel Splendido

Opracowana struktura publicznego wyżywienia Orahovac nie może się podobać. W sezonie wzdłuż plaży znajduje się kilka barów i letnich kawiarni. W pozostałym czasie jedna lub dwie restauracje w mieście będą musiały zostać zaspokojone. To jest Veranda, która serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej, boks Skolike i Snack Bar Forum. Nie należy jednak zapominać, że w Kotorze zawsze można zjeść smacznie. Wśród najlepszych instytucji są tutaj Galion i Konoba Portun, których główną "atrakcją" są dania z owoców morza.

GalionKonoba PortunVeranda

Jak dostać się do Orahovaca?

Orahovac znajduje się między miastami Kotor i Perast . Możesz dostać się tutaj autobusem. Samochodem z Kotoru można wziąć trasę numer 2, droga nie zajmie więcej niż 15 minut.

Утренняя дымка