Dla rodzin nie ma lepszej opcji niż małe. miejscowości wypoczynkowe w Czarnogórze . Cisza i niespieszne tempo życia odpręża, a dostępność plaży tylko zwiększa poczucie relaksu. Co więcej, ten kraj jest bogaty w starożytne klasztory i kościoły, podróż, do której przyniesie różnorodność odpocząć . Jeśli jesteś zdecydowany znaleźć taką opcję na wycieczkę, zwróć uwagę na wioskę Perazic Do Czarnogóra .

Ogólna charakterystyka wsi

Zaledwie 4 km od Petrovac , na brzegu jednej z malowniczych zatok Morza Adriatyckiego, znajduje się skromna osada Perazic Do. W latach 60. obszar ten został wybrany przez mieszkańców Jugosławii jako wioska wakacyjna, gdzie odpoczywali w weekendy. W tym czasie wszędzie budowano małe domy, które nie były przeznaczone do długotrwałego życia. Jednak wraz z rozwojem przemysłu turystycznego w Czarnogórze, wybrzeże wsi Perazicha Do zaczęto budować z pełnoprawnymi willami.

Zabytki

Plaża w Perazicha Till pojawiła się na długo przed samą wioską. W rzeczywistości służyła jako podstawowa przyczyna powstawania osady daczy. Ta plaża jest wyjątkowa pod względem piaszczystej powierzchni, ale jej rozmiary są raczej skromne - jej długość wynosi zaledwie 150 m. Natura jest tu bardzo malownicza - zatoczka otoczona jest zielonymi skałami, a przez krystalicznie czystą wodę widać dno pokryte kamieniami i kamykami.

ПляжКристальная чистота воды

Perazicha Do plaży można nazwać dziką. Jest mało rozwinięta infrastruktura turystyczna, ale wciąż istnieje możliwość wypożyczenia leżaka i parasola, a poza wybrzeżem w sezonie jest mały sklepik-kawiarnia. Ponadto w pobliżu wybrzeża wznosi się ogromny hotel "As", który dawał gościom komfortowy wypoczynek. Dziś trwa rekonstrukcja, która trwa już dość długo.

Отель на реконструкции

W pobliżu wsi jest ich kilka atrakcje , które powodują duże zainteresowanie wśród turystów. W sąsiedniej wsi Rezhevichi znajduje się Kompleks klasztorny Tariyn , która obejmuje trzy małe kościoły, a jego budowa należy do XIII wieku. Słynie z tego, że można tutaj zobaczyć naprawdę wyjątkowe przykłady malowania freskami i malowania ikon.

Монастырь Режевичи

Inną atrakcją Czarnogóry w okolicach Perazic Do, do której droga zajmie nie więcej niż 15 minut, jest klasztor Gradiste. Jest to również pomnik wykonany przez człowieka ze średniowiecznego malarstwa freskami i został wzniesiony w XII-XIII wieku.

Градиште

Hotele i restauracje

Jest to jedyny duży hotel w Perazicha, który od dłuższego czasu jest w remoncie, więc goście z wioski wolą wynajmować apartamenty. Na rynku jest wiele ofert, wśród nich dobre recenzje to Medin di Lastua, Medin Apartments, Opium Mar Apartments. Jeśli interesuje Cię wyszukiwanie hotelu bezpośrednio, a następnie tylko 4 km od Perazic Do, w Petrovac, istnieje wiele wspaniałych opcji. Wśród nich na uwagę zasługują Hotel Rivijera, Hotel Palas, Monte Casa SPA & Wellness.

Hotel PalasHotel RivijeraOpium Mar Apartments

Najbliższa restauracja, w której można zjeść smacznie i niedrogo, to Giardino w Rezhevichi. Z letniego tarasu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. W Petrovac, turyści mówią dobrze o takich miejscach jak Konoba Mediterraneo, restauracja Ambassador, restauracja "FORTUNA".

GiardinoKonoba MediterraneoВид на бухту с террасы ресторана

Jak dostać się do wioski Perazicha To?

Z Petrovac w Perazicha Autobus miejski kursuje co pół godziny. Włączone wynajęty samochód musisz jechać autostradą numer 2, droga zajmie nie więcej niż 10 minut.