Turystyka w Czarnogóra zajmuje jedno z czołowych miejsc w gospodarce kraju, a rząd corocznie inwestuje znaczne środki w rozwój infrastruktury i przyciąganie coraz większych przepływów turystycznych. Odpoczynek tutaj jest bardzo zróżnicowany ze względu na obecność wspaniałych plaż i ośrodków narciarskich, bogate dziedzictwo historyczne dużych miast i piękno przyrody i krajobrazów.

Zastanów się nad głównymi rodzajami rekreacji w Czarnogórze.

 1. Wakacje na plaży. Być może najbardziej popularny kierunek turystyki w kraju. Morze Adriatyckie jest jednym z najcieplejszych na europejskim terytorium. Latem średnia temperatura wody sięga + 25 ... 28 ° C, zimą utrzymuje co najmniej + 12 ° C Osobliwością wypoczynku na plaży w Czarnogórze jest również fakt, że wody Adriatyku ze względu na skaliste wybrzeże są bardzo czyste, w niektórych miejscach przezroczystość sięga 50 m. Na wakacje na plaży w Czarnogórze najbardziej odpowiednie kurorty , jako:
  • Budva . Jest to turystyczne centrum kraju, w którym skupiają się najlepsze dyskoteki, restauracje, bary i kluby. Budva jest idealna dla miłośników aktywnych i beztroskich wakacji w Czarnogórze;
  • Будва
  • Kotor . To piękne średniowieczne miasto-twierdza. Kotor jest bardzo atrakcyjny na rodzinne wakacje w Czarnogórze z dziećmi;
  • Котор
  • Petrovac . Charakteryzuje się żwirowymi plażami i zaroślami drzew oliwnych i sosnowych. Infrastruktura jest bardzo dobrze rozwinięta, plaże są czyste i bezpieczne, odpowiednie nawet dla małych dzieci;
  • Петровац
  • Becici . W tym miejscu szerokie piaszczyste i żwirowe plaże i doskonałe warunki do uprawiania sportów na świeżym powietrzu i na świeżym powietrzu. Odpoczynek w Becici w Czarnogórze przypadł w udziale miłośnikom amatorów;
  • Бечичи
  • Sveti Stefan . Wcześniej był tu fort wojskowy, częściowo zachowano architekturę dawnych budowli. Ośrodek znajduje się na wyspie Sveti Stefan w Czarnogórze, wakacje tutaj są dość drogie, a plaże pokryte są delikatnym różowym piaskiem;
  • Свети Стефан
  • Pasek . Istnieje około dwóch tuzinów plaż o łącznej długości 9 km. Spośród wszystkich kurortów Czarnogóry wakacje w mieście Bar najlepiej nadają się do spokojnej i spokojnej podróży rodzinnej lub romantycznej.
 2. Бар

  Jeśli zadasz sobie pytanie, gdzie najlepiej odpocząć nad morzem w Czarnogórze lub jakie plaże w kraju uważa się za najlepsze do wypoczynku z dziećmi, zwracamy uwagę na to, że jest tu ponad 100 plaż, ale tylko część z nich jest nagradzana nagrodą jakości - międzynarodową "Błękitną Flagą" . Te plaże to na przykład Cuba Libre, Dobreć, Kalardovo i Plavy Horizonte , Queen's Beach , Copacabana, Sutomore , Przyjemność i inni. Najbardziej popularna jest tak zwana Wielka Plaża Ulcinj , rozciągający się na 13 km i zawierający kilka małych plaż.

  Ульцинь
 3. Urlop narciarski. Drugie pod względem popularności miejsce turystyczne w kraju. Na narty w Czarnogórze najbardziej atrakcyjne są takie ośrodki jak:
  • Kolasin - charakteryzuje się czystym powietrzem i dziewiczym pięknem natury, znajduje się obok Rezerwat biosfery Biograd . Stoki narciarskie są przygotowane dla narciarzy różnej wielkości, a koszt najmu sprzętu jest najniższy wśród europejskich kurortów;
  • Колашин
  • Zabljak - zajmuje szczególne miejsce w rankingu ośrodków rekreacji zimowej w Czarnogórze. Charakteryzuje się obecnością nie tylko stoków narciarskich, ale także tras dla wspinaczy, turystów i warunków do uprawiania raftingu na burzliwej rzece Tara.
  Жабляк
 4. Aktywny wypoczynek i ekstremalne. Latem można uprawiać rafting na rzece Tara, paralotniarstwo i paralotniarstwo, trekking w górach Kuchka oraz w masywach Zatoki Boka Kotorskiej, rekreację w Czarnogórze, canyoning w Nevidio, podwodne łowy i wędkarstwo na Riwierze Budva, surfing w Budvie, Ulcinj, Bar i Święty Włas, Stefane.
 5. Каньон реки Тары
 6. Trasy wycieczkowe i wędrówki. Ta kategoria obejmuje starożytne dzielnice niektórych większych miast, w tym Kotor, Bara, Budva, Ulcinj i Herceg Novi , a także liczne chrześcijańskie katedry i muzułmańskie meczety w kraju. Wyjątkowym miejscem wśród wycieczek krajoznawczych w Czarnogórze jest odpoczynek w Podgoricy - stolicy kraju. To miasto zaskakująco łączy stare i nowe, jest wiele zabytków architektury, muzea , historyczne budynki, mosty i, oczywiście, Stare Miasto (Stara Varoš).
 7. Подгорица
 8. Ekoturystyka. Najpopularniejszym miejscem dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknem dziewiczej przyrody jest miasto Herceg Novi. Jest to niezwykle czyste miejsce z piękną scenerią wzgórz i zatoki, na której się znajduje. Odpoczynek w Herceg Novi w Czarnogórze zadowoli cię mnóstwem przytulnych ulic, platform obserwacyjnych i galerii, pięknej scenerii i niskich cen za zakwaterowanie i wyżywienie. Ośrodek ten jest również doskonałym wyborem na niedrogie wakacje w Czarnogórze. Do tego samego gatunku przypisuje się również życie w ekologicznych osadach (eko-etniczne wioski) i odwiedzanie 4 obszarów chronionych w kraju: Херцег-Нови
  • Durmitor położony na wysokości około 2 tysięcy metrów, z unikalnymi krajobrazami i jeziorami polodowcowymi;
  • Дурмитор
  • Dolina Zeta i wybrzeże Jezioro Szkoderskie - największy na Półwyspie Bałkańskim;
  • Скадарское озеро
  • Góra Biograd jest miejscem na północnym wschodzie kraju, w pasmie górskim Belasica, znanym z tysięcy lat reliktowych drzew;
  • Биоградска гора
  • Lovcen - miejsce jest między miastami Cetinje i Kotor i słynie z pięknych dziwnych jaskiń, pęknięć i dziupli w górach, niesamowitych krajobrazów.
  Национальный парк Ловчен
 9. Odpoczynek poprawiający zdrowie. Osoby pragnące poddać się leczeniu lub rehabilitacji są popularne uzdrowiska w Czarnogórze , w szczególności, centrum medyczne w Igalo (to jest Riviera Herceg Novi) i Vrmac w Prčani (gmina Kotor). Główne obszary leczenia to choroby układu mięśniowo-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i nerwowego.
 10. Центр Игало
 11. Rejsy morskie. W tej kategorii ważne jest, aby zwrócić uwagę na podróż wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku z wizytą w głównych portach kraju i wycieczką krajoznawczą wzdłuż Zatoki Boka-Kotor. Podczas spacerów morskich można zapoznać się z wieloma różnorodnymi wyspami, pięknymi zatokami, zatokami i jaskiniami, w tym słynnymi Błękitna jaskinia (Warkocz iglicy).
 12. Боко-Которская бухтаГолубая пещера
 13. Autoturystyka. Kraj ma dobrze rozwinięty sektor transportu, więc jeśli chcesz, możesz wypożyczyć samochód i udać się na swoją trasę. Autoturystyka jest dobra, ponieważ nie trzeba się zastanawiać, które miasto Czarnogóry lepiej odpocząć, ponieważ będzie można je samemu porównać i porównać. Tutaj wielu zna język rosyjski i będzie w stanie powiedzieć atrakcje , więc nietrudno zorganizować niezależne wakacje w Czarnogórze.

Podsumowując przegląd najważniejszych kierunków turystyki w tym bałkańskim kraju, załóżmy, że tak najlepszy czas na relaks w Czarnogórze - sezon letni, który trwa od końca maja do początku października. I cokolwiek wybierzesz, na pewno będziesz mieć coś do zobaczenia na wakacjach w Czarnogórze.