Dzisiaj Czarnogóra jest prawie na pierwszym miejscu w rankingu krajów, w których rosyjski turysta ma zamiar odejść z wakacji. Nie jest to zaskakujące, ponieważ na wspaniałe wakacje jest wszystko: zarówno dziewicza przyroda, jak i szyk Plaże oraz rozwinięta infrastruktura turystyczna. I wśród wyjątkowych Czarnogóra atrakcje podróżnicy, szczególnie ci, których pociąga ekoturystyka, są wyróżniani przez Park Narodowy Biogradska Gora.

Jaka jest wyjątkowość parku?

Starożytne drzewa, kryształowe wody jeziora, a co najważniejsze - cisza i spokój czekają na turystów w tym malowniczym miejscu. Góra Biograd nie jest największa rezerwa Czarnogóry , ale ma swoich wielbicieli. Jego główną cechą wyróżniającą jest dziewicza przyroda i nietknięta zieleń lasów.

Зеленые вершины

Góra Biograd jest najstarszym parkiem w Europie. Świat naukowy botaniki z entuzjazmem przynosi zwykłym gościom, że wiek niektórych drzew ma tysiące lat, aw poprzek tych "starych ludzi" dochodzi półtora metra! Wspaniałość parku została uznana w XIX wieku przez księcia Nikolaya, który zainicjował istnienie rezerwatu.

W samym centrum parku, samo jezioro Biogradsky przyciąga turystów lazurowym blaskiem, który pozwoli Czarnogórze pamiętać nawet w kwestii wędkowania. Specjalnie dla turystów organizujemy wycieczki, które pozwalają nie tylko na inspekcję okolicy i spacery po wodzie, ale także na ryby.

Биоградское озеро

Flora na górze Biograd ma ponad 2 tysiące gatunków roślin. Wśród zwierząt zamieszkujących park można najczęściej znaleźć lisy, dziki, jelenie, kozice, wiewiórki i kuny. Ponadto około 200 gatunków ptaków odnalazło swój dom na łonie dziewiczej natury góry Biograd.

Do turysty na notatce

Park Narodowy Biogradska Góra zajmuje powierzchnię 54 metrów kwadratowych. km. Spośród nich około 1600 hektarów to lasy. Nietknięte zielone drzewa są otoczone skalistymi góry . Najwyższy punkt parku osiąga wysokość 2139 m, znany jest jako Kapituła Chrna.

Лес

Góra Biograd jest wygodnie położona między dolinami rzeki Lim i Tara. Na terenie parku znajduje się sześć jezior pochodzenia lodowcowego. Jednak nie wszystkie z nich są równie popularne. Jezioro Biograd spotyka się z odwiedzającymi przy wejściu do rezerwatu, podczas gdy inne znajdują się na wysokości ponad 1820 mi są dostępne na niektórych trasach trekkingowych.

Infrastruktura turystyczna parku zadowoli odwiedzających. Główne szlaki turystyczne są starannie asfaltowane. Oto nowoczesny parking mobilny, który spełnia wszystkie europejskie standardy i wymagania środowiskowe. Główne trasy są wyposażone w specjalne miejsca do rekreacji, gdzie można zorganizować piknik lub grilla, ustawić namiot. Nawiasem mówiąc, każda z wyznaczonych tras została zaprojektowana z myślą o pewnym poziomie sprawności fizycznej, o której odwiedzający są powiadamiani z wyprzedzeniem, co pomaga wybrać najlepszą opcję rekreacyjną.

Główne informacje o Biogradskim Parku Narodowym można uzyskać od administracji, która znajduje się na terenie miasto Kolasin . Ponadto można tu obejrzeć różne popularne filmy naukowe o rezerwacie, odwiedzić mini-muzeum, dowiedzieć się wielu ciekawych faktów i funkcji, zakupić pamiątki .

Вид сверху

Jak dostać się do Biogradu?

Ścieżka do parku jest dostępna z trzech pobliskich miast: Kolasin, Mojkovac i Berane . Musisz zaplanować drogę, w zależności od kierunku, w którym podasz swoją trasę turystyczną. Z każdego z powyższych miast asfaltowa droga prowadzi do rezerwatu. Transport publiczny tutaj nie ma, dlatego konieczne jest skorzystanie z usług taksówkowych lub wynająć samochód .