Wielu turystów, którzy chcą poznać funkcje i atrakcje nowego kraju, podróżują samochodem. Jest to oczywiście znacznie wygodniejsze niż na transport publiczny . Przedstawiamy Państwu artykuł na temat zasad wynajmu samochodu w Polsce Czarnogóra .

Wymagane dokumenty

Aby umówić się na tę usługę i wynająć samochód w Czarnogórze, musisz mieć:

  • prawo jazdy (może to być próbka międzynarodowa lub krajowa);
  • paszport zagraniczny;
  • zaświadczenie potwierdzające, że doświadczenie w prowadzeniu pojazdu przez klienta wynosi co najmniej 2 lata.

Jest jeszcze jeden warunek: w przypadku wynajmu samochodu w Czarnogórze minimalny wiek kierowcy powinien wynosić 22 lata.

Koszty finansowe

Należy rozumieć, że za wynajem samochodu w Czarnogórze będzie musiał zapłacić pewną kwotę. Porozmawiajmy o wydatkach, jakich oczekują podróżni:

  1. Kaucja za samochód, wynajęta w Czarnogórze, wynosi 300 euro. Płatność należy uregulować wyłącznie w gotówce.
  2. Wynajmij samochód w Czarnogórze na jeden dzień - usługa nie jest szczególnie droga. Samochód osobowy wyposażony w nawigator, bagażnik i fotelik dla dziecka kosztuje 50 euro. Obejmuje to ubezpieczenie.
  3. Samochód, zabrany w Czarnogórze na wynajem, z pewnością wróci schowany. Litr oleju napędowego kosztuje 0,84 euro, benzyna wysokiej jakości - 1,02 euro.
  4. Podróż na niektórych drogach w kraju podlega opłacie. Na przykład podróż wzdłuż autostrady E80 kosztuje 2 euro.
  5. Wiele miast ma parking komercyjny. Koszt usługi na 1 godzinę waha się od 1 do 4 euro.

Wynajem samochodów w Czarnogórze

Przybycie Lotnisko Tivat w Czarnogórze można wynająć samochód stosunkowo tanio w porównaniu do innych krajów europejskich. W tym celu osoby pragnące skorzystać z usługi powinny skontaktować się z jedną z firm zajmujących się wynajmem pojazdów. Międzynarodowe firmy działają na terenie portu lotniczego: Avis, Budget, Hertz, Sixt. Lokalne biura: M Rent-A-Car, Adut Rent a Car, MneAuto.ru. Po dokonaniu niezbędnej ilości i oryginalnym dokumentom można uzyskać żądany samochód. Ponadto na lotnisku działają osoby prywatne.

Фирма по прокату машин

W dużych miastach Czarnogóry, takich jak Budva lub Kotor , są też firmy, które świadczą usługi wynajmu samochodów.