Na zboczach niezwykle pięknych Ardenów w Belgii leży spokojne miasteczko Dinan , który fascynuje podróżników starożytną architekturą i pięknymi krajobrazami i jest znanym miejscem turystycznym wśród mieszkańców. Dla względnie małego miasta Belgia Dinan ma ogromną liczbę atrakcji, które przyciągają turystów i zapewniają prawdziwą przyjemność.

10 najlepszych miejsc dla Dinana
 1. Najbardziej znaną atrakcją Dinan jest Cytadela, która wznosi się ponad miastem na wysokości stu metrów. Teraz ma muzeum wojskowe, do którego można dostać się pokonując 420 kroków. Z twierdzy roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i Mozę.
 2. Цитадель
 3. Nie mniej popularną atrakcją jest Kościół Najświętszej Marii Panny (ma drugie imię Notre Dame). Kościół w stylu gotyckim z bulwiastą kopułą i nie mniej ciekawym wnętrzem od wielu lat przyciąga uwagę turystów.
 4. Церковь Нотр-Дам
 5. Jednym z kultowych zabytków Diana jest Bayard Rock. Najwyższa część skały ma 33 metry wysokości, więc nie można jej pominąć od brzegów Mozeli. Na szczycie Bayarda widać małą wieżę.
 6. Скала Баярд на берегу реки Маас
 7. Koniecznie odwiedź Dinan Abbey Leff, słynące z piwa, które jest warzone w odległym XIII wieku. Tutaj możesz odwiedzić muzeum.
 8. Аббатство Лефф
 9. Niewiele osób wie, że wynalazca saksofonu, Antoine Joseph Sax, urodził się w Dinan. Tablica pamiątkowa jest zainstalowana w domu, w którym urodził się Saks, a wewnątrz znajduje się muzeum instrumentów muzycznych. Przed wejściem do muzeum turyści spotykają się z "wynalazcą brązu" z saksofonem w rękach.
 10. Музей музыкальных инструментов. Дом Адольфа Сакса
 11. Znany ze swoich uroczych ogrodów, Annevois Castle jest jednym z najpiękniejszych zamki w Belgii . Na jego terenie znajduje się około 50 fontann i 20 ozdobnych stawów.
 12. Сады Анневуа
 13. Jednym ze starożytnych budynków Dinan jest ratusz (City Hall), który jest interesującym budynkiem, w którym dwa skrzydła budynku są ustawione pod kątem prostym. Wystrój kamieni, duża liczba rzeźb i obrazów nadaje mu jeszcze większą atrakcyjność.
 14. Здание мэрии (Ратуша)
 15. W pobliżu Dinan znajdują się unikalne jaskinie ze stalaktytami, które powstały na przestrzeni kilku tysięcy lat nad rzeką Les. Jedna z najsłynniejszych jaskiń uważana jest za Mont-Chaf, znaną od czasów rzymskich.
 16. Пещера Мон-Шаф в Динане
 17. Na jednym z niewielkich placów miasta znajduje się niezwykła rzeźba - "Triumf światła", stworzona przez belgijskiego artystę Antoine Wirtz jako prototyp Statuy Wolności. Pomimo faktu, że rzeźba powstała dawno temu, nie straciła swojego uroku. Co roku przybywa tu coraz więcej turystów, by zobaczyć twórczość słynnego artysty.
 18. Скульптура Триумф света
 19. Most Charles de Gaulle jest jedynym mostem w Dinan, który łączy brzegi rzeki Meuse. Ten most jest ozdobiony mnóstwem dużych, jasnych i wielokolorowych saksofonów. Jest dostępny dla pieszych i kierowców.
Мост Шарля-де-Голля

Podsumowując, chciałbym dodać, że mieszkańcy są bardzo dumni ze swojego miasta i chętnie zaprezentują wszystkie jego atrakcje. Miłej podróży!