Miasteczko Dinan w Belgia Mimo skromnych rozmiarów przyciąga tysiące turystów wspaniałymi krajobrazami, niesamowitą przyrodą, ciekawymi zabytkami, fascynującą historią. Nasz artykuł poświęcony jest miastu Dinant, które należy koniecznie odwiedzić.

Klimat

Dinan znajduje się w morskiej strefie klimatycznej, która charakteryzuje się niską temperaturą latem, dużymi opadami, częstymi opadami i silnymi wiatrami. Z kolei zimy są satysfakcjonujące podczas świetnych dni, kiedy termometry osiągają wysoki poziom.

Zabytki miasta
  1. Być może najbardziej popularne miejsce Dinana można nazwać Katedra Dziewicy, która została zbudowana w XII wieku. Budynek wykonany jest w stylu gotyckim i jest małą katedrą, ozdobioną wieżyczkami, nad którą wznosi się siedemdziesięciometrowa wieża. Wewnątrz kościoła można zobaczyć witraże, drewniane i marmurowe rzeźby.
  2. Nie mniej interesująca jest twierdza miejska, prawdopodobnie wzniesiona w połowie XI wieku. Wznosi się nad rzeką Meuse i oferuje panoramiczne widoki na miasto i okolicę. Dziś fortyfikacje są otwarte dla turystów, a na ich terenie organizowane jest niewielkie muzeum wojskowe.
  3. Niewiele osób wie, że wynalazca saksofonu, Adolphe Sax, urodził się w Dinan. W naszych czasach dom Saksa stał się muzeum muzycznym, opowiadającym o ścieżce życia genialnego belgijskiego i jego słynnego instrumentu.
  4. Kolejny pomnik nowoczesności można uznać za most nad rzeką Mozą. Ta kamienna konstrukcja była pierwszą, rzuconą przez burzliwą rzekę i połączone części Dinan. Dodatkowo na całej długości mostu montowane są ogromne saksofony pomalowane na różne kolory i oznaczone tabliczkami objaśniającymi.

Oprócz tych Atrakcje w Belgii w mieście Dinan znajduje się opactwo augustianów w Löffe, założone w XII wieku, cztery miejskie hale zbudowane w średniowieczu i wiele innych.

Городская крепостьЗнаменитые саксофоны ДинанаАббатство августинцев Лёффе
Городская крепостьСобор БогородицыВозле дома-музея Адольфа Сакса

Zakwaterowanie i posiłki

Na terenie miasta znajduje się około 20 różnych hoteli i hoteli, które zaspokoją ceny i życzenia gości. Niewątpliwie przyjemny jest fakt, że większość z nich znajduje się w pobliżu głównych atrakcji, co oznacza, że ​​nie trzeba wydawać pieniędzy na usługi transport publiczny . Chez Peponne, L'arche De Noé, Apartment Jules & Jim i inni otrzymali wysokie oceny od wczasowiczów.

Jeśli chodzi o jedzenie, tradycyjnym przysmakiem, popularnym w Dinan, są ciasteczka miodowe. Zwykle podawane jest z aromatyczną kawą lub gorącą czekoladą, które ułatwiają proces jedzenia, ponieważ ze względu na jego skład (miód i mąka) herbatniki są bardzo twarde. Inną ucztą wartą spróbowania w Dinan jest quiche - ciasto z serem.

Spróbuj tych i innych potraw. kuchnia belgijska może znajdować się w licznych kawiarniach i restauracjach, zlokalizowanych głównie w centralnej części miasta. Jedyną wadą lokalnego cateringu jest wysoka cena.

L'Auberge de BouvignesHotel Ibis Dinant
Cafe LeffeLe Freyr Restaurant
Do turysty na notatce

Najbliższe do Dinan międzynarodowe lotnisko znajduje się w Bruksela Lądując, musisz dostać się do stacji kolejowej i wybrać jeden z pociągów zmierzających do Dinant. Z Namur , Liege do innych pobliskich miast można dojechać pociągiem lub autobusem.

Transport miejski

Najpopularniejszy transport w Dinan jest uważany za samochód, który jest wygodny do dostania się do różnych części miasta, dobrze, że lokalni urzędnicy monitorują jakość dróg.

Każdego roku coraz więcej mieszkańców miasta zmienia się na rowery, charakteryzujące się dużą manewrowością i manewrowością. W Dinan dla bezpieczeństwa rowerzystów wyznaczono specjalne pasy. Oczywiście miasto rozwinęło transport publiczny, reprezentowany przez autobusy i trolejbusy, ale popyt na nie wśród mieszkańców pozostaje niski.